balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038963
    balev
    Felhasználó

      Tedd fel a FUSE csomagot, biztos van SUSE alá RPM.
      Bár egy másik topikban már írta valaki, hogy a szerzõ inkább a forrásból való telepítést ajánlja.

      Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038959
      balev
      Felhasználó

        A lényeg, hogy índítsd újra a Windows-t, állítsd le szabályosan, mert az NTFS napló fájl korrupt.
        http://www.nabble.com/Re%3A-can%27t-mount-ntfs-volume-because-it-wasn%27t-unmounted-cleanly-p5623428.html

        A driver készítõje, Szakacsits Szabolcs írta:

        The NTFS journal file is unclean. Please shutdown Windows properly before
        using this software! Note, if you have run chkdsk previously then boot
        Windows again which will automatically initialize the journal correctly.

        Thanks for the report and please keep them coming!

        Best regards,
                        Szaka

        Hozzászólás: NTFS fájlrendszer írása #2038957
        balev
        Felhasználó

          Ott írja, hogy mi a bánata.
          Ha keresõt is használsz, akkor az elsõ találat:
          http://www.nabble.com/can’t-mount-ntfs-volume-because-it-wasn’t-unmounted-cleanly-t1954596.html

          balev
          Felhasználó
            Doink wrote:
            Típus: ntfs, lehet hogy ez a baj.

            ntfs-hez: http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=3284

            A link jó 🙂
            De nem NTFS-t használ.

            balev
            Felhasználó
              kareekov wrote:
              Igen van:
              /dev/sda on /media/USBWINYO type ntfs (rw,nosuid,nodev,uid=1000,gid=1000,umask=077,iocharset=utf8)
              Hozzászólás: Xeon vs. opteron #2068428
              balev
              Felhasználó

                1,4 C% alatt acél, fölötte öntöttvas. Dönts te!

                Hozzászólás: Debian Probléma #2049604
                balev
                Felhasználó
                  attila1964 wrote:
                  Sziasztok!

                  Elõre is bocs a lámáságért, de nem tudom megoldani a problémámat:

                  Ma telepítettem a Debian „etch”-et az elsõ CD-rõl, fel is ment minden rendesen, de a ‘pppoeconf’-ra azt írja, hogy nincs ilyen parancs. Eddig (és most is) a Zenwalk 2.8-at használtam/om, de most elakadtam. Az eth0-at felismeri, de nem tudom beállítani az ADSL-t. A pppoeconf-csomagot letöltöttem, de nem tudom, hogy hová és hogyan telepítsem.

                  Segítségeteket elõre is köszönöm!

                  Gondolom apt-t használtál, akkor azzal tudod telepíteni is. Vagy egyszerûen a dpkg paranccsal.
                  pppoesetup?

                  Hozzászólás: TV-tuner gond #2068289
                  balev
                  Felhasználó
                    VTomi75 wrote:
                    A probléma a következõ. Adott egy Pinnacle PCTV Stereo (SAA7134) tunerkártya, ami tökéletesen megy XP és SUSE 10.0 alatt. SUSE 10.1 alatt viszont vacak a kép, olyan, mintha nem lenne rendesen behangolva a sáv, a kép zajos, el-elmászik. Kézzel megadom neki MHz-es pontossággal az összes csatornát, de semmi változás. Teljesen úgy néz ki, mint amikor vacakul van rátéve a dugó a koax végére. Viszont XP alatt gyönyörû a kép, tehát kábel- és kártyahiba kizárt. Mi lehet a gond? Lehet köze ahhoz, hogy anno SUSE 10.0 alatt még egy SB Live volt mellette, most meg már egy Audigy2?

                    Nem lehet, hogy más video szabványt állítottál be, mint 10.0 alatt?
                    Az SAA7134 modul a kártyádnak megfelelõ kártya és tuner paraméterekkel töltõdik be? (dmesg, modules.conf)

                    Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067850
                    balev
                    Felhasználó
                      strangedr wrote:
                      de most õszintén, aki minden második szavában hibát ejt, hogy gépel be helyesen egy linuxos parancsot?)

                      word-completion? 🙂

                      Hozzászólás: Re: UHU 2.0 #2068314
                      balev
                      Felhasználó

                        Hiába írod le megint, akkor is hülyeség.
                        Neked ez kevés kivétel? Ugyanaz, mint volt?

                        Mert ha arról beszélnénk, hogy két év alatt csak grafikai csicsákat készítettek volna, akkor megérteném.
                        De ez NEM a Vista. Ne keverd a kettõt. Najó, sikerült összehozniuk még egy metakeresõt, meg egy szar biztonsági rendszert.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,601-1,610 / 2,997