balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gimp kérdések #1975102
    balev
    Felhasználó
      nanobit wrote:
      Lenne egy kérdésem. Van ez az „Alakok kijelölése a képrõl” nevû funkció. Megcsinálom az útvonalát, de nemtom, hogy csinálhatnám kijelöléssé ezt az egészet. Nem jelenik meg a rétegek… között sem. Lövésem sincs mit csinálhaték, de már egyszer sikerült, csak nemtom hogy… Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném…

      Szín vagy egybefüggõ területek alapján, akár „szabadkézi kijelölésnél” miután összekötötted a kijelölés elejét és végét, klikkelj bele a kijelölt területbe. Ezután, ha a kijelölt rétegek áthelyezése/mozgatása (kereszt) ikonra kattintasz, már tudod is mozdítani/kivágni/másolni a kijelölt területet.

      Hozzászólás: AZ egér #2026319
      balev
      Felhasználó
        balev wrote:
        Szóval akkor van egér, csak nem látszik a mutató? Akkor félreértettem. De a logból ítélve is rendben van minden az egérrel (elvileg).
        Nem piszkáltad az egértémákat, vagy egyéb más témákat? Telepítés után közvetlenül már nem volt egérmutató?

        Azért még a konfig fájl ide vonatkozó részét csatold be.

        Ezekre is ha válaszolnál, kösz.

        Hozzászólás: Ntfs mountolás #2064973
        balev
        Felhasználó
          aty wrote:
          kisbetu:ez az umask=000 tipikusan olyan, hogy manualból az életben nem szûröd ki, hogy most ez kell neked.
          Ellenben jó párszor tárgyalt dolog volt már a fórumon, tehát érdemes keresni.

          Igen.

          Hozzászólás: PHP #2024605
          balev
          Felhasználó
            kayapo wrote:
            Ezzel tudsz kezdeni valamit?

            Kösz Kayapo!
            Jó ötletet adtál ezzel a preg_split-tel. Tulképp a relációjelek mentén való tördelés a kulcsa a dolognak, utána már akár eregi_replace, preg_replace is lehet.

            Hozzászólás: Weblap készítés #2065218
            balev
            Felhasználó

              Másik oldal betöltéséhez:

              Code:
              header(location:”akarmi.php”);
              exit();

              De mivel úgyis újra kell tölteni, szerintem teljesen felesleges a frame-ek használata. Régen én is használtam, de mivel az adatokat ígyis-úgyis el kell küldened akár ûrlapból, akár URL-ben (POST, GET), inkább szerencsésebb külön lapokkal dolgozni. Ott meg -ekkel és CSS-sel megoldani a tördelést.
              Sokkal rugalmasabb, mint a frame-k használata.

              Hozzászólás: Weblap készítés #2065216
              balev
              Felhasználó
                Wait wrote:
                Konkrét kérdés: Adott egy teljes képernyõs frame (index.html, a frame neve full), abban egy másik frame (index2.html), ami már osztva van több frame-re. Az egyik frameben lévõ szkriptben be tudunk lépni (play.php). Namármost belépésnél a play.php-nek be kell töltenie az index2.html helyére egy másik php szkriptet. Ha linkrõl volt szó, akkor egyszerûen bekértem az egészet a full nevû frame-be, és le volt tudva, de kérdés az, hogy ez a form-mal hogyan oldható meg, mert a form target nem akart mûködni… valami ötlet? 🙂

                Mit szeretnél csinálni? Miért ûrlapból?
                Kicsit kifejtenéd jobban? Vagy szemléletesebben?

                Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062831
                balev
                Felhasználó
                  kayapo wrote:
                  balev wrote:
                  Hozzászólás: PHP #2024603
                  balev
                  Felhasználó
                    balev wrote:
                    Hello mindenki!

                    Linkek oda-vissza alakításában REGEX-ben kéne egy kis segítség.

                    A blogmotor, amit írok, az ûrlapelembõl vett hozzászólást feldarabolja, a linkeket átalakítja HTML formátumba, hogy azok jól jelenjenek meg.
                    Hozzászólás módosításánál a linkeket vissza kell alakítanom sima szöveggé, a következõképpen:

                    Code:
                    //linkek visszaalakítása
                    $post=$sor[„post”];
                    $post=str_replace(„*„,””,$post);

                    Ez ugye levágja a link elejét, a második sor meg a target tag-tõl a link lezárásáig, akármilyen szöveg is van közte. Ezért is a *, csak ez így nem mûködik.
                    Egyáltalán eregi-vel lehet így REGEX-eket használni?

                    Szerk.: közben sikerült, a megoldás .*
                    Nem tud valaki egy jó REGEX oldalt? Amiket eddig találtam túl nagy léptékûek számomra.

                    Nos igen, mégse tökéletes.
                    Ha a szövegben egy darab link van, akkor a kód

                    Code:
                    $post=str_replace(„.*„,””,$post);

                    szépen levágja:

                    emígyen:

                    Probléma akkor van, ha több link is van a sztringben. Olyankor ugyanis a .* az utolsó záró tag-ig fog elmenni és odáig levág mindent. Példa:

                    Code:
                    http://maki.hu
                    meg itt egy kis szöveg, aztán megint egy http://mikka.hu és még szöveg

                    Ebbõl ennyi marad (azért írom le, mert kódban nem lehet színeket használni, idézetben meg átalakítja a linketeket):

                    Code:
                    http://maki.hu” és még szöveg

                    Arra lenne szükségem, hogy a kifejezés csak a következõ záró tag-ig menjen, de hiába olvasom a kifejezéseket, nem tudom értelmezni, melyikkel tudnám a szûrést így bekapcsolni.

                    Hozzászólás: OpenSUSE 10.2 kérdések… #2066092
                    balev
                    Felhasználó

                      Errõl már párszor volt eszmecsere, igaz Bepe?

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1950024
                      balev
                      Felhasználó
                        Wait wrote:
                        uzsolt wrote:
                        Ez már kezd egy kicsit flame-es lenni…

                        LinuxForum.hu > Offtopic > Offtopic > Kocsma topik
                        Ha nem flame lenne, akkor nincs itt a helye 🙂

                        Kicsit komolyabbra fordítva: ki dönti el, hogy az artisjus-os pénzeket ki kapja? Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy én – ha csinálok egy „garázsbandát”, akár lemezzel – gyakorlatilag semmi pénzt nem fogok belõle látni, pedig nekem lenne nagyobb szükségem a támogatásra, és nem a „mikrofonba harapós”, évi milliárdokat zsebre tevõs zenésznek, akinek ez a pénz két órai keresete. Tévednék?

                        Tévedsz. Nem a zenészek teszik zsebre a milliárdokat (inkább csak milliókról van szó). Legtöbb esetben õket is kihasználják, és az „õ érdekük” nevében szedik a pénzeket. Akár az Artisjus, akár a menedzserek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,661-1,670 / 2,997