balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szemüveglencse recovery howto? #2069605
    balev
    Felhasználó
      sany wrote:
      nem érdemes sajnálni a lóvét a látásra! 🙂
      Hisz a legfontosabb érzékszerv!

      Biztos vagy benne? 🙂
      (igen, a tapintásra gondoltam, de csakis kizárólag a billentyűzet miatt! 🙂 )

      balev
      Felhasználó

        Na igen, lehet mást is elállítottál, nem?
        Nézd át mégegyszer azt a grafikus varázslót!

        Hozzászólás: Hauppauge PVR250 kép van, hang nincs… #2069554
        balev
        Felhasználó

          Vedd ki az msp3400 alias sor a modprobe.conf fájlból!
          A log szerint nem tölt be a modul.

          Itt írják a megoldást:
          http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg01568.html

          Hozzászólás: Szemüveglencse recovery howto? #2069603
          balev
          Felhasználó
            Bunya wrote:
            A jobb helyeken ez nem így megy. Az én lencsémen a karcálló bevonaton felül 2 év garancia is van.

            Tudod mit? Szarok a lencsédre :)))

            Hozzászólás: Hauppauge PVR250 kép van, hang nincs… #2069552
            balev
            Felhasználó

              Azért mielőtt rögtön kernelfrász törne ki, kipróbálnád más alkalmazásokkal is? Hátha…
              (tvtime, xawtv)

              Ja meg a dmesg idevágó részét csatold be!

              Hozzászólás: Hauppauge PVR250 kép van, hang nincs… #2069549
              balev
              Felhasználó

                A kártya, ami nálam volt egy ideig, kábellel volt bekötve a line-in -be, ez meg ugye nem.
                Ettől függetlenül a line-in be van kapcsolva? Pl. alsamixer-rel meg tudod nézni.

                Hozzászólás: Grub probléma #2069609
                balev
                Felhasználó
                  hanischz wrote:
                  Toligáltam, méreteztem a partíciókat illetve töröltem is 1-et (nem a rendszert), ennek köszönhetõen hibaüzenetet ad
                  a grub induláskor (ERROR 15).

                  Mivel? Csak mert nem mindegy.

                  Ha bebootolsz egy live cd-ről, – de lehet akár a telepítő cd karbantartó módja is, – akkor becsatolod a / partíciót és fdisk segítségével megnézed mi a helyzet. Van benne partíció ellenőrzés és sorrend javítási opció is.

                  Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007040
                  balev
                  Felhasználó

                    Az „új” linkek valahogy nem mindig mutatnak az olvasatlan hozzászólásokra és hiányzik egy szóköz a topikcím és a link között.
                    Az avatarokkal mi a helyzet?

                    Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064085
                    balev
                    Felhasználó

                      A make menuconfig a kernel beállításait (.config) tölti be egy ncurses felületbe, hogy egyszerűbb legyen a konfigurálás. Vagy használhatsz make config-ot, ha sok az időd. Esetleg make xconfig, ha grafikusan akarod.

                      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007038
                      balev
                      Felhasználó

                        No, biztosan van most elég feladat az új modul beállításaival, de beírok egy-két dolgot:

                        – karakterkódolással vannak problémák (mi lesz? UTF vagy ISO?)
                        – ha belépsz egy topikba, – vagy privát üzenetekbe, teljesen mindegy – akkor a „mi újság a fórumon?”, vagyis az első 10 topik és a „hup.hu hírek” alatt, vagyis az oldal alján (legalul) jelenik meg a kívánt rész!
                        Így kicsit körülményes az olvasás/írás. Tudom, hogy idő kell rá, nem vagyok türelmetlen, csak szólok.
                        Sőt, ha belépsz egy topikba, akkor nem is szükséges, hogy a legfrissebb cuccok egyáltalán megjelenjenek szerintem.

                        Egyenlőre ennyi, bocs ha már volt szó erről is, csak lehet hogy vak vagyok most így.

                        Jó lesz ez, nagyon!

                        Szerk.: vagy hülye vagyok és nem tudom mit láttam, vagy hozzászólás írás közben lett módosítva a második pont. Mindenesetre most már csak a topik jelenik meg.

                        Sőt! Most nézem, hogy UTF-fel jó tulképp, tehát az pár dolog, ami nem jól jelenik meg, az nem azzal lett írva gondolom. Vagy nem tudom 🙂
                        Valaki igazítson ki!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,561-1,570 / 2,997