balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Iptables probléma #2028944
    balev
    Felhasználó
      aty wrote:

      Arra figyelj még, ha IRC-t használsz, akkor tedd bele az IRC supportot is, különben nem fog tudni csatlakozni a szerverre. (mondjuk így is rohadt sokat szarakodik nekem, mióta be van kapcsolva az iptables)

      Az nem attól függ. Az irc szerverek mostanában ellenőrzik már, hogy fut-e proxyszerver a gépeden, ezért egy csomó portot végigscannelnek, ha nálad DROP az alapszabály, akkor nem érkezik válasz az irc szervernek, hogy most nálad nyitva vannak-e a portok, ezért a hosszú várakozás.
      Megoldás mondjuk, ha REJECTet alkalmazol erre a pár portra.
      Én nekem így van a szabály erre:

      Code:
      iptables -A INPUT -m multiport -m tcp -p tcp  –dports  1080,3128,4480,6588,6881,8000,8001,8080,8081,65506 -j REJECT

      Kösz! Otthon ránézek majd a szabályokra!

      Hozzászólás: FC5 x86_64 + eltünt egérmutató #2070280
      balev
      Felhasználó

        Ezt pont az Egér témába kellett volna írni, mivel ott merült fel ugyanez a probléma.

        Valaki mod légyszi merge!

        Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018914
        balev
        Felhasználó

          Egyébként a natív 3d támogatás rendben van? (glxinfo, glxgears)
          Mondjuk valamit kellene kezdeni ezzel a glx modullal, mert nem jó.

          Minden rendelkezésre áll a driver-hez? Kernelforrás, kernel header-ek? Driver feltételekor nem sír valamiért?

          Wine konfigja?

          Hozzászólás: Iptables probléma #2028942
          balev
          Felhasználó
            cs4b33 wrote:
            Sziasztok portot szeretnék redirleni és vmiért nem akr menni ezt írja ki:

            iptables v1.2.11: can’t initialize iptables table `nat’: iptables who? (do you n
            eed to insmod?)

            Ez kernel forgatás után lett ien elötte müködött :S De nem értem miért oldconfigot is cisnáltam szoval nem tom m imaradhatott ki :S

            Előre is köszi: Cs4b33

            Nem mindegy, melyik kernelverzióról melyikre váltottál -> oldconfig IPTABLES esetén felejtős.
            Én is megszenvedtem vele, kb. 4szer fordítottam újra a legutóbbi kernelt, mire minden benne volt hozzá. Anélkül nekem is ezt a hibaüzenetet adta.

            Nézd át alaposan, teljesen megváltozott a kernelfa, egy csomó minden máshol és más néven van. A főágakat fixen, a leágazásokat nyugodtan modulba teheted. Jelölj be nyugodtan mindent (egy-két dolog lehet nem kell, de a help-ből meglátod mik azok)

            Arra figyelj még, ha IRC-t használsz, akkor tedd bele az IRC supportot is, különben nem fog tudni csatlakozni a szerverre. (mondjuk így is rohadt sokat szarakodik nekem, mióta be van kapcsolva az iptables)

            Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018912
            balev
            Felhasználó

              Hát itt is csak a GLX-re panaszkodik. Újabb, régebbi nvidia driver? GLX-et kiveszed az Xorg.conf-ból?

              Hozzászólás: DebianSarge Szerveren #2069453
              balev
              Felhasználó
                boci wrote:
                – valamilyen globális admin progi? mint a webmin .. vagy az jó is? (használtam sokat, bár élesben nem ezért kérdem)

                Linuxconf

                Hozzászólás: fülhallgató bibi #2070222
                balev
                Felhasználó

                  M, mint mute? (on/off)

                  Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018910
                  balev
                  Felhasználó

                    Mégiscsak az old kellene, mivel ebben csak a glx modullal van valami gondja. Kell az egyáltalán nvidia-hoz?

                    Hozzászólás: csomag telepítése #2070053
                    balev
                    Felhasználó

                      Indítsd parancssorból és akkor jó esetben ad valami hibaüzenetet, mikor kilép.

                      Hozzászólás: Miért nem megy a Wine-m? #2018908
                      balev
                      Felhasználó

                        Az egész log kellene. Ez csak a vége.
                        Csatold be! (ne az .old.-ot)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 2,997