Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
balev wrote:…
Szerk.: egyáltalán hova lett a főoldalról a támogatás számlaszám és szöveg? Feltétlen vissza kellene tenni!
…Mindenféleképp a második megoldást támogatnám, mindenki érdekében.
A moderálást teljes mértékben ki lehetne iktatni, meglátjuk működik-e a dolog. Adminokra viszont szükség lenne, mivel sok javításra, módosításra szükség van a motorban. Biztosan többen is segítenének, köztük én is. Nekem is sok dolgom van, de szánnék rá időt, amikor lehetséges.
Havi 20eFt-ot nem lehet csökkenteni valahogy? (nem ismerem a részleteket)
Esetleg jobban lehetne ösztönözni a felhasználókat pénzbeli támogatásra. Persze ezt sokan nem engedhetik meg maguknak.Nem gondoltam egyébként, hogy ennyi költséggel jár, de mivel régóta használom a fórumot, úgy érzem, innentől kezdve én is hozzájárulhatok egy kicsivel majd időnként.
Sokat dolgoztatok vele/érte, ne hagyjuk elveszni ezt az értéket Csaba/Krix (és mindenki, aki tett érte)!
Szerk.: egyáltalán hova lett a főoldalról a támogatás számlaszám és szöveg? Feltétlen vissza kellene tenni!
Egyetértek.
Át lett téve a piacba.
Nem hiszem, hogy lenne arra jogod, hogy más postafiókjában kotorássz.
Tulajdonképpen mit szeretnél? Visszafelé lehet nyomonkövetni a fejléc információk alapján. De ha te küldesz valakinek levelet, még ha lehet is, egyrészt nem erkölcsös, másrészt nem legális a nyomonkövetés.Szerk.: kíváncsiságból rákerestem google-lel, de leginkább a visszakövetésre vannak találatok. Nem tudom, egyáltalán megvalósítható-e hagyományos módszerekkel.
http://www.google.co.hu/search?hs=C1t&hl=hu&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=sent+e-mail+trace&btnG=Keres%C3%A9s&meta=Valóban! Ez akkor hdx5? Tehát nem elsődleges partíció?
Nemrég valakinek hasonló problémája volt, Kata is felvetette, hogy a Windows hogy lehet logikain?http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=201382#p201382
makeactive?
http://www.gnu.org/software/grub/manual/grub.html#configuration
Már rég volt fent UHU-m. Ha belépsz a az /init.d könyvtárba találsz benne több rc (runtime component) fájlt. Ezekben lehetnek szolgáltatások, démonok leíró fájljai (pl. mint ez a vnc-s szkript). Fogsz egy ilyet mintának, megnézed a tartalmát.
Például én egy másik rc mintájára készítettem egyet a PPPoE-nek:
Code:balev@slack:~$cat /etc/rc.d/rc.pppoed
#!/bin/sh
# Start/stop/restart pppoe.# Start pppoe:
pppoe_start() {
if [ -x /usr/sbin/pppoe-start ]; then
echo „Starting PPPoE daemon: /usr/sbin/pppoe-start”
/usr/sbin/pppoe-start
fi
}# Stop pppoe:
pppoe_stop() {
pppoe-stop
}# Restart pppoe:
pppoe_restart() {
pppoe_stop
sleep 1
pppoe_start
}case „$1” in
‘start’)
pppoe_start
;;
‘stop’)
pppoe_stop
;;
‘restart’)
pppoe_restart
;;
*)
echo „usage $0 start|stop|restart”
esacEz maga a beállító fájl. Igaz itt csak magát a parancsot tartalmazza, de akár egyéb paraméterek is meg lehetnének adva. Az init szintek pedig egymás utáni sorrendben indítják az összes rc-t (plusz mást is).
Általában init 3 a multiuser init szint, ahol már van hálózat is, de még nincs grafikus velület. Ide érdemes betenni az rc fájlt, és akkor ezzel a szinttel fog elindulni. Gondolom kell neki (a vnc-nek) a hálózat, tehát a fő hálózati konfiguráló (inetd) után kell berakni (szerintem).
Tehát nálam pl. így néz ki az rc.M (UHU alatt meg kell nézni, szerintem init.3 vagy valami ilyesmi):
Code:# Start PPPoE daemon:
if [ -x /etc/rc.d/rc.pppoed ]; then
. /etc/rc.d/rc.pppoed start
fiIlyen egyszerű. Persze kézzel is tudod majd kezelni, ha szükséges a $parancs start, stop, restart paraméterrel.
A lényeg, hogy a pppoe helyett beírod mindenhova a vnc-t (megfelelő elérési úttal). És UHU alatt /etc/init.d alatt vannak a fájlok és a szintek is, ha jól emlékszem.
PAraNOia wrote:Ha kiadom a parancsot akkor elindul…A gond a daemonnal lehet, hogy az /usr/sbin-ben nincs vnc nevű daemonom…
find /usr -name vnc*
Ja és root-ként vagyok bejelentkezve, tehát az nem lehet gond (nem megijedni itthoni gép és csak próblgatom ég a dolgot :D)
Nem jó ötlet. Például a környezeti változók is mások, mint felhasználó esetén. Ha valamit beállítasz root-ként, nem biztos, hogy felhasználóként is jó lesz.
Egyébként meg könnyű valamit végérvényesen elrontani, tehát csak akkor válts root jogosultságra, ha feltétlen szükséges.Mindezektől függetlenül külön script használata nélkül (pláne ha nem te írtad, vagy nem érted, hogy működik) egyszerűbb lenne egy rc fájlt írni a meglévők mintájára és betenni valamelyik grafikus szerver előtti init szintbe.
Én csak azt nem értem, hogy ha feltetted a Frugalware-t és a GRUB-ot az MBR-be kérted, akkor ehhez képest mi változott?
Most ugyanazt csináltad, csak nem a telepítővel. -
SzerzőBejegyzés