balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Pinnacle PCTV Stereo tv kártya #2074166
    balev
    Felhasználó

      Parancssorból tvtime-scanner segítségével készíthetsz saját kiosztást, amit custom-ként elment. Utána ezt kell kiválasztani a tvtime-ban a menün belül.

      Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076976
      balev
      Felhasználó
        masterminds wrote:
        bacsi2 wrote:
        Code:
        linux-ltkz:/usr/src/linux-2.6.16.13-4 # modprobe -l | grep snd
        linux-ltkz:/usr/src/linux-2.6.16.13-4 #

        látszólag nem csinál semmit 🙁

        cat .config | grep snd -t probáld a jelenlegi könyvtárban kiadni. Azt már kiderítettük eddig is, hogy modulként nem létezik ehhez a kernelhez a driver.

        cat .config | grep SND

        Így fogja csak megtalálni, ha van hozzá. De kell, hogy legyen. Gyári kernelbe mindet berakják modulba szerintem. Pláne, hogy a SUSE kernel nem igazán belenyúlkálni való.

        bacsi2: akkor csatold be a kimenetét, nem kell beszúrni

        Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076969
        balev
        Felhasználó

          Nem vagy láma, csak ha valami nem megy elsőre, akkor azért van a kézikönyv meg a –help a parancshoz, hogy használd. Pl. most a csomagszűréssel tökölök és ott az iptables-nak -L a listázás, ezért írtam rosszul. De ha megnézed a helpet, rögtön meglátod, mivel tudod a létező modulokat listázni.

          masterminds: pont azért írom, hogy én fixen beletettem, mivel úgyis állandóan kell, ezért nem emlékszem pontosan, ill. nem tudom megnézni, hogy az lsmod mit írna ki, ha modulként lenne, ugye érted mit írok, mert én már nem 🙂

          Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076964
          balev
          Felhasználó

            CONFIG_SND_INTEL8X0=m
            CONFIG_SND_INTEL8X0M=m

            Akkor ott kell lennie. Csak simán

            Code:
            modprobe -L | grep snd

            kisbetu:
            Ha jól emlékszem (mivel nekem már fixen van), modulnévként elfogadja a snd-xxxx és snd_xxxx formát is betöltésnél, viszont listázásnál aláhúzva (modprobe -L vagy lsmod) jelenik meg.

            Hozzászólás: mc kérdések #2076914
            balev
            Felhasználó

              Jó kérdések merültek fel, nekem is lenne pár, bár már az ALT+h is elég jó.
              Nem lehet valahogy FTP kapcsolatokat menteni az MC-ben? Mert akkor már elsőre se kellene bepötyögni.
              (arra is nemrég jöttem rá, hogy F9+ENTER+SHIFT+F helyett egyszerűbb a cd ftp://host@domain használata az MC parancssorban… 🙂

              Hozzászólás: Suse 10.1 + snd-intel8x0 modul gond #2076961
              balev
              Felhasználó
                bacsi2 wrote:
                A modprobe-t rootként próbáltam, úgy adta a „FATAL: Module snd_intel8x0 not found.” hibaüzenetet.

                ALSA csomagból lett telepítve. De az alsaconf nem fut le, pontosabban lefut, csak nem talál hangkártyát, és még induláskor kiírja, hogy:

                Meg kellene nézni a kerneled, hogy modul, vagy fix. A franc tudja, de valszeg modulban kéne lennie gyári kernelben.

                Más elnevezése van a SUSE kernelnek, ezért nem adott ki semmit arra, amit írtam. Belépsz a /usr/src-be és megnézed milyen néven van a kerneled. De ha már ott vagy, akkor belépsz a kernel-forrás könyvtárba és csak ennyit kell kiadnod:

                Code:
                cat .config | grep SND

                Aztán innen lépjünk tovább szerintem.

                „lsmod | grep snd”  -> erre nem csinált semmit sem 🙁

                Mert nem talált ennek megfelelő modult a listán.

                Biztos a snd_intel8x0 driver kell neked? (milyen csipkészleted van? lspci)

                Fogalmam nincs, yast-ban azt írja ez kell neki. Az alaplapom specifikációja: http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=645

                Intel ICH4, ha elolvasod. Nem tudom, hogy jó-e hozzá, az intel8x0- általában SIS és nFORCE csipszetes kártyákhoz kell, Intelhez nem intel i810, 8xx, akármi? (FIXME)

                Hozzászólás: Spontán elszáll az internet #2076830
                balev
                Felhasználó

                  Esetleg pppoe.conf DEMAND és PPPOE_TIMEOUT?

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1950143
                  balev
                  Felhasználó

                    Userként nem is tudja használni a modprobe parancsot, egyébként meg nem tanácsos csak ezért rootként bejelentkezni; a su pont erre van, mint ahogy írtad is (erdsiger).

                    Az ALSA csomagból, vagy forrásból lett feltéve? Ha fordítottad, akkor nem forgattad bele ezt a driver-t, vagyis újra kell fordítani. Meg ugye a kernelben is benne kell lenni a snd_intel8x0 támogatásnak modulként.

                    Szerk.: ok, én is csatlakoztam a wo userek táborához. Szóval ugye más alkalmazások tudják használni a hangot. Valószínűleg (ahogy látom SUSE-t használsz) csomagból van fenn az ALSA, plusz a kernel is tartalmazza a támogatást, csak fixen. Ezért nincs modul belőle. De ezt könnyen kideríthetjük.

                    Ennek kéne a kimenete:

                    Code:
                    cat /usr/src/`uname -r`/.config | grep SND

                    Vagy egyáltalán milyen modulok vannak betöltve (ha vannak hanghoz):

                    Code:
                    lsmod | grep snd

                    A többi alkalmazáshoz ALSA van beállítva?
                    Biztos a snd_intel8x0 driver kell neked? (milyen csipkészleted van? lspci)

                    A program hogy lett feltéve? Csomag vagy forrás? ALSA lett beállítva? Egyáltalán el tudtad egyszer is indítani a programot? Meg kellene nézni a konfigját, lehet, hogy tudod úgy is indítani a programot, hogy előbb konfigurálod. De valószínűleg van valami konfig fájlja, ezt is kellene böngészni.

                    Szerk2.: szóval így még tovább gondolva a dolgot, teljesen fölöslegesen írogatok itt, mert majdnem biztos nem az ALSA-val van gond, hanem a programmal.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1950137
                    balev
                    Felhasználó
                      bacsi2 wrote:
                      Valakinek van ötlete miért írja ki audacity induláskor ezt:

                      Code:
                      audacity: conf.c:2460: snd_config_search: Előfeltételezés `config && key’ sikertelen.
                      Félbeszakítva

                      Valami nagyon nem oké nálam a hanggal. Yastban azt írja ki a kártyámra, hogy az eszköz nincs beállítva, ha meg rákattintiok a szerkesztés gombra:

                      Code:
                      Hiba történt a következő telepítése közben:
                      65PE Neo2-V (MS-6788) mainboard
                      Az snd-intel8x0 rendszermagmodult a hangtámogatáshoz nem lehet betölteni. Ezt helytelen modulparaméter (például) érvénytelen I/O vagy IRQ paraméter) okozhatja.

                      Ha csak manuálisan megpróbálod betölteni a snd_intel8x0 modult?
                      Egyéb hangalkalmazások mennek?

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950133
                      balev
                      Felhasználó

                        Nem azt kaptad, ami az ajánlaton, papiron szerepelt -> fogyasztóvédelem, nyugodt szívvel.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,997