Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kellene a dmesg, miután kifagy az egér. Meg egy X konfig és leginkább X log.
ZoliJ wrote:amarok-nál azt írja ki, hogy xine was unable to initalize any audio drivers, úgy tünik hogy kde alatt egyáltalán nincs hang. Konzol alatt müködik rendesen.
Ötlet?Mi köze az amaroknak a xine-hez?
Hogy tetted fel az amarok-ot, mi a gond vele?
Tudásban messze felűlmúlja a Winamp klón XMMS-t. Ettől függetlenül én is csak egy ideig használtam, mivel sokszor kifagyott, érthetetlen okokból.Attól még, hogy kikerül az alap csomagokból, forrásból ugyanúgy fel tudod telepíteni az XMMS-t, ha ragaszkodsz hozzá.
Meg tudod csinálni, hogy az UHU partíción lévő GRUB-ba kerüljön az Ubuntu. De nem lenne egyszerűbb, ha az Ubuntu telepítésével együtt felkerülő GRUB-ot az MBR-be írnád? Onnan tudnád indítani a három közül bármelyiket.
No igen, valami hasonlót gyanítottam én is. Az IP dinamikus, router után. Senkit nem spammeltem, annyi volt, amit feljebb már írtam régebben.
Mit lehet ez ellen tenni? Ez már spamnek számít, hogy sendmaillel a saját e-mail címemre próbálok küldeni leveleket és próbálom a fejlécbeállításokat?
Ismét nagy az öröm, de nem most nem helyi levelező-szervert használok, egyenlőre nincs időm sendmaillel meg postfixszel foglalkozni. Egyszerűen be van állítva a szolgáltató SMTP-je.
Nincs is gond, kivéve az uw tartománnyal (egyenlőre innen jött csak vissza). Még mindig nem értem, mi a francért van ez, pedig utána olvastam neten, de nem tudom értelmezni.
The original message was received at Wed, 1 Nov 2006 08:56:32 +0100
from localhost [127.0.0.1]
The following addresses had permanent fatal errors
(reason: 550-Your IP is listed in one of the following RBL databases:)
Transcript of session follows
… while talking to mail.ultraweb.hu.:
<<< 550-Your IP is listed in one of the following RBL databases:
<<< 550 cbl.abuseat.org, dsbl.org, combined.njabl.org, relays.ordb.org!
554 5.0.0 Service unavailableMost, hogy feltetted, meg leszedted, nem igazán tudjuk mi a helyzet. Pláne nem úgy, hogy ezt egy általunk nem ismert programmal művelted (Synaptic).
Csatolj egy X konfigot és logot meg egy fglrxinfo-t, akkor tudunk valamit mondani.
A legújabb fglrx driver jó xorg 7.x alá is.
Ott van feljebb, írtam: torsmo.
Felteszed, van egy .torsmorc beállító fájlja, ott mindent meg tudsz neki adni. Azt is, hogy a jobb felső sarokban jelenjen meg pl.Sudoers megfelelő beállítása persze szükséges hozzá.
Mondjuk akkor lehetne shutdown -h vagy maga a halt, vagy ez ígyse-úgyse állítja le szépen az X-et?vasemberke wrote:Megnéztem a képernyő képedet. Garatulálok hozzá. Ami a jobb felső sarokban van, azt hogy tetted ki oda? Az, ami az adataidat írja ki. Én erre a gkrellm-et használom, bár vannak vele problémáim. Pl. nem tudom rábírni, hogy elinduljon autómatice. De igazán olyat szeretnék, mint amilyen neked van. Azt hogy lehet csinálni?
Az átlátszóság nekem nem akar összejönni. 🙁 Csak tudnám, mit csinálok rosszu.fbsetbg-vel állítasz hátteret, de nekem pl. csak wmsetbg-vel (windowmaker) generált háttér esetén működött az átlátszóság. Fogalmam sincs miért, nem is merültem bele annyira.
http://pwet.fr/man/linux/commandes/fbsetbgA lényeg, hogy mindent tudsz állítani az init fájlban. (~/.fluxbox/init)
A monitorozó program pedig a torsmo:
http://torsmo.sourceforge.net/ -
SzerzőBejegyzés