balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux számláló #2002694
    balev
    Felhasználó

      Nagyon le vagyunk maradva.
      Még egy felhasználó inaktívvá válik és Grönland beelõz minket!

      http://counter.li.org/reports/place.php?place=HU

      Hozzászólás: ssh-n keresztül PrintScreen készítése #2069504
      balev
      Felhasználó

        A távoli gép xhost listájában szerepelni kell a gépednek.
        (man xhost)

        Code:
        import -window root -display remotehost:0 -quality 90 screenshot.png
        Hozzászólás: OpenGL támogatás #2066410
        balev
        Felhasználó
          Broker21 wrote:
          AGP bekapcsolása után és egy driver reinstall után, továbbra is gondok vannak
          mesa glx indirect továbbra is, és kipróbáltam a 3ddesk-et, h mit mond nekem…érdekes:
          3ddeskd: glXIsDirect failed, no Direct Rendering possible!
          Továbbra is marad a nagy kérdõjel

          Hmm…ez érdekes.

          – az X konfigja fglrx szempontból korrekt
          – a legfrissebb driver-t tetted fel, ami jó notebook-okhoz is (8.27.10) és Xorg7.1-ig támogatott
          – az fglrx driver hiba nélkül betölt (igaz azt írja, hogy 6.8-hoz lett fordítva és 7.0-t érzékel, de ennek nincs jelentõsége)
          – a támogatott chipset listában benne van a MOBILITY RADEON X1600 és a log szerint az fglrx meg is találja

          A kulcssor egyébként ez:
          (II) fglrx(0): Direct rendering enabled

          Tehát lennie kellene 3d-nek az elõzõ logod alapján.
          fglrxinfo kimenete?
          glxinfo | grep direct?

          Most még az lehet a kérdés, hogy hogyan/mibõl tetted fel a driver-t (.deb,.rpm,.run) és mi volt a telepítés kimenete, illetve hogy néz ki a kernelkonfig most.
          A chipkészleted Intel, tehát érdemel lenne megpróbálni újrafordítani a kernelt az intel_agp támogatással (fixen).
          http://www.notebook.hu/notebook/asus/a6j/asus-a6ja-q015

          Kernel újrafordítás után nem kell újratenni az fglrx driver-t, elég ha bemész a /lib/modules/fglrx/build_mod könyvtárba és újraforgatod a modult a make.sh script-tel.
          Utána újratelepíted a helyére az egy könyvtárszinttel feljebb lévõ make_install.sh script segítségével.

          Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069279
          balev
          Felhasználó
            bepe79 wrote:
            Nah ebbõl így nem sokat lehet látni, úgyhogy inkább linkelem: http://web.t-online.hu/bepe1979/bepevistadesktop.jpg

            Jobb gomb, kép megjelenítése 🙂

            Hozzászólás: Kernel lefordul, mit hova tegyek? #2069232
            balev
            Felhasználó

              A kernelben fixen bekapcsoltad a fájlrendszer támogatásokat?

              Hozzászólás: OpenGL támogatás #2066405
              balev
              Felhasználó
                Broker21 wrote:
                Hi!

                Szintén 3d gond..

                Az X konfig és logfájl nélkül nem tudunk mit kezdeni.

                konfig: asus a6ja,debian sid,x1600 mobility,2.6.17.8(vanilla, agp>off,drm>off),xorg 7.0,ati:8.27.10 driver

                DRM>off ez rendben, viszont
                dev/agpgart>on és a agp chipset-nek megfelelõ támogatás szintén bekapcsolva kell legyen a kernelben. Enélkül nem fog menni.

                http://balev.uw.hu/kernel1.png
                http://balev.uw.hu/kernel2.png
                http://balev.uw.hu/kernel3.png

                fglrx modul betölt, elvileg minden smakkol, csak épp 3d nincs..
                xorg confban, a dri is 0666on van, de nem….
                aticonfig, jól hangzik, de nem segít…

                Az aticonfig arra való, hogy az X konfigját átírja. 3d támogatás nem lesz tõle.

                lassan odáig jutok, h elkezdem a drivert debuggolni, hátha találok vmit….a FASTCALL on kívül…arról már olvastam, h baki van benne, de nem akarok belenyúlni a driverbe..

                google a te barátod!…hát az enyém nem nagyon, mert azt már végigtúrtam, s mégis suxx az egész…

                Amúgy ha vkit érdekel, hogy raktam fel egyáltalán a debiant erre a masinára, írjon, s kiképzem szívesen…de sztem le is írom vmelyik topicba, mert egy magyar nyelvû leírás sincs errõl…pedig jól jött volna ha nem nekem kell kitalálnom, hanem vki tudott volna segíteni benne 🙂

                Nem értek hozzá, de miért volt speciális erre a gépre feltenni a debiant?

                Hozzászólás: lilo: install-mbr failed! #2068570
                balev
                Felhasználó
                  Oregon wrote:
                  l_lorincz wrote:
                  Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007020
                  balev
                  Felhasználó

                    Jó lesz ez, biztosan.
                    Bár már kezdtem megszokni ezt a dizájnt és elrendezést, de annál érdekesebb.

                    Gyakorlatilag akkor a joomla-t ki is lehet hagyni, igaz?

                    aty: ezek fizetõs dizájnok, jól értettem?

                    Hozzászólás: Bugok az oldalon #2007019
                    balev
                    Felhasználó
                      erdsiger wrote:
                      Viszont a „Mi újság a fórumban?” egy kicsit le van maradva…

                      Teszt adatbázist látsz!

                      Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062841
                      balev
                      Felhasználó
                        kayapo wrote:
                        balev wrote:
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,997