Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
aty wrote:
Arra figyelj még, ha IRC-t használsz, akkor tedd bele az IRC supportot is, különben nem fog tudni csatlakozni a szerverre. (mondjuk így is rohadt sokat szarakodik nekem, mióta be van kapcsolva az iptables)
Az nem attól függ. Az irc szerverek mostanában ellenőrzik már, hogy fut-e proxyszerver a gépeden, ezért egy csomó portot végigscannelnek, ha nálad DROP az alapszabály, akkor nem érkezik válasz az irc szervernek, hogy most nálad nyitva vannak-e a portok, ezért a hosszú várakozás.
Megoldás mondjuk, ha REJECTet alkalmazol erre a pár portra.
Én nekem így van a szabály erre:Code:iptables -A INPUT -m multiport -m tcp -p tcp –dports 1080,3128,4480,6588,6881,8000,8001,8080,8081,65506 -j REJECTKösz! Otthon ránézek majd a szabályokra!
Ezt pont az Egér témába kellett volna írni, mivel ott merült fel ugyanez a probléma.
Valaki mod légyszi merge!
Egyébként a natív 3d támogatás rendben van? (glxinfo, glxgears)
Mondjuk valamit kellene kezdeni ezzel a glx modullal, mert nem jó.Minden rendelkezésre áll a driver-hez? Kernelforrás, kernel header-ek? Driver feltételekor nem sír valamiért?
Wine konfigja?
cs4b33 wrote:Sziasztok portot szeretnék redirleni és vmiért nem akr menni ezt írja ki:iptables v1.2.11: can’t initialize iptables table `nat’: iptables who? (do you n
eed to insmod?)Ez kernel forgatás után lett ien elötte müködött :S De nem értem miért oldconfigot is cisnáltam szoval nem tom m imaradhatott ki :S
Előre is köszi: Cs4b33
Nem mindegy, melyik kernelverzióról melyikre váltottál -> oldconfig IPTABLES esetén felejtős.
Én is megszenvedtem vele, kb. 4szer fordítottam újra a legutóbbi kernelt, mire minden benne volt hozzá. Anélkül nekem is ezt a hibaüzenetet adta.Nézd át alaposan, teljesen megváltozott a kernelfa, egy csomó minden máshol és más néven van. A főágakat fixen, a leágazásokat nyugodtan modulba teheted. Jelölj be nyugodtan mindent (egy-két dolog lehet nem kell, de a help-ből meglátod mik azok)
Arra figyelj még, ha IRC-t használsz, akkor tedd bele az IRC supportot is, különben nem fog tudni csatlakozni a szerverre. (mondjuk így is rohadt sokat szarakodik nekem, mióta be van kapcsolva az iptables)
Hát itt is csak a GLX-re panaszkodik. Újabb, régebbi nvidia driver? GLX-et kiveszed az Xorg.conf-ból?
boci wrote:– valamilyen globális admin progi? mint a webmin .. vagy az jó is? (használtam sokat, bár élesben nem ezért kérdem)Linuxconf
M, mint mute? (on/off)
Mégiscsak az old kellene, mivel ebben csak a glx modullal van valami gondja. Kell az egyáltalán nvidia-hoz?
Indítsd parancssorból és akkor jó esetben ad valami hibaüzenetet, mikor kilép.
Az egész log kellene. Ez csak a vége.
Csatold be! (ne az .old.-ot) -
SzerzőBejegyzés