Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt vannak a monitorod paraméterei:
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/samsung-syncmaster-740n-p431488.htmlHa nem megy a modeline-nal, akkor szedd ki és a hsync-vrefresh értékeket állítsd be a fentiek szerint.
sajobandi wrote:Kikommenteztem ezt a két sort, de nem történt semmi..
Ha a default depth-et átállítom 24-re, akkor egyáltalán nem indul el az X.
Csatolom az Xorg.0.log-ot.(EE) I810(0): No Video BIOS modes for chosen depth.
(II) UnloadModule: „i810”
(II) UnloadModule: „ddc”
(II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libddc.a
(II) UnloadModule: „int10”
(II) UnloadModule: „int10”
(II) UnloadModule: „vgahw”
(II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libvgahw.a
(II) UnloadModule: „vbe”
(II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libvbe.a
(II) UnloadModule: „int10”
(II) Unloading /usr/lib/X11/modules/linux/libint10.a
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.Valóban. Akkor maradjon a 16 egyenlõre.
kisbetu wrote:balev wrote:betartani annak, akire vonatkozik.Aki azt nem tudja leírni, mi történik az egérkattintás után, attól várod, hogy kitöltsön egy többrubrikás ûrlapot?
Persze – már írtam – ha MINDEN mellékletet MINDIG ki kell tölteni, az gyorsan elnépteleníti a fórumot, nem hiszem, hogy lesznek olyan kitartó kérdezõk, akik szkrínsotokat készítenek, logokat és konfigkat idéznek minden „elszál a vine” sirámhoz.Nem kell többrubrikás ûrlap, csak csatolni a megfelelõ információkat.
Hogy mik ezek? Erre valóban a user-nek kell rájönnie. De elég ha keres a fórumban, a neten és a gépén.Nem hiszem, hogy nehéz lenne képernyõképet csinálni, vagy csatolni egy logot. Sokaknak megy.
kisbetu wrote:balev wrote:Lehet, hogy abban van az igazság, amit valaki egyszer példaként említett egy külföldi fórummal kapcsolatosan, ahol egyszerûen nem válaszoltak, nem reagáltak az értelmetlen hozzászólásokra.Igen, ezt a taktikát próbálom alkalmazni, de sajnos mindig jön egy unatkozó, „segítõkész” jótétlélek, aki a leghülyébb kérdésre is képes választ kiizzadni.
No, erre kéne valami megoldást találni.
(A Netiquette eredeti tanácsa, ha jól emlékszem:
Mielõtt egy levlistán, fórumban kérdést teszel fel, elõtte csak figyeld a helyi szokásokat, a kérdések és válaszok stílusát. Amikor már érted, hogyan mûködik az adott hely, csak akkor írjál oda.)
Erre is lenne megoldás, de azt hiszem, a népharagot és a kövezést nem élném túl. (Bár a kertbe jól jönne egy fél köbméter kõ.)
Szóval regisztráció után lehetne próbaidõt kijelölni (két hét, két hónap), és ha a delikvens igazoltan olvasta közben a fórumot (logok), akkor mehetne át read-onlyból read-write státuszba.Igen, de akkor meg nem tudna kérdezni a szerencsétlen.
Kérdés, hogy egyáltalán van-e járható út? Vagy hagyni kéne szépen elburjánzani mindent?
A túlzott beavatkozás sem megoldás.Nem tudom a választ, kiszállok.
kisbetu wrote:kisbetu wrote:Ezt természetesen most is „jogosan” lehet tenni, hiszen a netikettre most is fel vanik hívva a figyelem.sajobandi wrote:Köszi!
Valóban hiányoztak a modeline sorok, viszont most csináltam egyet a „1280×1024”-hez a gtf-fel, de semmi nem változott.. ):
Elküldöm a teljes fájlokat.Ha modeline-t használsz, a horisync és vertrefresh sorokat kommentezd ki!
Default depth-nek 24 nyugodtan a screen section-ben.elnoyle wrote:Szaisztok!kisbetu wrote:balev wrote:sikertelen telepítés, nem mûködõ program, stb. esetén KGO:MBI wrote:Próbaként: „wget amazon.com/index.html” (amirõl késõbb kiderítettem, hogy nem létezik, de akkor sem szólt)-
„kapcsolódva xx.xx.xxx… (IP-cím)
HTTP kérés elküldve, várom a választ” és nem kap.Nyilván nem kap, ha nem létezik.
Korábban említetted, hogy megnézed kinternet naplóját. (nem használok ilyet, ez KDE-s grafikus PPPoE program?)
Plusz megnézhetnéd a dmesg kimeneteket miután megszakad.
PPPoE konfigját könnyen lehet, hogy nem jól állítottad be. Annak is kéne a konfigja. -
SzerzőBejegyzés