balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kijelentkezés utáni probléma #2065048
    balev
    Felhasználó

      Egyrészt, mivel az fglrx driver-t használod, az ATI-s monitor részben is állítsd be a monitor paramétereit:

      Code:
      Section „Monitor”
      Identifier  „PHILIPS 107B”
      HorizSync    30.0 – 92.0
      VertRefresh  50.0 – 160.0
      Option     „DPMS”
      EndSection

      Section „Monitor”
      Identifier  „aticonfig-Monitor[0]”
      Option     „VendorName” „ATI Proprietary Driver”
      Option     „ModelName” „Generic Autodetecting Monitor”
      Option     „DPMS” „true”
      EndSection

      Másrészt Debian alatt 800×600, Slackware alatt 1024×786 az alap felbontás. Debian alatt is írd be (elég a 24-hez, mivel az az alap).

      Code:
      SubSection „Display”
      Depth    24
      Modes    „1024×768” „800×600” „640×480”
      EndSubSection
      Hozzászólás: 8.26.18-r1 #2065549
      balev
      Felhasználó
        Pusztito wrote:

        Ezt véletlen nem root-ként?

        De root-ként indítottam.

        Akkor most próbáld ki user-ként.

        Pusztito wrote:
        Hozzászólás: 8.26.18-r1 #2065546
        balev
        Felhasználó
          Pusztito wrote:
          Megprobáltam.Sikerült elindítani (igaz nem kellett semmit se másolni), csak létrehoztam egy új felhasználot (balev 🙂 es a startx parancsal indítottam, de nem a gnome indul és eszméletlen lassan jött be egy másik kezelõ felület.Az xinitrc-be exec gnome-session bele van írva mégse a gnome indul.

          u.i:Nekem jó így, ahogy van most a gépem.

          Az .xinitrc egy link az .xinitrc.fluxbox (gnome, kde) akármire. Amelyikre mutat, az fog indulni.
          Vagy nem startx-szel indítod az X-et, hanem indítasz egy grafikus session kezelõt.

          Hozzászólás: 8.26.18-r1 #2065545
          balev
          Felhasználó
            Pusztito wrote:
            Sikerült elérnem hogy nem error hegyeket írjon ki az fglrx.
            Most csak anyit ír ki hogy:
            localhost ~ # fglrxinfo
            Xlib:  extension „GLX” missing on display „:0.0”.
            Xlib:  extension „GLX” missing on display „:0.0”.
            Error: couldn’t find RGB GLX visual!

            localhost ~ #

            Ez leírás szerint: http://www.gentoo.org/doc/en/ati-faq.xml

            Ezt véletlen nem root-ként?

            Hozzászólás: Nincs hang #2065755
            balev
            Felhasználó

              Davs, valóban te írtad, hogy win alatt se jó, utána meg azt, a költözés elõtt még jó volt.

              De ha a költözés után romlott el (win alatt is), akkor elég valószínû fizikailag történt a kártyával (vagy a kapcsolattal) valami, nem?
              De ha win se ismeri fel az eszközkezelõben, plusz a linux kernel sem lspci (amit még mindig nem linkeltél be) segítségével, akkor könnyen lehet, hogy elszállt.

              A modulok betöltését valamelyik init szintbe építsd be (pl. init 3 multiuser), vagy tedd az rc.local-ba. A modprobe.conf-ban vagy a modules.conf-ban a modul paraméterezését tudod megadni (hangkártya, tunerkártya, ésatöbbi)

              Hozzászólás: Debian Sarge,kernel forgatas #2055286
              balev
              Felhasználó
                gordonkas wrote:

                A másik:
                Szóval kicsit megkavarodtam: azt mondjátok, hogy az „arch/i386/boot/bzImage” fájlt kell átmásolni a /boot könyvtárba és ott új elérési utat írni a grub -ba?

                Igen, a többi bejegyzés mintájára meg kell adnod az új kernel elérési útvonalát.

                Hozzászólás: 8.26.18-r1 #2065540
                balev
                Felhasználó
                  Pusztito wrote:
                  pusztito@localhost / $ startx
                  xauth:  timeout in locking authority file //.serverauth.16580
                  xauth:  timeout in locking authority file //.Xauthority
                  xauth:  timeout in locking authority file //.Xauthority
                  xauth:  timeout in locking authority file //.Xauthority
                  xauth:  timeout in locking authority file //.Xauthority

                  Fatal server error:
                  Server is already active for display 0
                        If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock

                          and start again.

                  Szerk.: kisbetunek van igaza, és már fut.
                  Elõször állítsd le (killall kdm/gdm/xdm) utána indítsd userrel.

                  Ha mégis gond van az Xauthorityvel:
                  Töröld ki ami van, hozz létre egy új felhasználót (adduser), indítsd el vele az X-et. Ha megvan akkor az Xauthority fájlt másold át a te könyvtáradba.

                  Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064065
                  balev
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: 8.26.18-r1 #2065537
                    balev
                    Felhasználó

                      Nem jó szokás, így könnyen elbarmolhatod a rendszert.

                      Biztos vagy benne? startx? vagy kdm,gdm?

                      Hozzászólás: alsa hiba #2065725
                      balev
                      Felhasználó

                        Valamelyik nap nekem is elcsúszott a szemem rajta.
                        Ne a snd-intel8x0-t akard betölteni, ha SIS-es alaplapod van. Hanem az annak megfelelõt.
                        Az alsa-t fordítsd újra a megfelelõ driver-rel. Utána lesz sis-es modulod, azt kell betölteni.

                        alsaconf-ra mit reagál?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,711-1,720 / 2,997