balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: USB-s egér gond #2064095
    balev
    Felhasználó

      Kellene a dmesg, miután kifagy az egér. Meg egy X konfig és leginkább X log.

      Hozzászólás: Zenelejátszó XMMS helyett #2076300
      balev
      Felhasználó
        ZoliJ wrote:
        amarok-nál azt írja ki, hogy xine was unable to initalize any audio drivers, úgy tünik hogy kde alatt egyáltalán nincs hang. Konzol alatt müködik rendesen.
        Ötlet?

        Mi köze az amaroknak a xine-hez?
        Hogy tetted fel az amarok-ot, mi a gond vele?
        Tudásban messze felűlmúlja a Winamp klón XMMS-t. Ettől függetlenül én is csak egy ideig használtam, mivel sokszor kifagyott, érthetetlen okokból.

        Attól még, hogy kikerül az alap csomagokból, forrásból ugyanúgy fel tudod telepíteni az XMMS-t, ha ragaszkodsz hozzá.

        Hozzászólás: Ubuntu Linux telepítés #2010011
        balev
        Felhasználó

          Meg tudod csinálni, hogy az UHU partíción lévő GRUB-ba kerüljön az Ubuntu. De nem lenne egyszerűbb, ha az Ubuntu telepítésével együtt felkerülő GRUB-ot az MBR-be írnád? Onnan tudnád indítani a három közül bármelyiket.

          Hozzászólás: SMTP beállítás #2014729
          balev
          Felhasználó

            No igen, valami hasonlót gyanítottam én is. Az IP dinamikus, router után. Senkit nem spammeltem, annyi volt, amit feljebb már írtam régebben.

            Mit lehet ez ellen tenni? Ez már spamnek számít, hogy sendmaillel a saját e-mail címemre próbálok küldeni leveleket és próbálom a fejlécbeállításokat?

            Hozzászólás: SMTP beállítás #2014727
            balev
            Felhasználó

              Ismét nagy az öröm, de nem most nem helyi levelező-szervert használok, egyenlőre nincs időm sendmaillel meg postfixszel foglalkozni. Egyszerűen be van állítva a szolgáltató SMTP-je.

              Nincs is gond, kivéve az uw tartománnyal (egyenlőre innen jött csak vissza). Még mindig nem értem, mi a francért van ez, pedig utána olvastam neten, de nem tudom értelmezni.

              The original message was received at Wed, 1 Nov 2006 08:56:32 +0100
              from localhost [127.0.0.1]

               


              The following addresses had permanent fatal errors



                  (reason: 550-Your IP is listed in one of the following RBL databases:)

               


              Transcript of session follows


              … while talking to mail.ultraweb.hu.:
              <<< 550-Your IP is listed in one of the following RBL databases:
              <<< 550 cbl.abuseat.org, dsbl.org, combined.njabl.org, relays.ordb.org!
              554 5.0.0 Service unavailable

              Hozzászólás: xserver? #2076118
              balev
              Felhasználó

                Most, hogy feltetted, meg leszedted, nem igazán tudjuk mi a helyzet. Pláne nem úgy, hogy ezt egy általunk nem ismert programmal művelted (Synaptic).

                Csatolj egy X konfigot és logot meg egy fglrxinfo-t, akkor tudunk valamit mondani.

                Hozzászólás: xserver? #2076114
                balev
                Felhasználó

                  A legújabb fglrx driver jó xorg 7.x alá is.

                  Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075099
                  balev
                  Felhasználó

                    Ott van feljebb, írtam: torsmo.
                    Felteszed, van egy .torsmorc beállító fájlja, ott mindent meg tudsz neki adni. Azt is, hogy a jobb felső sarokban jelenjen meg pl.

                    Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075096
                    balev
                    Felhasználó

                      Sudoers megfelelő beállítása persze szükséges hozzá.
                      Mondjuk akkor lehetne shutdown -h vagy maga a halt, vagy ez ígyse-úgyse állítja le szépen az X-et?

                      Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075094
                      balev
                      Felhasználó
                        vasemberke wrote:
                        Megnéztem a képernyő képedet. Garatulálok hozzá. Ami a jobb felső sarokban van, azt hogy tetted ki oda? Az, ami az adataidat írja ki. Én erre a gkrellm-et használom, bár vannak vele problémáim. Pl. nem tudom rábírni, hogy elinduljon autómatice. De igazán olyat szeretnék, mint amilyen neked van. Azt hogy lehet csinálni?
                        Az átlátszóság nekem nem akar összejönni. 🙁 Csak tudnám, mit csinálok rosszu.

                        fbsetbg-vel állítasz hátteret, de nekem pl. csak wmsetbg-vel (windowmaker) generált háttér esetén működött az átlátszóság. Fogalmam sincs miért, nem is merültem bele annyira.
                        http://pwet.fr/man/linux/commandes/fbsetbg

                        A lényeg, hogy mindent tudsz állítani az init fájlban. (~/.fluxbox/init)

                        A monitorozó program pedig a torsmo:
                        http://torsmo.sourceforge.net/

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 2,997