balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1950022
    balev
    Felhasználó
      kelemengabor wrote:
      Szerintem két külön problémát mosol egybe.

      Most így átgondolva, valóban így van. Tényleg nagyon bele lehetne menni ebbe a témába, rágódni és megoldást keresni, de nem tudom, van-e értelme.

      Egyébként, ha jól értesültem, sok zenész, zenekar, „együttes” pont, hogy fel van háborodva az Artijus eljárása miatt, hiszen velük szemben keltenek ellenérzéseket az emberekbõl.

      Hozzászólás: elhalt X 10.1 alatt #2066228
      balev
      Felhasználó

        Kb. ezt írtam én is az elõbb.

        Bár a server layout-ban az ati van megadva, mégis az alap (device[0]) paramétereit használja az X-ed. Szóval az ati monitor részhez a hsync-vertrefresh részeket szúrd be. Nem tudom, hogy az a displaysize mi, de szerintem nem kell.
        Az ati screen írtam, hogy tedd be a modes sort, nem az alap device-hoz.

        Hozzászólás: elhalt X 10.1 alatt #2066223
        balev
        Felhasználó
          Nigi wrote:
          hogy tudom a felbontast atallitani? a yast nem inditja el azt a reszt=> vmi parancssoros megoldasra lenne szuksegem:(

          xorg.conf-ot szerkeszted.

          Code:
          Section „Screen”
            Identifier „aticonfig-Screen[0]”
            Device    „aticonfig-Device[0]”
            Monitor    „aticonfig-Monitor[0]”
            DefaultDepth    24
            SubSection „Display”
                Viewport  0 0
                Depth    24
            Modes    „1280×1024” „1024×768”  „800×600”
          EndSubSection

          Pl. így. A modes sorban a legelsõ lesz az alapértelmezett, tehát ha 1024-et akarsz, akkor töröld ki az 1280-ast.

          Hozzászólás: elhalt X 10.1 alatt #2066221
          balev
          Felhasználó
            Nigi wrote:
            dri section mode 0666-ra allitva, igy sem megy
            xorg. log is megvan csak mas neven:)

            A 0666 azért kell, hogy mezei user is élvezhesse a 3d-t. 0660-val is tudja használni az fglrx driver-t az X, csak éppen szoftveres gyorsítás lesz. Nem a felbontás probléma megoldásaként írtam.

            Hozzászólás: elhalt X 10.1 alatt #2066220
            balev
            Felhasználó
              Code:
              (II) fglrx(0): 640×480@60Hz
              (II) fglrx(0): 640×480@75Hz
              (II) fglrx(0): 800×600@75Hz
              (II) fglrx(0): 1024×768@75Hz
              (II) fglrx(0): 1280×1024@75Hz
              (II) fglrx(0): Manufacturer’s mask: 0
              (II) fglrx(0): Supported Future Video Modes:
              (II) fglrx(0): #0: hsize: 1600  vsize 1200  refresh: 70  vid: 19113
              (II) fglrx(0): Supported additional Video Mode:
              (II) fglrx(0): clock: 28.3 MHz  Image Size:  250 x 184 mm
              (II) fglrx(0): h_active: 720  h_sync: 738  h_sync_end 846 h_blank_end 900 h_border: 0
              (II) fglrx(0): v_active: 350  v_sync: 388  v_sync_end 390 v_blanking: 449 v_border: 0
              (II) fglrx(0): Serial No: 6605299CWD98
              (II) fglrx(0): Monitor name: DELL D1025HE
              (II) fglrx(0): Ranges: V min: 50  V max: 150 Hz, H min: 30  H max: 92 kHz,
              (II) fglrx(0): End of Display1 EDID data ——————–
              (WW) fglrx(0): Specified desktop setup not supported: 8
              (EE) fglrx(0): PreInitDAL failed
              (EE) fglrx(0): R200PreInit failed

              (II) fglrx(0): === [R200PreInit] === end

              Lehet, hogy eddig ezt használtad, de az fglrx nem támogatja, ennyi.
              Rakd át 1024×768-re, vagy 1280×1024-ra.

              Hozzászólás: elhalt X 10.1 alatt #2066217
              balev
              Felhasználó

                Plusz ha az ati fglrx-et akarod használni, akkor a dri section mode-ot állítsd 0666-ra.

                Lehet egyáltalán ilyen felbontást ráerõszakolni? Eddig használtál ilyet?

                Hozzászólás: Kocsma topik #1950018
                balev
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  balev wrote:
                  a zenészek ne a zenélésbõl akarjanak megélni

                  Lord_Fairy wrote:
                  nem álltalánosítottam.

                  De igen!
                  Amit leírtál, az pontosan általánosítás volt.

                  Azt hiszem, jobban kéne figyelni a fogalmazásodra.
                  Persze a kocsmában, és ilyen melegben, az ember szája nem mindig azt mondja, amit a száj tulajdonosa mondani szeretne.

                  A két idézet nem egy embertõl származik.

                  Hozzászólás: vicc #1923112
                  balev
                  Felhasználó

                    Az angol nyelv fejlõdése

                    European Commission has just announced an agreement whereby English will be the
                    official language of the European Union rather than German, which was the
                    other possibility.
                    As part of the negotiations, the British Government conceded that English
                    spelling had some room for improvement and has accepted a 5- year phase-in
                    plan that would become known as „Euro-English”.
                    In the first year, „s” will replace the soft „c”. Sertainly, this will
                    make the sivil servants jump with joy.
                    The hard „c” will be dropped in favour of „k”. This should klear up
                    konfusion, and keyboards kan have one less letter.

                    There will be growing publik enthusiasm in the sekond year when the
                    troublesome „ph” will be replaced with „f”. This will make words like
                    fotograf 20% shorter.
                    In the 3rd year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to
                    reach the stage where more komplikated changes are possible.
                    Governments will enkourage the removal of double letters which have always
                    ben a deterent to akurate speling.
                    Also, al wil agre that the horibl mes of the silent „e” in the languag is
                    disgrasful and it should go away.
                    By the 4th yer people wil be reseptiv to steps such as replasing „th” with
                    „z” and „w” with „v”.
                    During ze fifz yer, ze unesesary „o” kan be dropd from vords kontaining
                    „ou” and after ziz fifz yer, ve vil hav a reil sensi bl riten styl.
                    Zer vil be no mor trubl or difikultis and evrivun vil find it ezi tu
                    understand ech oza. Ze drem of a united urop vil finali kum tru.
                    Und efter ze fifz yer, ve vil al be speking German like zey vunted in ze
                    forst plas. If zis mad you smil, pleas pas on to oza pepl.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1950013
                    balev
                    Felhasználó
                      kelemengabor wrote:
                      balev wrote:
                      Személy szerint azt a nézetet támogatom, hogy a zenészek ne a zenélésbõl akarjanak megélni

                      szerintem nem ezt akartad írni 🙂
                      (ugye?)

                      Pedig de.

                      Na jó, igazad van, általánosan fogalmaztam. A minõségi zenét játszó, tanult, képzett, elismert zenészek (pl. nagyon sok jazz zenész) éljen zenélésbõl. Mivel erre tette fel az életét, és mondjuk zenemûvészetire, vagy Kõbányára járt hosszú éveken keresztül, plusz külföld és mindenféle autodidakta fejlõdés, tapasztalat.

                      Ha ezt vissza tudja adni a közönségnek, az egy élmény. Elismerik a tudását és a tehetségét. Meg is érdemlik.

                      A mai világban (nem csak magyarországi viszonylatban) azonban értelemszerûen a semmitmondó pop slágerek azok, amire a belefáradt, tanulatlan, mûveletlen népnek és az agyatlan tiniknek szükségük van. Nyilván megélnek ebbõl egy páran.

                      De én speciel a grúv háuznak, vagy akármelyik hasonló szintû „zenekarnak” nem akarok egy fillért se fizetni azzal, hogy megveszek háttértárat.

                      Anyjukat, artisjussal együtt. Ennyi.

                      Hozzászólás: Nincs hang #2065768
                      balev
                      Felhasználó

                        Igen.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,671-1,680 / 2,997