balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062348
    balev
    Felhasználó

      Annyit próbálj meg, hogy a monitor szekcióban beállítod a monitorod adatait, gondolom ez csak gyári xorg beállítás (hsync – vsync).

      A logban nincs error valóban, viszont jó hír, hogy megy az fglrx és direct rendering enabled, tehát ez már jó elvileg.

      Hozzászólás: pendrive adatátvitel #2073936
      balev
      Felhasználó

        DEVICE DRIVERS -> SCSI DEVICE SUPPORT -> SCSI generic support, SCSI disk support
        DEVICE DRIVERS -> USB SUPPORT -> USB device filesystem, EHCI, OHCI, UHCI, USB Mass Storage (+debug).

        Ezek kellenek a kernelben hozzá. Hotplug-od van?

        Hozzászólás: Pinnacle PCTV Stereo tv kártya #2074175
        balev
        Felhasználó

          Mi lenne, ha kivennéd onnan egy-az-egybe? Tehát csak a card és a tuner beállítások maradnának.

          Hozzászólás: CSS #2077047
          balev
          Felhasználó

            Van itt egy-két visual filter (IE only, de némelyik mozilla alatt is működik):
            http://www.ssi-developer.net/css/visual-filters.shtml

            CSS Mozilla specifikus:
            http://developer.mozilla.org/en/docs/CSS_Reference:Mozilla_Extensions

            Egyébként pont a CSS szabvány követésből és böngésző-specifikus megoldások miatt érdemes az ilyen apróságokat képpel megoldani. GIMP-pel nagyon szép dolgokat lehet varázsolni, CSS-sel pedig oda tenni, ahova kell.

            Hozzászólás: Alaplapi szenzorok #2077013
            balev
            Felhasználó
              retaliator44 wrote:
              Temp3:      +61°C  (low  =  +127°C, high =  +80°C)  sensor = diode
              de ez neked is itt van és neked is 61 fok…

              Egyáltalán mi a temp3? 🙂

              Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062343
              balev
              Felhasználó

                Így van, akkor dpkg-gel kell leszedned. Utána fel másik. Aztán megnézzük, hogy indul-e, illetve a logot. Most ugyanúgy nem találja.

                Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062340
                balev
                Felhasználó

                  Csak a te kedvedért kipróbáltam, és igazad van.
                  Elhiszed, hogy egy-két hónapja szintén kipróbáltam és grafikus volt? Valószínűleg sok volt a gond vele, ezért átírták.

                  Hozzászólás: Alaplapi szenzorok #2077010
                  balev
                  Felhasználó

                    Az lm-sensors csomag mellett kell még a kernel megfelelő beállítása i2c téren. Sokat tököltem vele, míg beraktam minden főágat fixen, a mellékágakat pedig modulba.

                    Jelenleg ezek vannak betöltve:
                    it87                  17060  3
                    hwmon_vid              2176  1 it87
                    i2c_isa                3328  1 it87
                    i2c_dev                6788  0
                    i2c_nforce2            5376  0

                    Nekem teljesen fals (bocs, parancssoron jó, csak a torsmo nem mutatja jól) adatot mutat pl. a ventillátor fordulatszámára. Elvileg, ha valami nem stimmel, akkor az /etc/sensors.conf-ot kellene beállítani. Na ez az, amit biztos nem csinálok meg egy ideig, nekem egy kicsit magas ez a téma, pedig sokat olvastam utána.

                    balev@slackware:~$sensors
                    it8712-isa-0290
                    Adapter: ISA adapter
                    VCore 1:  +1.70 V  (min =  +0.00 V, max =  +4.08 V)
                    VCore 2:  +2.75 V  (min =  +0.00 V, max =  +4.08 V)
                    +3.3V:    +6.56 V  (min =  +0.00 V, max =  +8.16 V)
                    +5V:      +4.33 V  (min =  +0.00 V, max =  +6.85 V)
                    +12V:    +12.29 V  (min =  +0.00 V, max = +16.32 V)
                    -12V:    -15.58 V  (min = -27.36 V, max =  +3.93 V)
                    -5V:      -7.68 V  (min = -13.64 V, max =  +4.03 V)
                    Stdby:    +4.68 V  (min =  +0.00 V, max =  +6.85 V)
                    VBat:      +4.08 V
                    fan1:    2860 RPM  (min =  664 RPM, div = 8)
                    fan2:        0 RPM  (min =    0 RPM, div = 8)
                    fan3:        0 RPM  (min =    0 RPM, div = 8)
                    M/B Temp:    +38°C  (low  =  +127°C, high =  +127°C)  sensor = thermistor
                    CPU Temp:    +31°C  (low  =  +127°C, high =  +127°C)  sensor = thermistor
                    Temp3:      +61°C  (low  =  +127°C, high =  +80°C)  sensor = diode

                    Hozzászólás: Pinnacle PCTV Stereo tv kártya #2074173
                    balev
                    Felhasználó

                      Próbáld ki és meglátod 🙂 Lehet egyébként, ha nincs OSS emulációd.

                      Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062338
                      balev
                      Felhasználó
                        retaliator44 wrote:
                        Igen, nekem sincs ott, szerintem is vedd ki. Nem tudom, mi rakhatta oda…

                        Akartam mondani, hogy magától semmi nem teszi be oda 🙂

                        andrei28 wrote:
                        Kivettem

                        Így már indul akkor gondolom. Xorg.log? fglrxinfo? glxinfo?

                        Szerk:  retaliator44: én írtam bele azt a sort

                        Akkor a run-t tegyem csak fel? és az eddigi munkám az fglrx-szel az maradhat úgy? nem fog összeütközni az újjal?

                        Először le kell szedni a jelenlegit az rpm segítségével. Utána feltenni az újat a grafikus telepítővel, és elvileg mást nem is kell csinálni, mivel a kernel be van állítva.

                        Ha a kernelben az „auto load modules” opció is be van állítva, akkor az /etc/modules-ből kiszedheted a modult, mivel az  X be fogja rántani magának.

                        Code:
                        fgrep -i config_modules /usr/src/KERNEL/.config
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 2,997