Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt példákkal illusztrálva mindenre választ kapsz fstab és mtab téren.
Nem az mtab-ba kell írni, mivel az egy generált fájl és az éppen becsatolt eszközöket mutatja.http://en.wikipedia.org/wiki/Fstab
http://en.wikipedia.org/wiki/MtabAutofs helyett szerintem egyszerûbb és gyorsabb egy submount beüzemelése.
http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_Submountsync opcióval csatolod (fstab).
/usr/src/linux(`uname -r`)
gordonkas wrote:Most akkor mindent elöröl kezdjek (make clean), vagy van rövidebb út is?Nem kell. Belépsz a kernelbe (make menuconfig), fixen berakod a PCI NE2000 támogatást utána újrafordítod (make) és bemásolod a helyére.
Esetleg meg tudom nézni a 2.4-es kernelt valamilyen módon, hogy mik vannak benne?
KösziKernel forrás könyvtárban .config néven van.
Mindannyiunk érdekében kérlek írd le ide is a megoldást az utókor számára. A linkek bármikor megszûnhetnek.
Kösz!Tehát akkor jól sejtettem, hogy a package készítés felesleges, kösz, hogy rávilágítottatok.
gordonkas wrote:Nos végre, siker!
Bootol az új kernel.Mindent, amit az elözö hozzászólásokban említettetek megnéztem benne van-e fixen (hát találtam 1-2 modult). Elöször egy „make clean” és tulajdonképpen újraforgattam a kernelt.
Persze ilyen csacskaságokat, hogy hálókártya azt nem ismeri fel (csak lo van) 🙂
Esetleg, ha valaki tudja, hogy a Realtec hálókártyámnak melyik opciót kapcsoljam be azt megköszönném (pedig keresgéltem).NE2000 kell fixen a kernelbe és akkor nem kell modullal tökölni.
Csak egy keresztkérdés:
ez debian sajátosság, hogy nem elég a kernelfordítás után létrejövõ bzImage kernelkép, hanem pluszba kell még debian kernel package, meg make install vmlinuz? Ezek mit takarnak?nanobit wrote:nah megcsináltam ahogy mondtad, de…
Van egy libexpat.so.0 ami mindennek kéne, semmi sem találja, de ott van az /usr/lib-ben. Szerintetek mit csináljak? Kezdek megõrülni:DIlyen néven is keresi?
-
SzerzőBejegyzés