Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nincs valami tûzfal bekapcsolva? Ha igen, milyen beállításokkal?
willi wrote:Azt nem kell elfelejteni,hogy minden újszülött Linuszosnak vadiúj a leglerágottabb config. probléma is, és bepánikolva mindjárt kérdez, és mivel fogalma sincs, hogy mi is az a config.file vagy minek az hát persze, hogy nem teszi fel a kis buta…Olvasni azért tud, nem? Meg fórumkeresõt használni? Meg netet?
Vagyis tájékozódni afelõl, amirõl kérdezni szeretne.No igen, azt jó lenne tudni, Ubuntu használ-e valamit alapból.
Ha nem, akkor mindenféle ütközés nélkül használhatsz submount-ot.
Egyszerû, modulos, fstab-ban szerkeszthetõ.maky wrote:Hali!
Az alábbi kritériumok szerint kéne elkészíteni egy mail szervert. Ha már csináltál ilyet (olyan ne irjon aki még nem,ugyis kiderül), akkor dobj egy levelet.2006.08.05ig kéne elkészülni vele.Munkát ajánlasz másoknak pénzért, vagy segítséget vársz?
Mert nem mindegy.uzsolt wrote:balev wrote:De ha felugró ablakot kell elolvasni, meg ûrlapot kitölteni, vagy akár ezeket csak kikapcsolni is azoknak, akikre nem vonatkozik (nagyobb arányban vannak, mint akiknek problémájuk van),
akkor a többségnek lesz nyûg.Akkor mégegyszer:
„Bizonyos hozzászólás szám alatt (ami akár egyénileg felülbírálható mod/admin által)„
Tehát mondjuk, akinek nincs 100 hozzászólása, akkor csak új topik nyitásakor ugrana elõ az ablak, hogy „Ugye, minden log-ot, konfigfájlt meg ilyeneket csatoltál?” Esetleg néhány tipikus esetre lebontva: tehát ha nem fut az X, akkor xorg.conf és Xorg.0.log, ha adattárolóval van gond, akkor fstab, stb.
Viszont ha egy „bizottság” úgy dönt, hogy xy annyira jól ráérzett, hogyan és mikor mit kell csatolni, és nem kell figyelmeztetni pluszban, akkor már mittomén 10-tõl nem jelenne meg neki, viszont ha annyira nehéz felfogású, hogy még 300 után se tudja a „dörgést”, akkor még mindig jelenjen meg neki. Tehát NEM vonatkozna mindenkire.Tiéd a megoldás 🙂
Már csak egy admin kell, aki mindezt véghez is viszi.
Meg persze a többiek egyetértése.uzsolt wrote:balev wrote:Szerintem akkor is elolvasnák, ha közvetlen a szövegterület fölé kerülne a figyelmeztetés, ugyanúgy mint a többi hasonló szöveg, csak ez állandóan ott lenne. Felesleges gombokra kattintással ne nehezítsük meg a fórumozást, mert az csak nyûg.
uzsolt wrote:Igaz. Bár a log-ban az a plusz pár byte, a mai tárolókapacitás mellett.
Egyébként nem baj, hogy:Code:# **********************************************************************
# Graphics device section
# **********************************************************************Section „Device”
Identifier „Standard VGA”
VendorName „Unknown”
BoardName „Unknown”Driver „vga”
EndSection
Section „Device”
Identifier „Intel 845G”
Driver „i810”
EndSectionTehát az nem baj, hogy két Device van? Igaz, a log-ban nem látom, hogy nagyon bánná, de azért mégis.
Nem gond, mert az xorg.conf „server layout”-ban adod meg, alapesetben mit használjon az X.
Section „Device”
Identifier „Intel 845G”
Driver „i810”
EndSection# **********************************************************************
# Screen sections
# **********************************************************************Section „Screen”
Identifier „Screen 1”
Device „Intel 845G”
Monitor „SyncMaster 740N”
DefaultDepth 16Subsection „Display”
Depth 8
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection „Display”
Depth 16
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
ViewPort 0 0
EndSubsection
Subsection „Display”
Depth 24
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600” „640×480”
ViewPort 0 0
EndSubsection
EndSection# **********************************************************************
# ServerLayout sections.
# **********************************************************************Section „ServerLayout”
Identifier „Simple Layout”
Screen „Screen 1”
InputDevice „Mouse1” „CorePointer”
InputDevice „Keyboard1” „CoreKeyboard”EndSection
uzsolt wrote:balev wrote:Ha modeline-t használsz, a horisync és vertrefresh sorokat kommentezd ki!Ezeket miért kell kikommentezni? Nálam mindkét érték meg van adva, meg tele vagyok modeline-sorokkal. Ja, és persze mûködik 🙂
Mert egyik felülírhatja a másikat és logban sem lesz benne feleslegesen.
willi wrote:Már elnézést de most már nem birom ki szó nélkül, hogy valaki ennyire ne birja a kritikát, és most kisbeture gondolok. Ad egy, ez egy Linuxos forum ahova technikai, tudományos matematikai, informatikai beállitottságú emberek irnak, akiknek nem fontos a helyesirás, és a fogalmazás, aki József Attilát akar játszani keressen másik forumot.Szerintem a két dolog nem zárja ki egymást. (értsd érdeklõdés/fórumtémák és a helyesírás)
Ad kettõ a Linux az informatika része, és tele van szakzsargonnal, angol szavakkal, némelyiknek nincs is magyar megfelelõje, de ha mégis azt használja valaki, érthetetlenné válik az egész szöveg
Nincs is azzal gond, ha valaki szakzsargonokat, vagy magyar megfelelõ híján angol megnevezéseket használ.
De nem csetes stílusban kell megfogalmazni.Ad három, aki két napot veszõdik egy problémával, és legyõzve a félõsságét beir a forumba, nem azt várja, hogy valaki kioktassa, és a többiek elõtt leégesse, anélkül, hogy a problémájáról akár egy szó is esne. Szegény kezdõ azt hiszi hogy minden Linuxos ilyen fennhéjázó öntelt alak, pedig ez nem igaz, legtöbbjúk kellemes segitõkész ember aki szintén volt kezdõ, és a feltett kérdésre probál meg válaszolni, nem a kérdezõt oltogatni. Szerintem az ilyeneknek egy másik forumot kellenne nyitni, nevet illetõleg hadd ne adjak tippeket…
Azzal sincs gond, ha valaki (miután szétnézett a fórumon és a neten plusz a manual-ban) többszöri próbálkozás után nem jut dûlõre és felteszi a kérdését. Ezért van a fórum.
-
SzerzőBejegyzés