Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Pusztito wrote:De root-ként használom a gépet.
Ne tedd.
Davs wrote:Hy!
Slackware 10.2-m van XFCE-vel, és nincs hang a rendszeremen. Egyébként win-en sincs hang…Lehet, hogy hw gond. Nos az volt, hogy minden ment, a hang is. Majd vettem egy új házat. Abba átpakoltam, és vége. Nem telepítettem újra semmit, csak az elolapi hangcsatikat nem kotottem be. Alsaconfot nyomtam százszor, semmi…Mi az hogy semmi? Fel sem ismeri a kártyát az alsaconf? lspci?
Ha megvan a kártya, akkor a modult kell hozzá betölteni, hacsak nem fixen van a kernelben a támogatás.Hello mindenki!
Linkek oda-vissza alakításában REGEX-ben kéne egy kis segítség.
A blogmotor, amit írok, az ûrlapelembõl vett hozzászólást feldarabolja, a linkeket átalakítja HTML formátumba, hogy azok jól jelenjenek meg.
Hozzászólás módosításánál a linkeket vissza kell alakítanom sima szöveggé, a következõképpen:Code:Ez ugye levágja a link elejét, a második sor meg a target tag-tõl a link lezárásáig, akármilyen szöveg is van közte. Ezért is a *, csak ez így nem mûködik.
Egyáltalán eregi-vel lehet így REGEX-eket használni?Szerk.: közben sikerült, a megoldás .*
Nem tud valaki egy jó REGEX oldalt? Amiket eddig találtam túl nagy léptékûek számomra.Lassan át lehetne helyezni a topikot a flame-be…
Mindenki másképp csinálja, ugyebár.gordonkas wrote:Felhasználó szinten az export-ot a bash.rc, bash_profile vagy simán .profile fájl tartalmazza/hatja.
Globális beállításokat az /etc/profile-ba kell tenni, ez minden felhasználóra igaz lesz, kivéve root (neki is felhasználó szinten kell beállítani saját profile fájlban)ízelítõ:
http://www.comptechdoc.org/os/linux/usersguide/linux_ugenvironment.htmlkisbetu wrote:Oszd meg és uralkodj!Ismerõs?
Olvasd, olvassad, oszd, osszad.
Mindegyik helyes.[off]
Bakker de hülye vagyok. Tényleg. Akkor mégis csak jó az oszd, csak nem hosszú sz-szel 🙂
Najó, nyelvtan óra vége, eleget off-oltunk emiatt, én voltam tudatlan, ráadásul így még nagyobb égés, hogy egy helyes változatot „javítottam ki” helytelenre.
[/off]//De most már mindhárman tudjuk a felszólító módot.//
nastjakam wrote:Ennek szerintetek mi lehet a megoldasa?
http://kepfeltoltes.hu/view/060713/talca_www.kepfeltoltes.hu_.jpgAz okát nem tudom, mivel (több hiba miatt) nem használok xfce-t. Viszont megpróbálhatnád, hogy a tálca magasságát duplázod, vagy kétsoros elrendezést állítasz be, ilyesmi.
kisbetu wrote:Wait!
Kértem, hogy ne írkálj priviket. Mindegy, tõled kérhetek.Baj van az olvasókészségeddel?
Balevtõl kérdeztem, nem tõled. A te változatod jó volt, az övé hibás.Talán osszad a helyes?
Szerk.: megnéztem:
oszt, osztja, osszaúgyhogy valóban E2-ben osszad a felszólító alak. Mindenesetre én így nem nagyon hallottam még, legalábbis az osszd alak jobban el van terjedve, elég ha megnézed a google találatokat. Egyébként meg parasztul hangzik, de ez már csak szuverén vélemény és nyilván nem számít, ha nem helyes.
Könnyen lehet, hogy a DGA okozza a gondot, mint ahogy Kovi is írta.
Nekem a Warsow-val volt egér problémám.Egyrészt a játék konfigjában keress rá a DGA-ra, ha van valami opció, akkor kapcsold be/ki.
Másrészt http://www.warsow.net/forum/viewtopic.php?pid=1101471820
Igaz Warsow, de a lényeg az xorg.conf beállítás. -
SzerzőBejegyzés