Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kelemengabor wrote:Szerintem két külön problémát mosol egybe.
Most így átgondolva, valóban így van. Tényleg nagyon bele lehetne menni ebbe a témába, rágódni és megoldást keresni, de nem tudom, van-e értelme.
Egyébként, ha jól értesültem, sok zenész, zenekar, „együttes” pont, hogy fel van háborodva az Artijus eljárása miatt, hiszen velük szemben keltenek ellenérzéseket az emberekbõl.
Kb. ezt írtam én is az elõbb.
Bár a server layout-ban az ati van megadva, mégis az alap (device[0]) paramétereit használja az X-ed. Szóval az ati monitor részhez a hsync-vertrefresh részeket szúrd be. Nem tudom, hogy az a displaysize mi, de szerintem nem kell.
Az ati screen írtam, hogy tedd be a modes sort, nem az alap device-hoz.Nigi wrote:hogy tudom a felbontast atallitani? a yast nem inditja el azt a reszt=> vmi parancssoros megoldasra lenne szuksegem:(xorg.conf-ot szerkeszted.
Code:Section „Screen”
Identifier „aticonfig-Screen[0]”
Device „aticonfig-Device[0]”
Monitor „aticonfig-Monitor[0]”
DefaultDepth 24
SubSection „Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes „1280×1024” „1024×768” „800×600”
EndSubSectionPl. így. A modes sorban a legelsõ lesz az alapértelmezett, tehát ha 1024-et akarsz, akkor töröld ki az 1280-ast.
Nigi wrote:dri section mode 0666-ra allitva, igy sem megy
xorg. log is megvan csak mas neven:)A 0666 azért kell, hogy mezei user is élvezhesse a 3d-t. 0660-val is tudja használni az fglrx driver-t az X, csak éppen szoftveres gyorsítás lesz. Nem a felbontás probléma megoldásaként írtam.
Code:(II) fglrx(0): 640×480@60Hz
(II) fglrx(0): 640×480@75Hz
(II) fglrx(0): 800×600@75Hz
(II) fglrx(0): 1024×768@75Hz
(II) fglrx(0): 1280×1024@75Hz
(II) fglrx(0): Manufacturer’s mask: 0
(II) fglrx(0): Supported Future Video Modes:
(II) fglrx(0): #0: hsize: 1600 vsize 1200 refresh: 70 vid: 19113
(II) fglrx(0): Supported additional Video Mode:
(II) fglrx(0): clock: 28.3 MHz Image Size: 250 x 184 mm
(II) fglrx(0): h_active: 720 h_sync: 738 h_sync_end 846 h_blank_end 900 h_border: 0
(II) fglrx(0): v_active: 350 v_sync: 388 v_sync_end 390 v_blanking: 449 v_border: 0
(II) fglrx(0): Serial No: 6605299CWD98
(II) fglrx(0): Monitor name: DELL D1025HE
(II) fglrx(0): Ranges: V min: 50 V max: 150 Hz, H min: 30 H max: 92 kHz,
(II) fglrx(0): End of Display1 EDID data ——————–
(WW) fglrx(0): Specified desktop setup not supported: 8
(EE) fglrx(0): PreInitDAL failed
(EE) fglrx(0): R200PreInit failed(II) fglrx(0): === [R200PreInit] === end
Lehet, hogy eddig ezt használtad, de az fglrx nem támogatja, ennyi.
Rakd át 1024×768-re, vagy 1280×1024-ra.Plusz ha az ati fglrx-et akarod használni, akkor a dri section mode-ot állítsd 0666-ra.
Lehet egyáltalán ilyen felbontást ráerõszakolni? Eddig használtál ilyet?
kisbetu wrote:balev wrote:a zenészek ne a zenélésbõl akarjanak megélniLord_Fairy wrote:nem álltalánosítottam.De igen!
Amit leírtál, az pontosan általánosítás volt.Azt hiszem, jobban kéne figyelni a fogalmazásodra.
Persze a kocsmában, és ilyen melegben, az ember szája nem mindig azt mondja, amit a száj tulajdonosa mondani szeretne.A két idézet nem egy embertõl származik.
Az angol nyelv fejlõdése
European Commission has just announced an agreement whereby English will be the
official language of the European Union rather than German, which was the
other possibility.
As part of the negotiations, the British Government conceded that English
spelling had some room for improvement and has accepted a 5- year phase-in
plan that would become known as „Euro-English”.
In the first year, „s” will replace the soft „c”. Sertainly, this will
make the sivil servants jump with joy.
The hard „c” will be dropped in favour of „k”. This should klear up
konfusion, and keyboards kan have one less letter.There will be growing publik enthusiasm in the sekond year when the
troublesome „ph” will be replaced with „f”. This will make words like
fotograf 20% shorter.
In the 3rd year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to
reach the stage where more komplikated changes are possible.
Governments will enkourage the removal of double letters which have always
ben a deterent to akurate speling.
Also, al wil agre that the horibl mes of the silent „e” in the languag is
disgrasful and it should go away.
By the 4th yer people wil be reseptiv to steps such as replasing „th” with
„z” and „w” with „v”.
During ze fifz yer, ze unesesary „o” kan be dropd from vords kontaining
„ou” and after ziz fifz yer, ve vil hav a reil sensi bl riten styl.
Zer vil be no mor trubl or difikultis and evrivun vil find it ezi tu
understand ech oza. Ze drem of a united urop vil finali kum tru.
Und efter ze fifz yer, ve vil al be speking German like zey vunted in ze
forst plas. If zis mad you smil, pleas pas on to oza pepl.kelemengabor wrote:balev wrote:Személy szerint azt a nézetet támogatom, hogy a zenészek ne a zenélésbõl akarjanak megélniszerintem nem ezt akartad írni 🙂
(ugye?)Pedig de.
Na jó, igazad van, általánosan fogalmaztam. A minõségi zenét játszó, tanult, képzett, elismert zenészek (pl. nagyon sok jazz zenész) éljen zenélésbõl. Mivel erre tette fel az életét, és mondjuk zenemûvészetire, vagy Kõbányára járt hosszú éveken keresztül, plusz külföld és mindenféle autodidakta fejlõdés, tapasztalat.
Ha ezt vissza tudja adni a közönségnek, az egy élmény. Elismerik a tudását és a tehetségét. Meg is érdemlik.
A mai világban (nem csak magyarországi viszonylatban) azonban értelemszerûen a semmitmondó pop slágerek azok, amire a belefáradt, tanulatlan, mûveletlen népnek és az agyatlan tiniknek szükségük van. Nyilván megélnek ebbõl egy páran.
De én speciel a grúv háuznak, vagy akármelyik hasonló szintû „zenekarnak” nem akarok egy fillért se fizetni azzal, hogy megveszek háttértárat.
Anyjukat, artisjussal együtt. Ennyi.
Igen.
-
SzerzőBejegyzés