balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,741-1,750 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064031
    balev
    Felhasználó

      Az /etc/mtab-ot nyilván nem tudod átírni, mert az a befûzött partíciókat mutatja.
      Hogy mit hogyan akarsz befûzni, az az fstab függvénye, kivéve ha nem valami csodamount-ot használsz aminek van valami rejtett konfigja.

      2.6-os kernelnél semmi scsi nem kell (kivéve a generic az USB tárakhoz), csak az ide és egyéb cd-vel kapcsolatos dolgok. Ezeket mind tedd fixre és akkor nem kell modulozni. Az eszközöknek a /dev-ben kellene lenniük (/dev/hdc – hdd…) amiket a supermount-od automatikusan becsatol az fstab szerint (kivéve ha valami egyéb konfig felülbírálja), ha lemezt teszel a meghajtóba.

      Plusz: az mtab-ot is beszúrhatod.

      Hozzászólás: kijelentkezés utáni probléma #2065044
      balev
      Felhasználó

        Az xorg.conf-ot, mint ahogy már írták, de logot is.

        Hozzászólás: CD unmount #2065025
        balev
        Felhasználó
          retaliator44 wrote:
          Az fstabot csatolom. Mountolni általában Krusaderrel szoktam, jobb katt és mount. Használni pedig legtöbbször xmms-sel, meg krusaderrel.

          Code:
          /dev/hdc        /media/cdrom0  iso9660 ro,user,noauto  0      0

          Kifûzéskor vagy umount /dev/hdc/ vagy umount /media/cdrom0, de nem /dev/cdrom!
          Ha a Krusader (KDE) segítségével mount-olod, akkor a legegyszerûbb, ha szintén onnan umount-olod (eszköz jobb gomb, leválasztás). Ha úgy kapcsoltad ki a Krusader-t, hogy nem fûzted ki elõbb, elképzelhetõ, hogy azért ragad be.
          Xmms-t ha kikapcsolod, elvileg elég.

          Hozzászólás: CD unmount #2065023
          balev
          Felhasználó

            Arról még nem esett szó, hogy hogyan csatolod.
            fstab-od?
            Mivel használod a cd-t?

            Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062828
            balev
            Felhasználó
              sipdav wrote:
              Köszi. A tárolt eljárások, trgiggerek stb. kötõdnek a Mysql verzióhoz (5.x <), ugye?

              http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18414.msg189977#msg189977

              Hozzászólás: hálózati kérdés #2064489
              balev
              Felhasználó
                penztar wrote:
                Hello!
                A hiba az volt hogy pontosan meg kellett neki mondani hogy milyen fájlrendszert akarok csatolni ,mert az auto opciónál nem csatolta viszont dumált hogy pontosítsam mit akarok csatolni. Bár lehet hogy ti más auto beállításra gondoltok. A beállítás meg így néz ki:
                //megosztás/   /media/windows_hálózat smbfs defaults,rw,users,password=***,codepage=852,utf8,quiet 0     0

                A defaults tartalmazza az auto-t.

                Ugye nem baj hogy a password helyén csillag van mert azt ha nem baj nem írom be.
                Ha esetleg tud valaki jobbat vagy ezt még lehet tökéletesíteni akkor ne habozzon ossza meg.

                Hozzászólás: Warsow #2062528
                balev
                Felhasználó

                  Weblapot késõbb is csinálhatunk, viszont IRC-en interaktívabban tudnánk együttmûködni. Gyere fel!

                  Hozzászólás: Warsow #2062526
                  balev
                  Felhasználó

                    Tegyük is meg.
                    IRC -> freenode.net -> #warsow.hu lehetne például.
                    Klánnév: felhelyezés? 🙂

                    Csak kellene egy állandó bot, ami felügyeli csatornát, de ehhez nem értek. Itt lehetne gyülekezni, társalogni, stb.
                    De lehet más is.

                    Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062286
                    balev
                    Felhasználó

                      Igen. Ezek a beállítások kellenek, hogy leforduljon a driver és létrejöjjön a modul.
                      http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18232.msg192647#msg192647

                      Hozzászólás: Fagyás indításnál #2064583
                      balev
                      Felhasználó
                        MBence wrote:
                        VectoR wrote:
                        a bootlog-ból egyenesen kiderül, hogy a VGA fagy le, állítsad vesa módba vagy indítsad init 3-al és konfigold be

                        Hogy állítsam VESA módba?

                        Ahogy írták. Elindítod init 3-al (kernel paraméter), bejelentkezel, megszerkeszted az xorg.conf-ot (driver=vesa) majd startx, gdm vagy kdm parancs segítségével indítod az X-et.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,741-1,750 / 2,997