balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 2.0 #2045251
    balev
    Felhasználó

      1.2 alatt nem sikerült betölteni a snd-via (pontos nevét a kernel help-je ad, vagy ha létezik, akkor a modprobe -l | grep snd*) modult?

      Mi van az xsession-nel? Mi vergõdik? 2.0 telepítésnél nem lehetett KDE-t is feltenni?
      Utólag fogod és a cd-rõl dpkg-vel felteszed az összes X-es és KDE csomagot gondolom.

      Hozzászólás: Weblap készítés #2065200
      balev
      Felhasználó
        Wait wrote:
        kayapo wrote:
        HTML / XHTML
        Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064048
        balev
        Felhasználó
          willi wrote:
          Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064046
          balev
          Felhasználó
            willi wrote:
            Bocs de ha valamit ajálsz olvasd is el most idézek a linkbõl: A Supermount egy hátulütõje az, hogy a kernelt patch-elni kell. A Submount ezzel szemben kernel modulként lett megtervezve, ezért lényegében (többé-kevésbé) bármelyik mostani kernellel és kernel-patch készlettel (pl. gentoo-sources vagy mm-sources) tud futni.
            Rögtön a elsõ mondat, bocs nem kötekedem de a supermount nem egyenlõ a submountal, külömben kösz a fáradságod.

            Bakker elõbb te tanulj meg olvasni. 3 oldalon keresztül magyarázzák, hogy submount-ot tegyél fel supermount helyett. Vagy csatolj kézzel, vagy írj egy scriptet rá, vagy használj KDE-t, ehh.

            Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043834
            balev
            Felhasználó
              Wait wrote:
              Csak körbekémleltem a képek között… lenyûgözött!
              Nem vagyok egy nagy autórajongó, de azért õ http://www.balev.cjb.hu/SWTZ2006/p1000411.jpg a szívembe lopta magát 😉
              Segítsetek: milyen autó?

              Ha jól emlékszem egy Buick, de a munkatársam a nagy autórajongó, neki fényképeztem.
              Ha kedveled a régi autókat, van egy oldala, majd megkérdezem a linket.

              Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043831
              balev
              Felhasználó

                Nemrég Svájcban jártam, üzleti úton.
                Ez önmagában számotokra nem érdekes, viszont a képek, amiket készítettem talán igen.

                A kultúra, a táj nagyon szép, az emberek (megoszlásban többnyire német, a többi olasz, francia és egyéb) pedig türelmesek és kedvesek és persze jómódúak. (pl. kb. 5 méterre jársz a zebrától és mindkét irányból megáll a forgalom, nemúgy mint itt – ha már leléptél, akkor is elütnek. Vagy nézhetnénk például a kiszolgálást – elsõosztályú mindenhol)
                A nagyvárosok – kiváltképp a turista célpontok, mint ahol mi is jártunk – vegyes jellegûek. Megtalálja itt a helyét mind a nyüzsgõ belvárost és vásárlást kedvelõ, mind az óvárosok hagyományos épületeiben gyönyörködni vágyó látogató.

                Az ország vasúthálózata és vasútparkja nagyon fejlett, aminek meg is van az ára, de a pénzedért itt szolgáltatást is kapsz. Még a másodosztály is messze felülmúlja az itt megtalálható bármilyen vonatot.

                Hozzászólás: VIA AC 97′ vs. UHU 1.2 >:-( #2065383
                balev
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  balev wrote:
                  Ha modulosan van, akkor a snd-intel8x0-t kell betölteni.

                  Hacsak esetleg nem VIA8235, mert akkor mégis inkább az snd_via82xx kéne…

                  Való igaz, figyelmetlen voltam.

                  Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064033
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem próbálom, mert nem használok UHU-t 🙂
                    Mindenesetre a titok nyitja, hogy megkeresed a supermount konfigját, mivel az írja felül az fstab-ot nagy valószínûséggel. Vagy kikapcsolod/leszeded a supermountot és felteszel egy submount-ot, amit már fstab-ból konfigolhatsz.

                    Hozzászólás: VIA AC 97′ vs. UHU 1.2 >:-( #2065381
                    balev
                    Felhasználó

                      Nekem is alaplapi AC 97 van, semmi gond vele. Ha modulosan van, akkor a snd-intel8x0-t kell betölteni.
                      De modprobe -l | grep snd* segíteni fog, mi is a pontos neve.

                      Hozzászólás: Weblap készítés #2065191
                      balev
                      Felhasználó
                        xcut wrote:
                        …Ajánlom a Quanta fejlesztõkörnyezetet, nekem nagyon bejött ^^

                        De az is biztos, hogy ha kézzel ír meg mindent, akkor meg is tanulja a kódokat 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,731-1,740 / 2,997