Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Egyrészt, mivel az fglrx driver-t használod, az ATI-s monitor részben is állítsd be a monitor paramétereit:
Code:Section „Monitor”
Identifier „PHILIPS 107B”
HorizSync 30.0 – 92.0
VertRefresh 50.0 – 160.0
Option „DPMS”
EndSectionSection „Monitor”
Identifier „aticonfig-Monitor[0]”
Option „VendorName” „ATI Proprietary Driver”
Option „ModelName” „Generic Autodetecting Monitor”
Option „DPMS” „true”
EndSectionMásrészt Debian alatt 800×600, Slackware alatt 1024×786 az alap felbontás. Debian alatt is írd be (elég a 24-hez, mivel az az alap).
Code:SubSection „Display”
Depth 24
Modes „1024×768” „800×600” „640×480”
EndSubSectionPusztito wrote:Ezt véletlen nem root-ként?
De root-ként indítottam.
Akkor most próbáld ki user-ként.
Pusztito wrote:Pusztito wrote:Megprobáltam.Sikerült elindítani (igaz nem kellett semmit se másolni), csak létrehoztam egy új felhasználot (balev 🙂 es a startx parancsal indítottam, de nem a gnome indul és eszméletlen lassan jött be egy másik kezelõ felület.Az xinitrc-be exec gnome-session bele van írva mégse a gnome indul.u.i:Nekem jó így, ahogy van most a gépem.
Az .xinitrc egy link az .xinitrc.fluxbox (gnome, kde) akármire. Amelyikre mutat, az fog indulni.
Vagy nem startx-szel indítod az X-et, hanem indítasz egy grafikus session kezelõt.Pusztito wrote:Sikerült elérnem hogy nem error hegyeket írjon ki az fglrx.
Most csak anyit ír ki hogy:
localhost ~ # fglrxinfo
Xlib: extension „GLX” missing on display „:0.0”.
Xlib: extension „GLX” missing on display „:0.0”.
Error: couldn’t find RGB GLX visual!localhost ~ #
Ez leírás szerint: http://www.gentoo.org/doc/en/ati-faq.xml
Ezt véletlen nem root-ként?
Davs, valóban te írtad, hogy win alatt se jó, utána meg azt, a költözés elõtt még jó volt.
De ha a költözés után romlott el (win alatt is), akkor elég valószínû fizikailag történt a kártyával (vagy a kapcsolattal) valami, nem?
De ha win se ismeri fel az eszközkezelõben, plusz a linux kernel sem lspci (amit még mindig nem linkeltél be) segítségével, akkor könnyen lehet, hogy elszállt.A modulok betöltését valamelyik init szintbe építsd be (pl. init 3 multiuser), vagy tedd az rc.local-ba. A modprobe.conf-ban vagy a modules.conf-ban a modul paraméterezését tudod megadni (hangkártya, tunerkártya, ésatöbbi)
gordonkas wrote:…
A másik:
Szóval kicsit megkavarodtam: azt mondjátok, hogy az „arch/i386/boot/bzImage” fájlt kell átmásolni a /boot könyvtárba és ott új elérési utat írni a grub -ba?Igen, a többi bejegyzés mintájára meg kell adnod az új kernel elérési útvonalát.
Pusztito wrote:pusztito@localhost / $ startx
xauth: timeout in locking authority file //.serverauth.16580
xauth: timeout in locking authority file //.Xauthority
xauth: timeout in locking authority file //.Xauthority
xauth: timeout in locking authority file //.Xauthority
xauth: timeout in locking authority file //.XauthorityFatal server error:
Server is already active for display 0
If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
and start again.Szerk.: kisbetunek van igaza, és már fut.
Elõször állítsd le (killall kdm/gdm/xdm) utána indítsd userrel.Ha mégis gond van az Xauthorityvel:
Töröld ki ami van, hozz létre egy új felhasználót (adduser), indítsd el vele az X-et. Ha megvan akkor az Xauthority fájlt másold át a te könyvtáradba.Nem jó szokás, így könnyen elbarmolhatod a rendszert.
Biztos vagy benne? startx? vagy kdm,gdm?
Valamelyik nap nekem is elcsúszott a szemem rajta.
Ne a snd-intel8x0-t akard betölteni, ha SIS-es alaplapod van. Hanem az annak megfelelõt.
Az alsa-t fordítsd újra a megfelelõ driver-rel. Utána lesz sis-es modulod, azt kell betölteni.alsaconf-ra mit reagál?
-
SzerzőBejegyzés