balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Előre ! #2072107
    balev
    Felhasználó

      Csakis előre! Működni fog a dolog így, biztos vagyok benne!

      Hozzászólás: vicc #1923155
      balev
      Felhasználó

        kisbetu, ezt honnan? 🙂

        Hozzászólás: mysql + php(myadmin) nem megy #2072034
        balev
        Felhasználó

          Nyilván megy, ha fut a szervered. Nem a mysql-lel van a gond, hanem a php-vel.

          Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071605
          balev
          Felhasználó
            dexter11 wrote:

            Killall? Na nem. Idáig nem volt vele semmi bajom, de amit a most (is) felmerült probléma kapcsán művelt az alapján ő az utolsó ember aki kell ide.

            Azért az ilyen kijelentésektől tartózkodnék. Voltak negatívumok több oldalról, ne csak egy szemszögből nézzük már a világot.

            Voltak olyan lépései, amiket nem kellett volna, de nagyon sok embernek segített, tett is a fórumért. Én speciel több lépésével is egyetértek (bár máshogy kellett volna kiviteleznie, ez biztos)

            Ennyi erővel bárkire rá lehetne húzni, hogy miatta alakult ki az a helyzet, ami kialakult. De nem ez a cél most. Előre kell nézni, nem a múlton töprengeni, hogy mit lehetett volna másként. Így soha nem jutunk előre.

            Hozzászólás: mysql + php(myadmin) nem megy #2072029
            balev
            Felhasználó
              elnoyle wrote:
              a mysql elindul rendszeindításkor szoval nem értem a hibát

              Rendben, hogy elindul a mysql szerver, de ha a php-t mysql támogatás nélkül fordítottad, akkor nem fog csatlakozni, mivel nem ismeri a parancsot.

              elnoyle wrote:
              Fatal error: Call to undefined function: mysql_connect() in /var/www/elno/index.php on line 7

              Nézd meg a phpinfo()-t. A configure command részben benne kell lennie a –with-mysql paraméternek, plusz kell lennie egy mysql szekciónak. Ha ezek nincsenek meg, akkor anélkül fordítottad, vagy a csomag nem tartalmazza, ha abból tetted fel.

              Ergo fordíts egy php-t forrásból mysql támogatással.

              Hozzászólás: video mode not supported #2071977
              balev
              Felhasználó

                Milyen újraindítás? Csak az X-et indítod újra? Vagy a rendszert?
                Csatold be az X logját (/var/log/Xorg.log)

                Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071599
                balev
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:

                  Persze én már megint de struktív vagyok. Miatam megy csődbe a LF.

                  kovi wrote:

                  ezeknek a dolgoknak a felemlegetését egy időre (pl örökre) jegeljétek. nem egy ember felelős a mélyrepülésért, hanem Mindenki. én is, te is ,ő is, mi is. ha másért nem, ha egy überszuper és értelmes tagot veszel képbe, még ő is: ha másért nem, akkor azért mert nem próbált meg radikálisan tenni és fellépni a negatívumok ellen. mi még most is egy Magyar csapat vagyunk így együtt, nem pedig egyének, akikre mutogatni kéne másoknak. legalábbis így kéne lennie a dolgoknak szerintem.
                  Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071590
                  balev
                  Felhasználó

                    Igazi mérföldkő a 200.000 hozzászólás mellett, hogy nemrég regisztrált a 10.000-ik tag. (aktívan nem ennyien vagyunk nyilván, de azért mégis)

                    Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071588
                    balev
                    Felhasználó

                      Most, hogy ilyen szépen feldagadt ez a topik és mindenki előadta a saját javaslatát, Csaba le tudja vonni a következtetéseket. Reméljük, hogy a fórum számára előnyös, radikális változtatások következnek.

                      Ahogy kovi is írta, ez egy közösség. Mindannyian alakítjuk, úgyhogy ehhez mérten kell a jövőben is gondolkodni. Mindenkinek kell tenni érte.

                      Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071501
                      balev
                      Felhasználó
                        csaba wrote:
                        klala wrote:
                        Még mindig várom a számla számot.

                        Ne haragudjatok nem írok számlaszámot, nem szeretném, ha ez a topic átmenne kéregető kunyeráló, esetleg markecoló topicba, hogy aztán meg lehessen vitatni hogy milyen élhetetlen a tulaj, hogy itt ácsingózik a tagok pénzére….
                        És persze a legfontosabb : messze nem a dolog anyagi része az, ami a fő gond, hanem az eszmei erkölcsi.
                        Hál’ Istennek, én még egy olyan korban szocializálódtam, amikor ez még jelentett valamit….

                        Valóban, de az anyagi is lényeges. És ha többen szívesen segítenénk, akár rendszeresen is, miért ne? Eddig is kint volt a számlaszám, és az e-mail cím is teljesen korrekt motiválás szerintem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,471-1,480 / 2,997