balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Fotópályázat: Sörözni jó
      Pixinfo.com – 2006. november 9. 21:15 (Pályázatok)
      Elsősorban vidám, baráti sörözések alkalmával készült fotókat várnak a Magyar Sörgyártók Szövetsége által meghirdetett fotópályázatra.
      A pályamunkák postai, vagy elektronikus úton nyújthatók be, beérlezési határidő 2006. december 1.

      http://pixinfo.com/hirek/2006-11-09_270350

      Nevezzünk az utolsó találkozó képeivel? (nekem itt vannak: http://balev.cjb.hu?dir=LFHU2006)

      Vagy csináljunk még gyorsan egy LF.HU sörözést december 1-ig? 🙂

      Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062335
      balev
      Felhasználó

        Előbb szedd ki azt a sort, amit írtam. Utána majd lehet új driver-t tenni.

        Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062332
        balev
        Felhasználó

          A grafikus installer van most már csak, ami „up-to-date”. A régi rpm-es telepítő már csak a 6.8-hoz jó, én is most néztem meg (állat az új dizájn AMD+ATI).

          Tehát azt kellene feltenni, hogy megfelelő legyen a támogatás. Viszont most más gond van, most vettem észre valamit.

          A section „Module” -ból vedd ki az fglrx-et. Az nem kell oda. Ez kavarja meg (szerintem) az X-et.

          Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062329
          balev
          Felhasználó

            Hmm. Itt minden stimmel.

            Legújabb fglrx drivert töltötted le az ATI oldaláról? (támogatja az az Xorg. 7.1-et már?) szerk: igen, támogatja

            Akkor most próbáld meg azt, hogy betöltöd manuálisan a modult modprobe-bal, és utána indítod újra az X-et.
            Ha nem indul, akkor terminálról mentsd ki az Xorg.log-ot, mielőtt felülírod.

            Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007119
            balev
            Felhasználó

              Ez gondolom egy véletlenül kikerült változó itt.

              Hozzászólás: Pinnacle PCTV Stereo tv kártya #2074171
              balev
              Felhasználó
                otiq wrote:
                A hangerő állítást azt tudtam de sajnos nincs még mindig.
                A tvtime-scanner után ha customra állítom akkor no frequencyt ír ki de azt az 1 csatornát azért mutatja, viszont volt ma egy furcsaság. Kétszer egymás után nem volt jel linux alatt ezért winben megnéztem ott müködött, átváltottam rtl klubbra, és újraindultam linuxban és mintha megjegyezte volna, hogy a tuner milyen csatornát használt utoljára igaz windowsban , mert mostmár itt is az rtl jön be. Van ilyen?

                Na de a tvtime-scanner talált csatornákat egyáltalán? Ezt nyilván láttad.
                Biztos jó a tuner száma és a beállítása?

                Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062327
                balev
                Felhasználó

                  Biztos jól állítottad be? Csak mert az X nem találja a modult.

                  cat /usr/src/KERNEL/.config | grep AGP
                  cat /usr/src/KERNEL/.config | grep DRM

                  Utána újrafordítottad az fglrx modult is?

                  Ezeknek mi a kimenete?
                  /lib/modules/fglrx/build_mod -> make.sh
                  /lib/modules/fglrx -> make_install.sh

                  Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076983
                  balev
                  Felhasználó

                    Elvileg, – ha tényleg ez a gyári kernel, – akkor mivel benne van modul-ként a forrásban az intel8x0, létezni kellene a modulnak is.

                    Olyan, mint ha kimaradt volna kernelfordítás után a make modules és a make modules_install parancs. De mivel gyári kernelképről van szó, nem tudom, hogy a SUSE hogy építi fel telepítéskor a modulokat. Ergo nem tudom, hogy mennyire biztonságos SUSE esetén belépni a kernel forrásba és újraépíteni a modulokat a fenti parancsokkal.

                    Valaki SUSE tulajdonos segítsége kellene.

                    Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076981
                    balev
                    Felhasználó

                      Na most itt nyoma sincs hang moduloknak.

                      – Egyáltalán miért van két kerneled? Gyárilag volt így, vagy frissítettél valamit?
                      – Az indítómenüben is benne van mindkét kernel? (16 és 21)
                      – Melyiket használod alapesetben (16-ot)?

                      Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076979
                      balev
                      Felhasználó

                        Akkor mégegyszer: a modprobe -l kimenete kellene. Mivel az írtad hosszú és a szűréssel nem találtuk, ezért írtam, hogy csatold be.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,341-1,350 / 2,997