Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
erdsiger wrote:balev wrote:Ez a nem a display 0:0?
Nem az X-ből ágazik?De tényleg, lehet. Azt hogy tudom megnézni, hogy az X-ből ágazik-e?
man ps 🙂
Egyébként ps –forest, vagy pstree, de a PID-ek alapján is látszik a reláció.bacsi2 wrote:netán tudtok valami megfelelő / kompatibilis alternatívát?Wired?
http://wired.epitech.net/Ez a nem a display 0:0?
Nem az X-ből ágazik?Szerintem október közepe óta már megoldódott a kérdés.
Apache2-nek apache2.conf néven van már konfig fájlja. Akkor mit keresel a httpd.conf-ban? Hogy állítottad be a webszervert akkor egyáltalán?
Csatold már be azt a konfigot meg a logot, hogy lássunk is valamit.
elnoyle wrote:hát ki killeltem mindent reinstalloztam az apache-t ment, mellétettem a php-t megint behalt :SValóban lehet PHP beállítás, ha az apache php-modul nélkül elindul. Azért kellene mindkettő konfigja is, nem csak a logja. Valamelyik konfigjában nem állítottál mostanában?
csocsoi wrote:Üdv nekem is meghalt, de müködött…aztán egy ujraindulás után:apache2: Could not determine the server’s fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
(98): make_sock: could not bind to address [::]:80 no listening sockets available, shutting down Unable to open logsebben tud vki segiteni? a Google-ban azt a megoldást látom hogy #oljam ki a httpd.confban a négyszáz valahányas portot….na nekem ebben a fileban nincs ilyen sor..
Mi köze a 4**-as portnak a 80-ashoz?
Az apache konfigjában valamit nem írtál át mostanában? Pl. a szerver domain nevet, vagy virtualhost, portok, csomagszűrés, stb…Semmi sem hal meg csak úgy magától.
Debian alá rpm-et? Tölts le hozzá debian csomagot, vagy apt-vel telepítsd.
Parancssorba írd be:
which kmoon
whereis kmoontovis wrote:– dma nem működik – hát ezt hogy lehet ellenőrízni?hdparm
A c és d kapcsolót ajánlom figyelmedbe, bár nagy valószínűséggel alapból 32bit I/O-ra van állítva az adattovábbítás ill. a DMA is be van kapcsolva.Próbáld ki ki- és bekapcsolva a fentieket és csinálj utána teszteket; érdemes figyelni az eredményeket.
Tesztelni a t és T kapcsolókkat tudsz. Pl. hdparm -tT /dev/hda
-
SzerzőBejegyzés