balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067848
    balev
    Felhasználó
      Oregon wrote:
      lehet, hogy a forumnak 18+ -osnak kellene lennie, csak akkor sok moderator is torlodne =:)

      Most nem tudom kire gondolsz, de egy moderátort sem ismerek, aki 18 alatt lenne, sõt.

      Ne értsétek félre, amit fentebb írtam, nem azzal van a gond, hogy tizenévesek használnak (akarnak használni) linuxot. A hozzáállással van gond sokszor.

      Hozzászólás: moderatori idiotizmus a linuxforum.hu -n #2067846
      balev
      Felhasználó
        csaba wrote:
        Ha van konkrét javaslat a szavazása, akkor kérem, és kiteszem.

        1. Szükség van a jelenlegi moderátorokra (és a munkájukra)
        2. Kevesebb moderátorra és moderációra van szükség
        3. Elég egy moderátor (és admin egy személyben), azaz Csaba

        Másik szavazás:
        Egyetértesz-e azzal, hogy a LF.HU netikettet szigorúbban tartassák be a moderátorok (a fórum érdekében)?

        1. Igen, legyenek akár szankciók is, hiszen mindehol vannak szabályok, amiket be is kell tartani/tartatni a köz érdekében.
        2. Ne, ne kérjék számon a netikettet, ne is kelljen elolvasni. Legyen tele a fórum tizenéves topiknyitók olvashatatlan és értelmezhetetlen hozzászólásaival. Többszörös felszólítás ellenében se kelljen becsatolni semmiféle konfig vagy logfájlt, hadd generálódjon minél több adat az adatbázisban és álljon minél több oldalból a topik, hogy aztán nehezebb legyen kihámozni belõle a lényeget.

        Hozzászólás: Re: UHU 2.0 #2068310
        balev
        Felhasználó
          Zazu wrote:
          Mielõtt bárki le harapná a fejem, biztosíthatok mindenkit, nem veszekedni jöttem. De sajnos, ahogy olvasgattam ezt a fórumot, ismét meggyõzõdtem, hogy nem változik semmi. Persze csinosítgatját a felületet, mindenbõl újjabb verziók jönnek, de! A lényeg ugyan az. Ugyan azok a gondok, problémák, mint egy pár éve. Nem akar kimozdulni a Linux ebböl a holtpontból. Gyakorlatilag csak a felszint kapargatják, és sajnos nem fejlõdik összeségében. Mintha ugyan azt tudná, kevés kivétellel!!!!!, mint amit 3-5 éve tudott. Ez bizony szomorú.

          Várom az észrevételeket.

          Te itt most összekevered a linux és az azt használók fejlõdését. A kernel és köré épülõ disztrók fejlõdését ne egy fórumról akard már megítélni. Linux alól írható NTFS szerinted nem fejlõdés például? (http://sourceforge.net/mailarchive/forum.php?thread_id=23836054&forum_id=2697)

          Ajánlom még:
          kernel.org, distrowatch.com, stb.

          Hozzászólás: Xubuntu 6.06 NTFS írás #2068193
          balev
          Felhasználó
            elnoyle wrote:
            mi a gáz? mindent aleírás szerint csináltam :S

            Couldn’t mount device ‘/dev/hda1’: A mûvelet nem támogatott
            Windows did not shut down properly.  Try to mount volume in windows, shut down and try again.

            A Windows valamiért nem tudta leválasztani normálisan az ntfs partíciódat (pl. szabálytalan leállítás, lefagyás). Indíts újra Windows-t, állítsd le szabályosan és utána próbáld befûzni linux alatt.

            Hozzászólás: Xubuntu 6.06 NTFS írás #2068184
            balev
            Felhasználó

              Hírek:

              NTFS írás linux alól – biztonságosan, sokszor gyorsabban az EXT3 írásánál
              Felhasználói értékelés: / 2

              balev
              Felhasználó

                A felvételizõket nem érdekli, hogy lesz-e állásuk

                    * Világgazdaság

                2006. augusztus 4., péntek 7:49

                A kívánatosnál kevesebben jelentkeznek azokra a termelõi szakokra – gépész-, villamos-, vegyész-, környezetmérnök -, amelyek elvégzése után nagy eséllyel találnának maguknak jó állást.

                Hozzászólás: SPAM #2067638
                balev
                Felhasználó
                  tothaa wrote:
                  😮 >:( Persze, hogy kézzel írtam!  >:(

                  Napi 540 levelet? Ne hülyíts már. 🙂

                  Hozzászólás: karakterkódolás hiba #2032564
                  balev
                  Felhasználó
                    borosspet wrote:
                    ariszlo wrote:
                    Mért pont a portugálban használt hullámos o-t vagy a francia kalapos u-t próbálod a magyarra ráerõltetni?
                    Mert 8 éve a HTML-ben (netscape 2.0 és 3.0 yeah!) még ezekkel kellett a hosszú magyar ö és ü betüt helyettesíteni 🙂 🙂 🙂

                    Péter

                    Mondjuk annyiban igazuk van a többieknek, hogy haladni kell a korral. Lehetne nosztalgiázni sok mindenen, de akkor meg minek a fejlõdés.

                    Hozzászólás: SPAM #2067635
                    balev
                    Felhasználó
                      tothaa wrote:
                      „hasznos levelek” száma 9892 a mai napon, én azonban csak 540 levelet kû’tem – persze azért ilyen kicsi a szám me’ sokat weben írtam…

                      Szóval te is spam-et gyártasz? 🙂
                      Mert kézzel biztos nem írtál meg 540 levelet, vagy igen?

                      balev
                      Felhasználó
                        user_zero wrote:
                        „A „meghibásodik” nálad mit jelent?
                        Syslog? PPPoE beállítások?”

                        Egész egyszerûen annyit, hogy a rendszer nem képes semmit sem kezdeni a hálózattal, mintha nem is lenne az Ethernet kártya után semmi. Ezt csinálja Linux alatt (DSL 2.4, SuSE 10.1, UHU 1.2), WinXP Pro SP2 alatt, 10 Mbps-os módban viszont megy minden normálisan. Egy egyedi hiba ennél a kártyánál. Ha leállítom a kártyát (áramtalanítás), utána megint megy 100-zal kb. félóráig, aztán megint meghal.

                        ifdown eth0/ifup eth0 nem mûködik?
                        A PPPoE konfigját is érdemes megnézni + syslog mint írtam.

                        user_zero wrote:
                        Még egy kérdés:

                        Hol lehet megnézni, hogy a kártya éppen mennyivel száguldozik?

                        Számtalan lehetõség: pl. ablakozód saját erõforrás monitora, vagy egy torsmo az asztalon.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,997