Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Annyit próbálj meg, hogy a monitor szekcióban beállítod a monitorod adatait, gondolom ez csak gyári xorg beállítás (hsync – vsync).
A logban nincs error valóban, viszont jó hír, hogy megy az fglrx és direct rendering enabled, tehát ez már jó elvileg.
DEVICE DRIVERS -> SCSI DEVICE SUPPORT -> SCSI generic support, SCSI disk support
DEVICE DRIVERS -> USB SUPPORT -> USB device filesystem, EHCI, OHCI, UHCI, USB Mass Storage (+debug).Ezek kellenek a kernelben hozzá. Hotplug-od van?
Mi lenne, ha kivennéd onnan egy-az-egybe? Tehát csak a card és a tuner beállítások maradnának.
Van itt egy-két visual filter (IE only, de némelyik mozilla alatt is működik):
http://www.ssi-developer.net/css/visual-filters.shtmlCSS Mozilla specifikus:
http://developer.mozilla.org/en/docs/CSS_Reference:Mozilla_ExtensionsEgyébként pont a CSS szabvány követésből és böngésző-specifikus megoldások miatt érdemes az ilyen apróságokat képpel megoldani. GIMP-pel nagyon szép dolgokat lehet varázsolni, CSS-sel pedig oda tenni, ahova kell.
retaliator44 wrote:Temp3: +61°C (low = +127°C, high = +80°C) sensor = diode
de ez neked is itt van és neked is 61 fok…Egyáltalán mi a temp3? 🙂
Így van, akkor dpkg-gel kell leszedned. Utána fel másik. Aztán megnézzük, hogy indul-e, illetve a logot. Most ugyanúgy nem találja.
Csak a te kedvedért kipróbáltam, és igazad van.
Elhiszed, hogy egy-két hónapja szintén kipróbáltam és grafikus volt? Valószínűleg sok volt a gond vele, ezért átírták.Az lm-sensors csomag mellett kell még a kernel megfelelő beállítása i2c téren. Sokat tököltem vele, míg beraktam minden főágat fixen, a mellékágakat pedig modulba.
Jelenleg ezek vannak betöltve:
it87 17060 3
hwmon_vid 2176 1 it87
i2c_isa 3328 1 it87
i2c_dev 6788 0
i2c_nforce2 5376 0Nekem teljesen fals (bocs, parancssoron jó, csak a torsmo nem mutatja jól) adatot mutat pl. a ventillátor fordulatszámára. Elvileg, ha valami nem stimmel, akkor az /etc/sensors.conf-ot kellene beállítani. Na ez az, amit biztos nem csinálok meg egy ideig, nekem egy kicsit magas ez a téma, pedig sokat olvastam utána.
balev@slackware:~$sensors
it8712-isa-0290
Adapter: ISA adapter
VCore 1: +1.70 V (min = +0.00 V, max = +4.08 V)
VCore 2: +2.75 V (min = +0.00 V, max = +4.08 V)
+3.3V: +6.56 V (min = +0.00 V, max = +8.16 V)
+5V: +4.33 V (min = +0.00 V, max = +6.85 V)
+12V: +12.29 V (min = +0.00 V, max = +16.32 V)
-12V: -15.58 V (min = -27.36 V, max = +3.93 V)
-5V: -7.68 V (min = -13.64 V, max = +4.03 V)
Stdby: +4.68 V (min = +0.00 V, max = +6.85 V)
VBat: +4.08 V
fan1: 2860 RPM (min = 664 RPM, div = 8)
fan2: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 8)
fan3: 0 RPM (min = 0 RPM, div = 8)
M/B Temp: +38°C (low = +127°C, high = +127°C) sensor = thermistor
CPU Temp: +31°C (low = +127°C, high = +127°C) sensor = thermistor
Temp3: +61°C (low = +127°C, high = +80°C) sensor = diodePróbáld ki és meglátod 🙂 Lehet egyébként, ha nincs OSS emulációd.
retaliator44 wrote:Igen, nekem sincs ott, szerintem is vedd ki. Nem tudom, mi rakhatta oda…Akartam mondani, hogy magától semmi nem teszi be oda 🙂
andrei28 wrote:KivettemÍgy már indul akkor gondolom. Xorg.log? fglrxinfo? glxinfo?
Szerk: retaliator44: én írtam bele azt a sort
Akkor a run-t tegyem csak fel? és az eddigi munkám az fglrx-szel az maradhat úgy? nem fog összeütközni az újjal?
Először le kell szedni a jelenlegit az rpm segítségével. Utána feltenni az újat a grafikus telepítővel, és elvileg mást nem is kell csinálni, mivel a kernel be van állítva.
Ha a kernelben az „auto load modules” opció is be van állítva, akkor az /etc/modules-ből kiszedheted a modult, mivel az X be fogja rántani magának.
Code:fgrep -i config_modules /usr/src/KERNEL/.config -
SzerzőBejegyzés