balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071462
    balev
    Felhasználó
      balev wrote:

      Szerk.: egyáltalán hova lett a főoldalról a támogatás számlaszám és szöveg? Feltétlen vissza kellene tenni!
      Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071455
      balev
      Felhasználó

        Mindenféleképp a második megoldást támogatnám, mindenki érdekében.

        A moderálást teljes mértékben ki lehetne iktatni, meglátjuk működik-e a dolog. Adminokra viszont szükség lenne, mivel sok javításra, módosításra szükség van a motorban. Biztosan többen is segítenének, köztük én is. Nekem is sok dolgom van, de szánnék rá időt, amikor lehetséges.

        Havi 20eFt-ot nem lehet csökkenteni valahogy? (nem ismerem a részleteket)
        Esetleg jobban lehetne ösztönözni a felhasználókat pénzbeli támogatásra. Persze ezt sokan nem engedhetik meg maguknak.

        Nem gondoltam egyébként, hogy ennyi költséggel jár, de mivel régóta használom a fórumot, úgy érzem, innentől kezdve én is hozzájárulhatok egy kicsivel majd időnként.

        Sokat dolgoztatok vele/érte, ne hagyjuk elveszni ezt az értéket Csaba/Krix (és mindenki, aki tett érte)!

        Szerk.: egyáltalán hova lett a főoldalról a támogatás számlaszám és szöveg? Feltétlen vissza kellene tenni!

        Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067977
        balev
        Felhasználó

          Egyetértek.

          balev
          Felhasználó

            Át lett téve a piacba.

            Hozzászólás: e-mail nyomkövetése hogyan #2071376
            balev
            Felhasználó

              Nem hiszem, hogy lenne arra jogod, hogy más postafiókjában kotorássz.
              Tulajdonképpen mit szeretnél? Visszafelé lehet nyomonkövetni a fejléc információk alapján. De ha te küldesz valakinek levelet, még ha lehet is, egyrészt nem erkölcsös, másrészt nem legális a nyomonkövetés.

              Szerk.: kíváncsiságból rákerestem google-lel, de leginkább a visszakövetésre vannak találatok. Nem tudom, egyáltalán megvalósítható-e hagyományos módszerekkel.
              http://www.google.co.hu/search?hs=C1t&hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=sent+e-mail+trace&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

              Hozzászólás: Hogyan rakjam a grub ba a wint? #2071350
              balev
              Felhasználó

                Valóban! Ez akkor hdx5? Tehát nem elsődleges partíció?
                Nemrég valakinek hasonló problémája volt, Kata is felvetette, hogy a Windows hogy lehet logikain?

                http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=201382#p201382

                Hozzászólás: Hogyan rakjam a grub ba a wint? #2071345
                balev
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Uhu alatt automatikus programindítás hogyan? #2070353
                  balev
                  Felhasználó

                    Már rég volt fent UHU-m. Ha belépsz a az /init.d könyvtárba találsz benne több rc (runtime component) fájlt. Ezekben lehetnek szolgáltatások, démonok leíró fájljai (pl. mint ez a vnc-s szkript). Fogsz egy ilyet mintának, megnézed a tartalmát.

                    Például én egy másik rc mintájára készítettem egyet a PPPoE-nek:

                    Code:
                    balev@slack:~$cat /etc/rc.d/rc.pppoed
                    #!/bin/sh
                    # Start/stop/restart pppoe.

                    # Start pppoe:
                    pppoe_start() {
                      if [ -x /usr/sbin/pppoe-start ]; then
                        echo „Starting PPPoE daemon:  /usr/sbin/pppoe-start”
                        /usr/sbin/pppoe-start
                      fi
                    }

                    # Stop pppoe:
                    pppoe_stop() {
                      pppoe-stop
                    }

                    # Restart pppoe:
                    pppoe_restart() {
                      pppoe_stop
                      sleep 1
                      pppoe_start
                    }

                    case „$1” in
                    ‘start’)
                      pppoe_start
                      ;;
                    ‘stop’)
                      pppoe_stop
                      ;;
                    ‘restart’)
                      pppoe_restart
                      ;;
                    *)
                      echo „usage $0 start|stop|restart”
                    esac

                    Ez maga a beállító fájl. Igaz itt csak magát a parancsot tartalmazza, de akár egyéb paraméterek is meg lehetnének adva. Az init szintek pedig egymás utáni sorrendben indítják az összes rc-t (plusz mást is).

                    Általában init 3 a multiuser init szint, ahol már van hálózat is, de még nincs grafikus velület. Ide érdemes betenni az rc fájlt, és akkor ezzel a szinttel fog elindulni. Gondolom kell neki (a vnc-nek) a hálózat, tehát a fő hálózati konfiguráló (inetd) után kell berakni (szerintem).

                    Tehát nálam pl. így néz ki az rc.M (UHU alatt meg kell nézni, szerintem init.3 vagy valami ilyesmi):

                    Code:
                    # Start PPPoE daemon:
                    if [ -x /etc/rc.d/rc.pppoed ]; then
                      . /etc/rc.d/rc.pppoed start
                    fi

                    Ilyen egyszerű. Persze kézzel is tudod majd kezelni, ha szükséges a $parancs start, stop, restart paraméterrel.

                    A lényeg, hogy a pppoe helyett beírod mindenhova a vnc-t (megfelelő elérési úttal). És UHU alatt /etc/init.d alatt vannak a fájlok és a szintek is, ha jól emlékszem.

                    Hozzászólás: Uhu alatt automatikus programindítás hogyan? #2070351
                    balev
                    Felhasználó
                      PAraNOia wrote:
                      Ha kiadom a parancsot akkor elindul…

                      A gond a daemonnal lehet, hogy az /usr/sbin-ben nincs vnc nevű daemonom…

                      find /usr -name vnc*

                      Ja és root-ként vagyok bejelentkezve, tehát az nem lehet gond (nem megijedni itthoni gép és csak próblgatom ég a dolgot :D)

                      Nem jó ötlet. Például a környezeti változók is mások, mint felhasználó esetén. Ha valamit beállítasz root-ként, nem biztos, hogy felhasználóként is jó lesz.
                      Egyébként meg könnyű valamit végérvényesen elrontani, tehát csak akkor válts root jogosultságra, ha feltétlen szükséges.

                      Mindezektől függetlenül külön script használata nélkül (pláne ha nem te írtad, vagy nem érted, hogy működik) egyszerűbb lenne egy rc fájlt írni a meglévők mintájára és betenni valamelyik grafikus szerver előtti init szintbe.

                      Hozzászólás: Hogyan rakjam a grub ba a wint? #2071340
                      balev
                      Felhasználó

                        Én csak azt nem értem, hogy ha feltetted a Frugalware-t és a GRUB-ot az MBR-be kérted, akkor ehhez képest mi változott?
                        Most ugyanazt csináltad, csak nem a telepítővel.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 2,997