Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nanobit wrote:Lenne egy kérdésem. Van ez az „Alakok kijelölése a képrõl” nevû funkció. Megcsinálom az útvonalát, de nemtom, hogy csinálhatnám kijelöléssé ezt az egészet. Nem jelenik meg a rétegek… között sem. Lövésem sincs mit csinálhaték, de már egyszer sikerült, csak nemtom hogy… Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném…
Szín vagy egybefüggõ területek alapján, akár „szabadkézi kijelölésnél” miután összekötötted a kijelölés elejét és végét, klikkelj bele a kijelölt területbe. Ezután, ha a kijelölt rétegek áthelyezése/mozgatása (kereszt) ikonra kattintasz, már tudod is mozdítani/kivágni/másolni a kijelölt területet.
balev wrote:Szóval akkor van egér, csak nem látszik a mutató? Akkor félreértettem. De a logból ítélve is rendben van minden az egérrel (elvileg).
Nem piszkáltad az egértémákat, vagy egyéb más témákat? Telepítés után közvetlenül már nem volt egérmutató?Azért még a konfig fájl ide vonatkozó részét csatold be.
Ezekre is ha válaszolnál, kösz.
aty wrote:kisbetu:ez az umask=000 tipikusan olyan, hogy manualból az életben nem szûröd ki, hogy most ez kell neked.
Ellenben jó párszor tárgyalt dolog volt már a fórumon, tehát érdemes keresni.Igen.
kayapo wrote:Ezzel tudsz kezdeni valamit?Kösz Kayapo!
Jó ötletet adtál ezzel a preg_split-tel. Tulképp a relációjelek mentén való tördelés a kulcsa a dolognak, utána már akár eregi_replace, preg_replace is lehet.Másik oldal betöltéséhez:
Code:header(location:”akarmi.php”);
exit();De mivel úgyis újra kell tölteni, szerintem teljesen felesleges a frame-ek használata. Régen én is használtam, de mivel az adatokat ígyis-úgyis el kell küldened akár ûrlapból, akár URL-ben (POST, GET), inkább szerencsésebb külön lapokkal dolgozni. Ott meg -ekkel és CSS-sel megoldani a tördelést.
Sokkal rugalmasabb, mint a frame-k használata.Wait wrote:Konkrét kérdés: Adott egy teljes képernyõs frame (index.html, a frame neve full), abban egy másik frame (index2.html), ami már osztva van több frame-re. Az egyik frameben lévõ szkriptben be tudunk lépni (play.php). Namármost belépésnél a play.php-nek be kell töltenie az index2.html helyére egy másik php szkriptet. Ha linkrõl volt szó, akkor egyszerûen bekértem az egészet a full nevû frame-be, és le volt tudva, de kérdés az, hogy ez a form-mal hogyan oldható meg, mert a form target nem akart mûködni… valami ötlet? 🙂Mit szeretnél csinálni? Miért ûrlapból?
Kicsit kifejtenéd jobban? Vagy szemléletesebben?kayapo wrote:balev wrote:balev wrote:Hello mindenki!Linkek oda-vissza alakításában REGEX-ben kéne egy kis segítség.
A blogmotor, amit írok, az ûrlapelembõl vett hozzászólást feldarabolja, a linkeket átalakítja HTML formátumba, hogy azok jól jelenjenek meg.
Hozzászólás módosításánál a linkeket vissza kell alakítanom sima szöveggé, a következõképpen:Code:Ez ugye levágja a link elejét, a második sor meg a target tag-tõl a link lezárásáig, akármilyen szöveg is van közte. Ezért is a *, csak ez így nem mûködik.
Egyáltalán eregi-vel lehet így REGEX-eket használni?Szerk.: közben sikerült, a megoldás .*
Nem tud valaki egy jó REGEX oldalt? Amiket eddig találtam túl nagy léptékûek számomra.Nos igen, mégse tökéletes.
Ha a szövegben egy darab link van, akkor a kódCode:$post=str_replace(„.*„,””,$post);szépen levágja:
Code:emígyen:
Code:Probléma akkor van, ha több link is van a sztringben. Olyankor ugyanis a .* az utolsó záró tag-ig fog elmenni és odáig levág mindent. Példa:
Code:Ebbõl ennyi marad (azért írom le, mert kódban nem lehet színeket használni, idézetben meg átalakítja a linketeket):
Code:http://maki.hu” és még szövegArra lenne szükségem, hogy a kifejezés csak a következõ záró tag-ig menjen, de hiába olvasom a kifejezéseket, nem tudom értelmezni, melyikkel tudnám a szûrést így bekapcsolni.
Errõl már párszor volt eszmecsere, igaz Bepe?
Wait wrote:uzsolt wrote:Ez már kezd egy kicsit flame-es lenni…LinuxForum.hu > Offtopic > Offtopic > Kocsma topik
Ha nem flame lenne, akkor nincs itt a helye 🙂Kicsit komolyabbra fordítva: ki dönti el, hogy az artisjus-os pénzeket ki kapja? Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy én – ha csinálok egy „garázsbandát”, akár lemezzel – gyakorlatilag semmi pénzt nem fogok belõle látni, pedig nekem lenne nagyobb szükségem a támogatásra, és nem a „mikrofonba harapós”, évi milliárdokat zsebre tevõs zenésznek, akinek ez a pénz két órai keresete. Tévednék?
Tévedsz. Nem a zenészek teszik zsebre a milliárdokat (inkább csak milliókról van szó). Legtöbb esetben õket is kihasználják, és az „õ érdekük” nevében szedik a pénzeket. Akár az Artisjus, akár a menedzserek.
-
SzerzőBejegyzés