balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,641-1,650 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Intel integrált videokártya #2066870
    balev
    Felhasználó

      Itt vannak a monitorod paraméterei:
      http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/samsung-syncmaster-740n-p431488.html

      Ha nem megy a modeline-nal, akkor szedd ki és a hsync-vrefresh értékeket állítsd be a fentiek szerint.

      Hozzászólás: Intel integrált videokártya #2066869
      balev
      Felhasználó
        sajobandi wrote:
        Kikommenteztem ezt a két sort, de nem történt semmi..
        Ha a default depth-et átállítom 24-re, akkor egyáltalán nem indul el az X.
        Csatolom az Xorg.0.log-ot.

        (EE) I810(0): No Video BIOS modes for chosen depth.
        (II) UnloadModule: „i810”
        (II) UnloadModule: „ddc”
        (II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libddc.a
        (II) UnloadModule: „int10”
        (II) UnloadModule: „int10”
        (II) UnloadModule: „vgahw”
        (II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libvgahw.a
        (II) UnloadModule: „vbe”
        (II) Unloading /usr/lib/X11/modules/libvbe.a
        (II) UnloadModule: „int10”
        (II) Unloading /usr/lib/X11/modules/linux/libint10.a
        (EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.

        Valóban. Akkor maradjon a 16 egyenlõre.

        balev
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          balev wrote:
          betartani annak, akire vonatkozik.

          Aki azt nem tudja leírni, mi történik az egérkattintás után, attól várod, hogy kitöltsön egy többrubrikás ûrlapot?
          Persze – már írtam – ha MINDEN mellékletet MINDIG ki kell tölteni, az gyorsan elnépteleníti a fórumot, nem hiszem, hogy lesznek olyan kitartó kérdezõk, akik szkrínsotokat készítenek, logokat és konfigkat idéznek minden „elszál a vine” sirámhoz.

          Nem kell többrubrikás ûrlap, csak csatolni a megfelelõ információkat.
          Hogy mik ezek? Erre valóban a user-nek kell rájönnie. De elég ha keres a fórumban, a neten és a gépén.

          Nem hiszem, hogy nehéz lenne képernyõképet csinálni, vagy csatolni egy logot. Sokaknak megy.

          balev
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            balev wrote:
            Lehet, hogy abban van az igazság, amit valaki egyszer példaként említett egy külföldi fórummal kapcsolatosan, ahol egyszerûen nem válaszoltak, nem reagáltak az értelmetlen hozzászólásokra.

            Igen, ezt a taktikát próbálom alkalmazni, de sajnos mindig jön egy unatkozó, „segítõkész” jótétlélek, aki a leghülyébb kérdésre is képes választ kiizzadni.

            No, erre kéne valami megoldást találni.

            (A Netiquette eredeti tanácsa, ha jól emlékszem:

            Mielõtt egy levlistán, fórumban kérdést teszel fel, elõtte csak figyeld a helyi szokásokat, a kérdések és válaszok stílusát. Amikor már érted, hogyan mûködik az adott hely, csak akkor írjál oda.)

            Erre is lenne megoldás, de azt hiszem, a népharagot és a kövezést nem élném túl. (Bár a kertbe jól jönne egy fél köbméter kõ.)
            Szóval regisztráció után lehetne próbaidõt kijelölni (két hét, két hónap), és ha a delikvens igazoltan olvasta közben a fórumot (logok), akkor mehetne át read-onlyból read-write státuszba.

            Igen, de akkor meg nem tudna kérdezni a szerencsétlen.
            Kérdés, hogy egyáltalán van-e járható út? Vagy hagyni kéne szépen elburjánzani mindent?
            A túlzott beavatkozás sem megoldás.

            Nem tudom a választ, kiszállok.

            balev
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              balev
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Ezt természetesen most is „jogosan” lehet tenni, hiszen a netikettre most is fel vanik hívva a figyelem.
                Hozzászólás: Intel integrált videokártya #2066867
                balev
                Felhasználó
                  sajobandi wrote:
                  Köszi!
                  Valóban hiányoztak a modeline sorok, viszont most csináltam egyet a „1280×1024”-hez a gtf-fel, de semmi nem változott.. ):
                  Elküldöm a teljes fájlokat.

                  Ha modeline-t használsz, a horisync és vertrefresh sorokat kommentezd ki!
                  Default depth-nek 24 nyugodtan a screen section-ben.

                  Hozzászólás: Egy kis web + ubuntu #2066910
                  balev
                  Felhasználó
                    elnoyle wrote:
                    Szaisztok!
                    balev
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      balev wrote:
                      sikertelen telepítés, nem mûködõ program, stb. esetén K
                      Hozzászólás: SUSE Linux 10.1 kérdések #2056435
                      balev
                      Felhasználó
                        GO:MBI wrote:
                        Próbaként: „wget amazon.com/index.html” (amirõl késõbb kiderítettem, hogy nem létezik, de akkor sem szólt)-
                        „kapcsolódva xx.xx.xxx… (IP-cím)
                        HTTP kérés elküldve, várom a választ” és nem kap.

                        Nyilván nem kap, ha nem létezik.
                        Korábban említetted, hogy megnézed kinternet naplóját. (nem használok ilyet, ez KDE-s grafikus PPPoE program?)
                        Plusz megnézhetnéd a dmesg kimeneteket miután megszakad.
                        PPPoE konfigját könnyen lehet, hogy nem jól állítottad be. Annak is kéne a konfigja.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,641-1,650 / 2,997