balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Flash a Firefoxban #2075849
    balev
    Felhasználó
      penztar wrote:
      Hello!
      Igen azt szedtem le és normal userkent a home könyvtáramban létrehoztam a mozilla könyvtárban a firefox alkönyvtárába a plugins könyvtárat majd a fájlt bemásoltam és semmi .

      Üdv.

      Tégy egy próbát úgy, hogy globálisan állítod be, vagyis a /usr/lib/firefox/plugins-ba teszed a home könyvtár helyett.

      Hogy néz ki a plugin jogosultsága most?

      Hozzászólás: fglrx + dvi-d csatlakozó + lcd monitor #2077184
      balev
      Felhasználó
        andrei28 wrote:
        Egy előző topicban már próbáltak segíteni az fglrx driver feltelepítésében, akkor addig jutottunk, hogy a logban nem volt error, látszólag minden rendben volt, de az X nem akart elindulni.
        A kártya egy ATI Radeon 9250, a monitor pedig egy ACER AL1722hs 17″ LCD (DVI-D és D-Sub csatlakozó felülettel van mind a kettő ellátva). Mindig a DVI-D csatlakozóval volt összekötve a kártya és a moniitor.

        Az új fejlemény: módosítottam a xorg.conf-ot, beállítva, hogy 2 monitort is rá lehessen kötni.
        Reboot után indítanám az X-et(persze nem indul), de legalább megjelent 1 erroros bejegyzés.

        Code:
        (EE) fglrx(0): Requested display is not connected, request:2, connected:0

        ezek szerint nincs csatlakoztatva monitorom? érdekes… átkötöttem analógra(D-sub) a csatlakozását és reboot után már el is indult az X, és így az fglrx driver is működik.

        Code:
        andrei28@debian:~$ fglrxinfo
        display: :0.0  screen: 0
        OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
        OpenGL renderer string: RADEON 9200 Series DDR Generic
        OpenGL version string: 1.3.1091 (X4.3.0-8.28.8)

        andrei28@debian:~$

        A kérdés már csak az, hogy tudom rávenni az fglrx-t hogy a dvi-d csatlakozón keresztül is menjen az X ?

        Na akkor csak sikerült (egy része legalább) 🙂

        Hozzászólás: vicc #1923197
        balev
        Felhasználó

          Scare Tactics (kész átverés, csak kicsit ijesztőbb)

          http://www.youtube.com/watch?v=dd8QR3SmRWg&mode=related&search=

          Hozzászólás: vicc #1923193
          balev
          Felhasználó
            goraki wrote:
            balev wrote:
            Ha szeretitek kínozni magatokat! (vagy egy ismerősötöket) 🙂

            http://cukivagyok.hu/

            Exkluzív hírrel szolgálhatok, immár videoklip is van! Ezek aztán tudnak élni.

            Jön a folytatás…

            – remixverseny!
            – letölthető háttérképek
            – shopping (jön)

            Küldj egy puszit te is Cukinak! 🙂

            Plusz, aki nem látta még a fókuszos interjút:
            http://video.google.com/videoplay?docid=-6110251977458075307

            Át is szerkesztettem rögtön az asztalt 🙂

            Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062366
            balev
            Felhasználó

              Nem azt írtam, hogy jó minden, mivel valóban nem indul az X fglrx használata esetén.
              Elég sok konfigot és logot láttam már, tipikus hiba nincs benne, 3d gyorsítást is engedélyezi.
              Kernelbeállítások jók, modul újra lett fordítva, be is tölt, ésatöbbi.

              Őszintén mondom, nem tudom mi lehet, mert a logban semmi EE, de még csak egy WW sincs (ami a display-re vonatkozna)

              Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062358
              balev
              Felhasználó
                andrei28 wrote:
                van /dev/agpgart
                A monitor egy Acer AL1722hs 17″ LCD
                A modeline-t nem ismerem, kicsit bővebben ha kérhetem :blush:

                Ha LCD, akkor nem lényeges.

                Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062356
                balev
                Felhasználó

                  [fglrx] Internal AGP support requested, but kernel AGP support active.
                  [fglrx] Have to use kernel AGP support to avoid conflicts.

                  Az xorg.conf-ba még tegyél be egy sort az fglrx driver részbe:
                      Option      „UseInternalAGPGART” „no”

                  [fglrx] AGP detected, AgpState  = 0x1f000211 (hardware caps of chipset)
                  agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.
                  agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 1x mode
                  agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 1x mode
                  [fglrx] AGP enabled,  AgpCommand = 0x1f000301 (selected caps)

                  BIOS-ban visszaállíthatod szerintem a maximumra, nem hiszem, hogy bekavarna.

                  Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062355
                  balev
                  Felhasználó
                    andrei28 wrote:
                    Még 2 apró észrevétel, bár szerintem semmi köze az ATI driverhez. 1. Alapesetben volt egy 2.6.18-1-es kernel és udev kezelte a /dev bejegyzéseit, most 2.6.14.3-as kernel van, így az udev nem kezeli már a /dev dolgait, bootoláskor el sem indul.
                    2. A kernelben ahogy mondtad a /dev/agpgart fixen van így az lsmod | grep agp -re nem kapok semmit, de attól az agpgart ugye bevan töltve?

                    Így van, nem lesz ott a betöltött modulok között, mivel fixre lett téve. Megnézed a /dev könyvtárban, hogy van-e agpgart, de biztos van.

                    andrei28 wrote:
                    a frekiknek jónak kell lennie, mert ugyanezek értékkel Debian/Sarge + Xfree bebootol vesa módban. Igaz itt is ha fglrx-ről átírom vesa-ra akkor itt is előjön az X.
                    Tehát a frekvenciák jók. Más ötlet?

                    Azért én megnézném a monitor beállításait, vagy próbálnék egy modeline-t.
                    Milyen monitor pontosan?

                    Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062353
                    balev
                    Felhasználó

                      Teljesen rendben van (számomra) mind a kettő. Egy dmesg-et még ha néznénk…
                      9250-hez az a legújabb, amit próbálunk, tehát ne.

                      Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062351
                      balev
                      Felhasználó

                        Átnéztem most mégegyszer a konfigot és a logot. Minden jónak tűnik bennük, ezért nem értem mi lehet.
                        Ez biztos az a log, ami akkor keletkezik, amikor nem indul be a képernyő?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 2,997