Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jól látja a kérdést kollega, nem szabad.
Következõ kártyám biztos nem ATI lesz, ezt már most tudom, pedig 9600-om van, ami jó dolog és szépen is muzsikál. Nade ilyet…Egyébként ezt át kellene mozgatni a flame-be; azért van nem?
MBence wrote:linux:/home/mbence # lsmod | grep fglrx
fglrx 386348 0
agpgart 33096 2 fglrx,via_agplinux:/home/mbence # fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)Ha esetleg számít valamit!
Modulként nem nagyon akaródzott eddig senkinek mûködni, szóval mégiscsak meg kell csinálnod azt a kernel izét.
Tehát /dev/agpgart-ot fixen, alaplap AGP támogatást fixen, DRM-et ki. Egyáltalán VIA-s alaplapod van?Még egy dolgot nem értek.
Ahelyett, hogy már az x-edik driver-t próbálod, mért nem a logot csatolod be?
Abban legalább utalás lehet arra, ha pontos hibaüzenet nem is, hogy mi lehet a gond.De, simán 🙂
Az a baj, hogy nincs szervergépem, ami van, az meg nem elérhetõ folyamatosan. Vagy nem tudom, technikailag hogy épül fel a dolog.masterminds wrote:Sziasztok. balev!Nem tudom sikerült-e már megoldanod az egeres gondodat, de nekem is ugyan ez volt a baja. (Fordítva mozgott már a menüben is!)
1. lépés: xorg.conf-ban az alábbi sort átírni:
Code:Option „omit xfree86-dga” # don’t initialise the DGA extensionCode:Option „xfree86-dga” # don’t initialise the DGA extensionvagyis az omit szót szedd ki onnan és x restart, valamint…
2. lépés: a Warsow könyvtárban lévõ config.cfg -ben egy kis módosítás:
Code:seta in_dgamouse „0”erre:
Code:seta in_dgamouse „1”🙂
Kösz a segítséget, bevált!
Igazából a konfigban próbáltam állítgatni a dga-t, mivel több helyen találtam említést, illetve itt is javasoltátok, de önmagában nem volt elég.
Az xorg.conf-ban is kellett hozzá, hogy az „omit”-ot kitöröljem.u.i.: van valami rendszeresített LFHU-s warsow szerver? Ahogy látom van már egy-két fan.
Szedd le a supermount és/vagy automount (vagy akármi, ami van) és tedd fel a submount-ot, mint ahogy már ajánlották. Ekkor ha az adott eszköz könyvtárába akarsz lépni, akkor automatikusan csatolódik, nyilván parancssorból is.
Viszont a többiek gondolom nem akarnak parancssoron nyûglõdni, akkor viszont nem is kell a submount se, ha KDE-t használsz. Egyszerûen beállítod az fstab-ot, mindent auto-ra állítasz, amit automatikusan csatolni akarsz. Ezek legyenek users és umask=000 opciókkal csatolva, ha írni akarod õket userként. Pendrive, ilyesmi noauto opció, de ugyanúgy defaults és users + umask és sync opciók.
http://hup.hu/wiki/index.php/FstabKDE-ben elég, ha konqueror-on belül ráklikkelsz az eszközre, és automatikusan kiadja helyetted a parancsot. Kivétel elõtt jobb gomb, leválasztás parancs.
Pusztito wrote:kisbetu, igazad van !
Vissza pofazik a gepem.Ezt most komolyan nem értem. Egyszer már meggyõztél arról, hogy átlátod az fglrx kérdést. Ehhez képest nem sok figyelmet szenteltél a konfignak, de a lognak se.
A modul section-ben ki van kapcsolva a dri és a glx. Miért? (enélkül nem lesz 3d)
Driver-ként vga és radeon driver-ek vannak megadva. Miért? (helyette az fglrx kellene, aticonfig –initial) Nem mondd nekem, hogy nem csinálja meg a parancs.
Alul a dri section-ben ki van kommentezve a mód. Miért? (0666-nak kell lennie)Ezek után nyilván nem fogja betölteni az ATI modulját, nem?
Találtam egy olyat, hogy „choppy mouse with warsow”, de nem elérhetõ.
http://www.warsow.net/forums/viewtopic.php?t=9466Most nézem, hogy nekem is írja ezeket a hibaüzeneteket.
Akkor gondolom ezek plusz wav-ok, csak valamiért nem tudja letölteni a szerverrõl. Nem csak bizonyos pályákhoz hiányolja?
-
SzerzőBejegyzés