Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Fotópályázat: Sörözni jó
Pixinfo.com – 2006. november 9. 21:15 (Pályázatok)
Elsősorban vidám, baráti sörözések alkalmával készült fotókat várnak a Magyar Sörgyártók Szövetsége által meghirdetett fotópályázatra.
A pályamunkák postai, vagy elektronikus úton nyújthatók be, beérlezési határidő 2006. december 1.http://pixinfo.com/hirek/2006-11-09_270350
Nevezzünk az utolsó találkozó képeivel? (nekem itt vannak: http://balev.cjb.hu?dir=LFHU2006)
Vagy csináljunk még gyorsan egy LF.HU sörözést december 1-ig? 🙂
Előbb szedd ki azt a sort, amit írtam. Utána majd lehet új driver-t tenni.
A grafikus installer van most már csak, ami „up-to-date”. A régi rpm-es telepítő már csak a 6.8-hoz jó, én is most néztem meg (állat az új dizájn AMD+ATI).
Tehát azt kellene feltenni, hogy megfelelő legyen a támogatás. Viszont most más gond van, most vettem észre valamit.
A section „Module” -ból vedd ki az fglrx-et. Az nem kell oda. Ez kavarja meg (szerintem) az X-et.
Hmm. Itt minden stimmel.
Legújabb fglrx drivert töltötted le az ATI oldaláról? (támogatja az az Xorg. 7.1-et már?) szerk: igen, támogatja
Akkor most próbáld meg azt, hogy betöltöd manuálisan a modult modprobe-bal, és utána indítod újra az X-et.
Ha nem indul, akkor terminálról mentsd ki az Xorg.log-ot, mielőtt felülírod.Ez gondolom egy véletlenül kikerült változó itt.
otiq wrote:A hangerő állítást azt tudtam de sajnos nincs még mindig.
A tvtime-scanner után ha customra állítom akkor no frequencyt ír ki de azt az 1 csatornát azért mutatja, viszont volt ma egy furcsaság. Kétszer egymás után nem volt jel linux alatt ezért winben megnéztem ott müködött, átváltottam rtl klubbra, és újraindultam linuxban és mintha megjegyezte volna, hogy a tuner milyen csatornát használt utoljára igaz windowsban , mert mostmár itt is az rtl jön be. Van ilyen?Na de a tvtime-scanner talált csatornákat egyáltalán? Ezt nyilván láttad.
Biztos jó a tuner száma és a beállítása?Biztos jól állítottad be? Csak mert az X nem találja a modult.
cat /usr/src/KERNEL/.config | grep AGP
cat /usr/src/KERNEL/.config | grep DRMUtána újrafordítottad az fglrx modult is?
Ezeknek mi a kimenete?
/lib/modules/fglrx/build_mod -> make.sh
/lib/modules/fglrx -> make_install.shElvileg, – ha tényleg ez a gyári kernel, – akkor mivel benne van modul-ként a forrásban az intel8x0, létezni kellene a modulnak is.
Olyan, mint ha kimaradt volna kernelfordítás után a make modules és a make modules_install parancs. De mivel gyári kernelképről van szó, nem tudom, hogy a SUSE hogy építi fel telepítéskor a modulokat. Ergo nem tudom, hogy mennyire biztonságos SUSE esetén belépni a kernel forrásba és újraépíteni a modulokat a fenti parancsokkal.
Valaki SUSE tulajdonos segítsége kellene.
Na most itt nyoma sincs hang moduloknak.
– Egyáltalán miért van két kerneled? Gyárilag volt így, vagy frissítettél valamit?
– Az indítómenüben is benne van mindkét kernel? (16 és 21)
– Melyiket használod alapesetben (16-ot)?Akkor mégegyszer: a modprobe -l kimenete kellene. Mivel az írtad hosszú és a szűréssel nem találtuk, ezért írtam, hogy csatold be.
-
SzerzőBejegyzés