balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950130
    balev
    Felhasználó
      erdsiger wrote:
      balev wrote:
      Ez a nem a display 0:0?
      Nem az X-ből ágazik?

      De tényleg, lehet. Azt hogy tudom megnézni, hogy az X-ből ágazik-e?

      man ps 🙂
      Egyébként ps –forest, vagy pstree, de a PID-ek alapján is látszik a reláció.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950128
      balev
      Felhasználó
        bacsi2 wrote:
        netán tudtok valami megfelelő / kompatibilis alternatívát?

        Wired?
        http://wired.epitech.net/

        Hozzászólás: Kocsma topik #1950126
        balev
        Felhasználó

          Ez a nem a display 0:0?
          Nem az X-ből ágazik?

          Hozzászólás: Melyik Linuxot érdemes telepiteni? #2073364
          balev
          Felhasználó

            Szerintem október közepe óta már megoldódott a kérdés.

            Hozzászólás: Meghalt az apache2! #2076677
            balev
            Felhasználó

              Apache2-nek apache2.conf néven van már konfig fájlja. Akkor mit keresel a httpd.conf-ban? Hogy állítottad be a webszervert akkor egyáltalán?

              Csatold már be azt a konfigot meg a logot, hogy lássunk is valamit.

              Hozzászólás: Meghalt az apache2! #2076675
              balev
              Felhasználó
                elnoyle wrote:
                hát ki killeltem mindent reinstalloztam az apache-t ment, mellétettem a php-t megint behalt :S

                Valóban lehet PHP beállítás, ha az apache php-modul nélkül elindul. Azért kellene mindkettő konfigja is, nem csak a logja. Valamelyik konfigjában nem állítottál mostanában?

                Hozzászólás: Meghalt az apache2! #2076674
                balev
                Felhasználó
                  csocsoi wrote:
                  Üdv nekem is meghalt, de müködött…aztán egy ujraindulás után:

                  apache2: Could not determine the server’s fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
                  (98): make_sock: could not bind to address [::]:80 no listening sockets available, shutting down Unable to open logs

                  ebben tud vki segiteni? a Google-ban azt a megoldást látom hogy #oljam ki a httpd.confban a négyszáz valahányas portot….na nekem ebben a fileban nincs ilyen sor..

                  Mi köze a 4**-as portnak a 80-ashoz?
                  Az apache konfigjában valamit nem írtál át mostanában? Pl. a szerver domain nevet, vagy virtualhost, portok, csomagszűrés, stb…

                  Semmi sem hal meg csak úgy magától.

                  Hozzászólás: OpenOffice 1.1 Debian #2076763
                  balev
                  Felhasználó

                    Debian alá rpm-et? Tölts le hozzá debian csomagot, vagy apt-vel telepítsd.

                    http://openoffice.debian.net/index.html

                    Hozzászólás: kmoon #2076682
                    balev
                    Felhasználó

                      Parancssorba írd be:
                      which kmoon
                      whereis kmoon

                      Hozzászólás: mc lassan „töltödik” be? #2076341
                      balev
                      Felhasználó
                        tovis wrote:
                        – dma nem működik – hát ezt hogy lehet ellenőrízni?

                        hdparm
                        A c és d kapcsolót ajánlom figyelmedbe, bár nagy valószínűséggel alapból 32bit I/O-ra van állítva az adattovábbítás ill. a DMA is be van kapcsolva.

                        Próbáld ki ki- és bekapcsolva a fentieket és csinálj utána teszteket; érdemes figyelni az eredményeket.

                        Tesztelni a t és T kapcsolókkat tudsz. Pl. hdparm -tT /dev/hda

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,997