balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vicc #1923111
    balev
    Felhasználó

      Petõfi – Arany Lacinak (türelmes embereknek)

      Hozzászólás: videókártya #2061984
      balev
      Felhasználó
        viktor31 wrote:
        Hogyan tudom megnézni,hogy pontosan milyen felbontású a monitorom?

        Mondjuk a gyártó oldalán? 🙂
        Keresõ segítségével?

        Szerk.: alapbeállításokkal is visszadobja?
        Mik az alapértelmezettek?

        Hozzászólás: videókártya #2061981
        balev
        Felhasználó

          Melyik néhányat? Nem mindegy.

          Nem lehet, hogy olyan felbontást adsz meg neki, amit nem tud?
          Ha telepítéskor lehet driver-t választani, akkor válaszd a vesa-t, ha másképp nem megy.

          Hozzászólás: ATX ház nem áll le sarge alatt #2066101
          balev
          Felhasználó

            Nem hiszem, hogy gyári kernel ne tartalmazná az ACPI támotást, inkább lehet az, hogy nem indul el indításkor az ACPI démon.

            ps -aux | grep acpi* ?

            De lehet, hogy más néven fut, ha fut egyáltalán.
            Ha GRUB-ot használsz, akkor „acpi=force” kernelparaméter is kell.

            http://hup.hu/wiki/index.php/ACPI

            Hozzászólás: PHP #2024602
            balev
            Felhasználó
              Wait wrote:
              „A befizetett összeg ûrlapelembõl?”

              Akár úgy is, de meg lehet adni percben is, továbbá titkárnõ kezeli, tehát egyszerû megoldás kell, PuTTY + sh kizárva… :wink1:

              Akkor a legegyszerûbb, ha böngészõbõl 🙂

              Hozzászólás: PHP #2024600
              balev
              Felhasználó
                Wait wrote:
                Goraki: Köszönöm a linkeket!
                Balev: az elõzõ témában csak egy idõzített php szkriptrõl volt szó, nekem viszont egy IP-t kell banolnom az adott idõpontban… azt viszont php-ból nehéz megoldani 🙂

                Ezért kérdeztem, – és goraki meg is válaszolta – hogy PHP-bõl hogyan lehet shell-t elérni.
                Viszont szvsz az teljesen felesleges, hogy az idõt adatbázisba írd. Akár rögtön egy cron-t, vagy at-et is indíthatnál vele.

                De nyilván többféleképp meg lehet oldani, mindenki másként gondolja.

                A befizetett összeg ûrlapelembõl?

                Hozzászólás: vicc #1923110
                balev
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Gentoo friss telepites, de nincs halozat #2065921
                  balev
                  Felhasználó

                    Kideríted a hálókártya chipsetet és rákeresel google-lel, vagy megnézed a kernel dokumentációjában, hogy mi a modul neve az adott kártyához.
                    lspci megmondja, milyen a kártya (root-ként). ifconfig is root-ként (ha nem úgy próbáltad).
                    modprobe -l segítségével meg meg tudod nézni, hogy van-e a kártyának megfelelõ modul.

                    Fut valami dhcp démon egyáltalán?
                    ps -aux | grep dhcp*

                    Hozzászólás: NTFS partíció írása? #2017349
                    balev
                    Felhasználó

                      Linux alatt bütykölhetõ a Windows

                          * Index

                      2006. július 18., kedd 10:30

                      Egy magyar fejlesztõ tesztelésre kiadta a Linux alatt használható ntfs-3g illesztõprogram bétaváltozatát. A driver újdonsága, hogy a korábbi változatokkal ellentétben tetszõleges számú új fájl létrehozására illetve törlésére képes a Windows által kezelt lemezeken.

                      http://index.hu/tech/szoftver/ntfs3181/

                      Hozzászólás: PHP #2024597
                      balev
                      Felhasználó

                        A napokban volt shell és php téma.
                        http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18797.0

                        Shell-bõl futtatok PHP-t, ez oké. De hogy tudok PHP-bõl shell script-et futtatni? Most így jut eszembe.
                        Mert akkor az adott idõ lejárta után kellene valami netkorlátozás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,997