balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062829
    balev
    Felhasználó
      Hozzászólás: Hozzaszolasok szama #1981165
      balev
      Felhasználó
        Hozzászólás: Automountolás #2063981
        balev
        Felhasználó

          Itt példákkal illusztrálva mindenre választ kapsz fstab és mtab téren.
          Nem az mtab-ba kell írni, mivel az egy generált fájl és az éppen becsatolt eszközöket mutatja.

          http://en.wikipedia.org/wiki/Fstab
          http://en.wikipedia.org/wiki/Mtab

          Autofs helyett szerintem egyszerûbb és gyorsabb egy submount beüzemelése.
          http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_Submount

          Hozzászólás: Automountolás #2063977
          balev
          Felhasználó

            sync opcióval csatolod (fstab).

            Hozzászólás: Debian Sarge,kernel forgatas #2055308
            balev
            Felhasználó

              /usr/src/linux(`uname -r`)

              Hozzászólás: Debian Sarge,kernel forgatas #2055305
              balev
              Felhasználó
                gordonkas wrote:
                Most akkor mindent elöröl kezdjek (make clean), vagy van rövidebb út is?

                Nem kell. Belépsz a kernelbe (make menuconfig), fixen berakod a PCI NE2000 támogatást utána újrafordítod (make) és bemásolod a helyére.

                Esetleg meg tudom nézni a 2.4-es kernelt valamilyen módon, hogy mik vannak benne?
                Köszi

                Kernel forrás könyvtárban .config néven van.

                balev
                Felhasználó

                  Mindannyiunk érdekében kérlek írd le ide is a megoldást az utókor számára. A linkek bármikor megszûnhetnek.
                  Kösz!

                  Hozzászólás: Debian Sarge,kernel forgatas #2055301
                  balev
                  Felhasználó

                    Tehát akkor jól sejtettem, hogy a package készítés felesleges, kösz, hogy rávilágítottatok.

                    gordonkas wrote:
                    Nos végre, siker!
                    Bootol az új kernel.

                    Mindent, amit az elözö hozzászólásokban említettetek megnéztem benne van-e fixen (hát találtam 1-2 modult). Elöször egy „make clean” és tulajdonképpen újraforgattam a kernelt.
                    Persze ilyen csacskaságokat, hogy hálókártya azt nem ismeri fel (csak lo van) 🙂
                    Esetleg, ha valaki tudja, hogy a Realtec hálókártyámnak melyik opciót kapcsoljam be azt megköszönném (pedig keresgéltem).

                    NE2000 kell fixen a kernelbe és akkor nem kell modullal tökölni.

                    Hozzászólás: Debian Sarge,kernel forgatas #2055295
                    balev
                    Felhasználó

                      Csak egy keresztkérdés:
                      ez debian sajátosság, hogy nem elég a kernelfordítás után létrejövõ bzImage kernelkép, hanem pluszba kell még debian kernel package, meg make install vmlinuz? Ezek mit takarnak?

                      Hozzászólás: SUSE Linux 10.1 kérdések #2056405
                      balev
                      Felhasználó
                        nanobit wrote:
                        nah megcsináltam ahogy mondtad, de…
                        Van egy libexpat.so.0 ami mindennek kéne, semmi sem találja, de ott van az /usr/lib-ben. Szerintetek mit csináljak? Kezdek megõrülni:D

                        Ilyen néven is keresi?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,997