balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther Install #2021308
    balev
    Felhasználó
      H Miki wrote:
      Ja igen, majdnem elfelejtettem. Szóval valamilyen karakteres böngészõ van a BP 1.0-ban? Ha igen akkor örülnék, ha megosztanátok velem 🙂

      links, lynx?

      balev
      Felhasználó

        Többször volt téma mostanában (pl. http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18892.msg195665#msg195665)
        Nem lehetne olyat, hogy a hozzászólás írása szövegterület fölé jó nagy betûkkel, pirossal kiemelve (mint az idõközbeni hozzászólásra figyelmeztetõ figyelmeztetés 🙂 ) kiírni, hogy sikertelen telepítés, nem mûködõ program, stb. esetén K

        Hozzászólás: vicc #1923113
        balev
        Felhasználó

          Miss Universe Hungary újradefiniálta a német nyelvet
          Miss Indonéziát lehet, hogy lecsukják

              * velvet

          2006. július 25., kedd 16:22

          Bende Adrienn ugyan nem nyerte meg a Miss Universe-t, viszont emlékezeteset alakított németül adott interjújában. Fantasztikus dolgokat mondott például az országról és persze magáról, olyan nyelvtudással, melyet jobb, ha eltitkol az ember.

          http://index.hu/velvet/onleany/indo0728/

          balev
          Felhasználó
            csaba wrote:
            Ehh, tényleg francba a politikával, de Ti, fiatalok ne panaszkodjatok azért.
            Nektek még van jövõtök.

            Milyen jövõnk is van? Neked nincs?

            Nekünk akik „termelünk”, most kell adót fizetni fûtéssszámlát bevállalni, gyerekeket felnevelni stb.

            Nekünk késõbbtõl, de ugyanúgy, sõt még szarabb lesz (egyébként egy éve már én is fizetek)

            Mi „öregek” mit szóljunk ? Menjünk tüntetni meg fújjolni ? Nincs rá idõnk, mert dolgoznunk kell….

            Ha kimentek tüntetni, akkor attól megváltoziuk valami ?

            Esetleg felhívjuk a figyelmet, de még mindig jobb, mintha szarnánk az egészre.

            Gy.F. helyében O.V. is meglépte volna ezeket a dolgokat, mert ugye pénzre szüksége van az

            balev
            Felhasználó

              Ne általánosítsunk.

              balev
              Felhasználó
                smica wrote:
                Ami pedig a bruttó 100000 forintos diplomás minimálbér reálértékét illeti… 🙁

                uzsolt wrote:
                Aki meg megbukott, egy szimpla matek-tanárszakot vitt végig, sõt, egy évvel többet is járt, a kreditrendszer lehetõségeinek köszönhetõen, az államvizsgán megbukott, ja és a csattanó az egészben: egy fillért sem fizetett a képzéséért, sõt, hogy legyünk egy kicsit demagógok: az adófizetõk fizettek neki.

                Kérdés: lát-e összefüggést a fent említett hozzászólások között?

                A mi családunk se épp egy újgazdag, tehát 2001-tõl diákhiteles voltam, amit, mivel van tavaly szeptembertõl egy jól (?) fizetõ tanári állásom, így a diákhitelt teljesen vissza is fizettem.

                Sokan kényszerülnek erre és sokan le fognak csúszni a 15%-ról. Protekció, anyuciapuci, jogászközgazdász, kommunikációbölcsész…

                Megjegyzés: mikor lesz olyan, hogy a magyar oktatási szervezetek felmérik a belföldi és külföldi munkaerõpiaci igényeket/keresletet és esetleg aszerint alakítanák az oktatást?

                Hozzászólás: Weblap készítés #2065221
                balev
                Felhasználó
                  Wait wrote:
                  Elfelejtettem írni, hogy bújtam a manualokat, és megtaláltam, hogy – bár nem szabványosan – de lehet a target elemet használni teljesen egyszerûen a form-ban, köszönöm a fáradozást 🙂

                  (a felugró, új ablak azon esetben is mûködik, ha egy nem létezõ frame-re hivatkozol… 🙂 )

                  Akkor ezek szerint nem értettem meg, mire van szükséged. Ha már mindenáron ragaszkodsz a keretekhez, lehetõleg százalékban add meg a dimenziót, különben szívni fogsz az eltérõ felbontást használók miatt. Hacsak nem emiatt írsz egy jscriptet.

                  Hozzászólás: „AMD Purchases ATI…” #2066742
                  balev
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Megmondom a véleményem #2066632
                    balev
                    Felhasználó

                      Minden szavad arany 🙂

                      De ha valamit nem tudok, és tudom, hogy nem is a kézikönyvbõl fogom megérteni, akkor elõször fórum, utána wiki, utána google. Ha végképp nem találok, vagy találok, de nem értem, akkor minél több részinformációt, logokat, stb. beírva kérdezek.

                      pl. umask/fstab. Egzakt leírás a wikin, hupwikin ugyanez magyarul.

                      Hozzászólás: blackPanther Install #2021303
                      balev
                      Felhasználó
                        H Miki wrote:
                        Kössz a segítséget, mostmár ki merem mondani, hogy a BP 1.0 a legjobb live-linux a világon 🙂

                        Már csak két gondom maradt:

                        1. a pent csak root-al tudom használni. (Ezt mondjuk biztosan meg tudom oldani (fstab).)

                        wiki, hupwiki -> fstab

                        2. Az xchat kezelésérõl van valahol egy leírás??? (A szabilinuxos doksik megvannak, de kell egy kis idõ mire megtalálom benne ami nekem kell…)

                        Mi nem megy?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,660 / 2,997