Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az /etc/mtab-ot nyilván nem tudod átírni, mert az a befûzött partíciókat mutatja.
Hogy mit hogyan akarsz befûzni, az az fstab függvénye, kivéve ha nem valami csodamount-ot használsz aminek van valami rejtett konfigja.2.6-os kernelnél semmi scsi nem kell (kivéve a generic az USB tárakhoz), csak az ide és egyéb cd-vel kapcsolatos dolgok. Ezeket mind tedd fixre és akkor nem kell modulozni. Az eszközöknek a /dev-ben kellene lenniük (/dev/hdc – hdd…) amiket a supermount-od automatikusan becsatol az fstab szerint (kivéve ha valami egyéb konfig felülbírálja), ha lemezt teszel a meghajtóba.
Plusz: az mtab-ot is beszúrhatod.
Az xorg.conf-ot, mint ahogy már írták, de logot is.
retaliator44 wrote:Az fstabot csatolom. Mountolni általában Krusaderrel szoktam, jobb katt és mount. Használni pedig legtöbbször xmms-sel, meg krusaderrel.Code:/dev/hdc /media/cdrom0 iso9660 ro,user,noauto 0 0Kifûzéskor vagy umount /dev/hdc/ vagy umount /media/cdrom0, de nem /dev/cdrom!
Ha a Krusader (KDE) segítségével mount-olod, akkor a legegyszerûbb, ha szintén onnan umount-olod (eszköz jobb gomb, leválasztás). Ha úgy kapcsoltad ki a Krusader-t, hogy nem fûzted ki elõbb, elképzelhetõ, hogy azért ragad be.
Xmms-t ha kikapcsolod, elvileg elég.Arról még nem esett szó, hogy hogyan csatolod.
fstab-od?
Mivel használod a cd-t?sipdav wrote:Köszi. A tárolt eljárások, trgiggerek stb. kötõdnek a Mysql verzióhoz (5.x <), ugye?http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18414.msg189977#msg189977
penztar wrote:Hello!
A hiba az volt hogy pontosan meg kellett neki mondani hogy milyen fájlrendszert akarok csatolni ,mert az auto opciónál nem csatolta viszont dumált hogy pontosítsam mit akarok csatolni. Bár lehet hogy ti más auto beállításra gondoltok. A beállítás meg így néz ki:
//megosztás/ /media/windows_hálózat smbfs defaults,rw,users,password=***,codepage=852,utf8,quiet 0 0A defaults tartalmazza az auto-t.
Ugye nem baj hogy a password helyén csillag van mert azt ha nem baj nem írom be.
Ha esetleg tud valaki jobbat vagy ezt még lehet tökéletesíteni akkor ne habozzon ossza meg.Weblapot késõbb is csinálhatunk, viszont IRC-en interaktívabban tudnánk együttmûködni. Gyere fel!
Tegyük is meg.
IRC -> freenode.net -> #warsow.hu lehetne például.
Klánnév: felhelyezés? 🙂Csak kellene egy állandó bot, ami felügyeli csatornát, de ehhez nem értek. Itt lehetne gyülekezni, társalogni, stb.
De lehet más is.Igen. Ezek a beállítások kellenek, hogy leforduljon a driver és létrejöjjön a modul.
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18232.msg192647#msg192647MBence wrote:VectoR wrote:a bootlog-ból egyenesen kiderül, hogy a VGA fagy le, állítsad vesa módba vagy indítsad init 3-al és konfigold beHogy állítsam VESA módba?
Ahogy írták. Elindítod init 3-al (kernel paraméter), bejelentkezel, megszerkeszted az xorg.conf-ot (driver=vesa) majd startx, gdm vagy kdm parancs segítségével indítod az X-et.
-
SzerzőBejegyzés