balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075093
    balev
    Felhasználó
      vasemberke wrote:
      Lehet, hogy nagyon láma kérdés lesz, de hogy tudom beletenni a leállítást a menübe? Mert most csak ujraindítani, meg kilépni tudok.

      [exit] (Exit Fluxbox)
            [separator]
            [exec] (Reboot) {shutdown -r now}
            [exec] (Shutdown) {shutdown -p now}

      Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075089
      balev
      Felhasználó

        Alapesetben van fluxbox menüd, valahol alul. Ott tudod minden elem átlátszóságát állítani egér bal és jobb gombbal. De ugyanígy tudod ezeket a stílusfájlban is állítani.

        Ha jobban belemélyedsz a fluxbox-ba, látod majd, hogy nagyon sok mindent lehet állítani, plusz vannak hozzá segédprogramok is.

        Ez a képernyőkép magáért beszél:
        http://fluxbox.sourceforge.net/zoom.php?shots-dev/majes_fluxbox.jpg

        Ez meg egy régebbi asztalom:
        http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=160442#p160442

        Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075087
        balev
        Felhasználó

          Feljebb már írták. Csinálj egy másolatot a gyári menüről a saját könyvtáradba és ne inlude-old azt. Utána tudod szerkeszteni, ahogy akarod.

          Hozzászólás: blackbox hogyan? + fluxbox problem :) #2075085
          balev
          Felhasználó

            Plusz közé a megjelenítendő ikon útvonalát.
            0.9.12 óta már kezel ikonokat is, de akkor –enable-imlib2 paraméterrel kell fordítani (alapból nincs bekapcsolva).

            Hozzászólás: Frissítés #2075672
            balev
            Felhasználó

              Sokkal jobb (bár nem tudom, hogy az új változatnak köszönhető-e, avagy te állítottad át), hogy a mi híreink végre felül jelennek meg, a HUP-os és ITPort-os pedig oldalt.

              balev
              Felhasználó

                Csak hogy én is kötekedjek, bár nem szokásom.
                Tudod, sok mindenben egyetértek veled, de…

                kisbetu wrote:
                Biztosan találkozott vele az, akit érint. Csak többeknek a pénztárcáját is érinti, ha pedig a HUP-on olvasod a (khm…) hozzászólásokat, akkor láthatod, hogy vannak, akiket meg nem köt le a téma.

                Nem biztos, mivel az LF.HU-s hírek még mindig alul jelenik meg, és sokan nem görgetnek le odáig.
                Nem mindenki olvas HUP-ot, pl. én se.
                Nyilván nem olcsó, mindenki maga mérlegeli a pénztárcájához mérten, hogy megér-e ennyit neki, avagy nem.

                Itt a Linuxfórumon leginkább kezdő linuxozgatók vannak, akik legtöbbjét a linuksz csak annyira érdekli, hogy hogyan lehet vele kiváltani a vinfoscht, hogyan lehet nettelefonálni, jáccani.

                Az ellenkezőjére is sok példa van.

                Nem értem a „vár” ige ragozását: neked is csurran a részvételi díjakból?

                Miért kapnék belőle?
                Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de csupán közösségi szándékkal írtam, amit írtam.

                balev
                Felhasználó

                  Biztosan sokan nem találkoztak még vele.
                  Várjuk a jelentkezőket!

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1950102
                  balev
                  Felhasználó

                    Hangszert mindenféleképp line-in -re köss. Az a kék általában. Alsamixer-ben line-in bekapcs, kipróbál.

                    Ajánlom figyelmedbe a wired programot (bár biztos ismered, ha játszol).

                    Hozzászólás: megint egy kis web.. #2075193
                    balev
                    Felhasználó

                      Vagy src helyett dynsrc, de akkor semmilyen beépített lejátszó keret nem jelenik meg, tehát vezérlést neked kell megoldani JS-tel. Pl.:

                      Code:
                      function start(){
                      document.getElementById(‘video’).dynsrc.value=’utvonal/video.mpg’;
                      }

                      function stop(){
                      document.getElementById(‘video’).dynsrc.value=”;
                      }

                      start
                      stop

                      Most nem tudom kipróbálni, de kb. így meg lehet oldani. Nyilván tekerni, ilyesmi nem lehet benne. Meg az is lehet, hogy manapság már sokkal célszerűbb embedded videókat használni honlapon. Én régen így oldottam meg.

                      Hozzászólás: Mandriva 2007 – A hang eltűnik… #2075066
                      balev
                      Felhasználó

                        A boot közben végrehajtódó init szkriptek közül valószínűleg init 3-4 környékén töltődnek be az ALSA beállítások. /etc/rc.d vagy /etc/init.d (nem tudom Mandriva alatt milyen szerkezet van) alatt találod a szkripteket. Itt keresd meg az ALSA-hoz tartozó rc fájlt és abba kell beleírni. Vagy a boot folyamat legvégén betöltött rc.local-ba is lehet írni.

                        De ha fent van az ALSA, akkor nagy valószínűséggel ez benne van a szkriptben is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 2,997