Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nagyon le vagyunk maradva.
Még egy felhasználó inaktívvá válik és Grönland beelõz minket!A távoli gép xhost listájában szerepelni kell a gépednek.
(man xhost)Code:import -window root -display remotehost:0 -quality 90 screenshot.pngBroker21 wrote:AGP bekapcsolása után és egy driver reinstall után, továbbra is gondok vannak
mesa glx indirect továbbra is, és kipróbáltam a 3ddesk-et, h mit mond nekem…érdekes:
3ddeskd: glXIsDirect failed, no Direct Rendering possible!
Továbbra is marad a nagy kérdõjelHmm…ez érdekes.
– az X konfigja fglrx szempontból korrekt
– a legfrissebb driver-t tetted fel, ami jó notebook-okhoz is (8.27.10) és Xorg7.1-ig támogatott
– az fglrx driver hiba nélkül betölt (igaz azt írja, hogy 6.8-hoz lett fordítva és 7.0-t érzékel, de ennek nincs jelentõsége)
– a támogatott chipset listában benne van a MOBILITY RADEON X1600 és a log szerint az fglrx meg is találjaA kulcssor egyébként ez:
(II) fglrx(0): Direct rendering enabledTehát lennie kellene 3d-nek az elõzõ logod alapján.
fglrxinfo kimenete?
glxinfo | grep direct?Most még az lehet a kérdés, hogy hogyan/mibõl tetted fel a driver-t (.deb,.rpm,.run) és mi volt a telepítés kimenete, illetve hogy néz ki a kernelkonfig most.
A chipkészleted Intel, tehát érdemel lenne megpróbálni újrafordítani a kernelt az intel_agp támogatással (fixen).
http://www.notebook.hu/notebook/asus/a6j/asus-a6ja-q015Kernel újrafordítás után nem kell újratenni az fglrx driver-t, elég ha bemész a /lib/modules/fglrx/build_mod könyvtárba és újraforgatod a modult a make.sh script-tel.
Utána újratelepíted a helyére az egy könyvtárszinttel feljebb lévõ make_install.sh script segítségével.bepe79 wrote:Nah ebbõl így nem sokat lehet látni, úgyhogy inkább linkelem: http://web.t-online.hu/bepe1979/bepevistadesktop.jpgJobb gomb, kép megjelenítése 🙂
A kernelben fixen bekapcsoltad a fájlrendszer támogatásokat?
Broker21 wrote:Hi!Szintén 3d gond..
Az X konfig és logfájl nélkül nem tudunk mit kezdeni.
konfig: asus a6ja,debian sid,x1600 mobility,2.6.17.8(vanilla, agp>off,drm>off),xorg 7.0,ati:8.27.10 driver
DRM>off ez rendben, viszont
dev/agpgart>on és a agp chipset-nek megfelelõ támogatás szintén bekapcsolva kell legyen a kernelben. Enélkül nem fog menni.http://balev.uw.hu/kernel1.png
http://balev.uw.hu/kernel2.png
http://balev.uw.hu/kernel3.pngfglrx modul betölt, elvileg minden smakkol, csak épp 3d nincs..
xorg confban, a dri is 0666on van, de nem….
aticonfig, jól hangzik, de nem segít…Az aticonfig arra való, hogy az X konfigját átírja. 3d támogatás nem lesz tõle.
lassan odáig jutok, h elkezdem a drivert debuggolni, hátha találok vmit….a FASTCALL on kívül…arról már olvastam, h baki van benne, de nem akarok belenyúlni a driverbe..
google a te barátod!…hát az enyém nem nagyon, mert azt már végigtúrtam, s mégis suxx az egész…
Amúgy ha vkit érdekel, hogy raktam fel egyáltalán a debiant erre a masinára, írjon, s kiképzem szívesen…de sztem le is írom vmelyik topicba, mert egy magyar nyelvû leírás sincs errõl…pedig jól jött volna ha nem nekem kell kitalálnom, hanem vki tudott volna segíteni benne 🙂
Nem értek hozzá, de miért volt speciális erre a gépre feltenni a debiant?
Oregon wrote:l_lorincz wrote:Jó lesz ez, biztosan.
Bár már kezdtem megszokni ezt a dizájnt és elrendezést, de annál érdekesebb.Gyakorlatilag akkor a joomla-t ki is lehet hagyni, igaz?
aty: ezek fizetõs dizájnok, jól értettem?
erdsiger wrote:Viszont a „Mi újság a fórumban?” egy kicsit le van maradva…Teszt adatbázist látsz!
kayapo wrote:balev wrote: -
SzerzőBejegyzés