balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Jól látja a kérdést kollega, nem szabad.
      Következõ kártyám biztos nem ATI lesz, ezt már most tudom, pedig 9600-om van, ami jó dolog és szépen is muzsikál. Nade ilyet…

      Egyébként ezt át kellene mozgatni a flame-be; azért van nem?

      Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060081
      balev
      Felhasználó
        MBence wrote:
        linux:/home/mbence # lsmod | grep fglrx
        fglrx                386348  0
        agpgart                33096  2 fglrx,via_agp

        linux:/home/mbence # fglrxinfo
        display: :0.0  screen: 0
        OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
        OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
        OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)

        Ha esetleg számít valamit!

        Modulként nem nagyon akaródzott eddig senkinek mûködni, szóval mégiscsak meg kell csinálnod azt a kernel izét.
        Tehát /dev/agpgart-ot fixen, alaplap AGP támogatást fixen, DRM-et ki. Egyáltalán VIA-s alaplapod van?

        Még egy dolgot nem értek.
        Ahelyett, hogy már az x-edik driver-t próbálod, mért nem a logot csatolod be?
        Abban legalább utalás lehet arra, ha pontos hibaüzenet nem is, hogy mi lehet a gond.

        Hozzászólás: Warsow #2062504
        balev
        Felhasználó

          De, simán 🙂
          Az a baj, hogy nincs szervergépem, ami van, az meg nem elérhetõ folyamatosan. Vagy nem tudom, technikailag hogy épül fel a dolog.

          Hozzászólás: Warsow #2062502
          balev
          Felhasználó
            masterminds wrote:
            Sziasztok. balev!

            Nem tudom sikerült-e már megoldanod az egeres gondodat, de nekem is ugyan ez volt a baja. (Fordítva mozgott már a menüben is!)

            1. lépés: xorg.conf-ban az alábbi sort átírni:

            Code:
                          Option      „omit xfree86-dga”  # don’t initialise the DGA extension
            Code:
                          Option      „xfree86-dga”  # don’t initialise the DGA extension

            vagyis az omit szót szedd ki onnan és x restart, valamint…

            2. lépés: a Warsow könyvtárban lévõ config.cfg -ben egy kis módosítás:

            Code:
            seta in_dgamouse „0”

            erre:

            Code:
            seta in_dgamouse „1”

            🙂

            Kösz a segítséget, bevált!

            Igazából a konfigban próbáltam állítgatni a dga-t, mivel több helyen találtam említést, illetve itt is javasoltátok, de önmagában nem volt elég.
            Az xorg.conf-ban is kellett hozzá, hogy az „omit”-ot kitöröljem.

            u.i.: van valami rendszeresített LFHU-s warsow szerver? Ahogy látom van már egy-két fan.

            Hozzászólás: Kernelfordítás (2.6.17.1) után hibák #2064009
            balev
            Felhasználó

              Szedd le a supermount és/vagy automount (vagy akármi, ami van) és tedd fel a submount-ot, mint ahogy már ajánlották. Ekkor ha az adott eszköz könyvtárába akarsz lépni, akkor automatikusan csatolódik, nyilván parancssorból is.

              Viszont a többiek gondolom nem akarnak parancssoron nyûglõdni, akkor viszont nem is kell a submount se, ha KDE-t használsz. Egyszerûen beállítod az fstab-ot, mindent auto-ra állítasz, amit automatikusan csatolni akarsz. Ezek legyenek users és umask=000 opciókkal csatolva, ha írni akarod õket userként. Pendrive, ilyesmi noauto opció, de ugyanúgy defaults és users + umask és sync opciók.
              http://hup.hu/wiki/index.php/Fstab

              KDE-ben elég, ha konqueror-on belül ráklikkelsz az eszközre, és automatikusan kiadja helyetted a parancsot. Kivétel elõtt jobb gomb, leválasztás parancs.

              Hozzászólás: Gentoo vs. ati driver 8.25.18 #2063585
              balev
              Felhasználó
                Pusztito wrote:
                kisbetu, igazad van !
                Vissza pofazik a gepem.

                Ezt most komolyan nem értem. Egyszer már meggyõztél arról, hogy átlátod az fglrx kérdést. Ehhez képest nem sok figyelmet szenteltél a konfignak, de a lognak se.

                A modul section-ben ki van kapcsolva a dri és a glx. Miért? (enélkül nem lesz 3d)
                Driver-ként vga és radeon driver-ek vannak megadva. Miért? (helyette az fglrx kellene, aticonfig –initial) Nem mondd nekem, hogy nem csinálja meg a parancs.
                Alul a dri section-ben ki van kommentezve a mód. Miért? (0666-nak kell lennie)

                Ezek után nyilván nem fogja betölteni az ATI modulját, nem?

                Hozzászólás: Warsow #2062492
                balev
                Felhasználó

                  Találtam egy olyat, hogy „choppy mouse with warsow”, de nem elérhetõ.
                  http://www.warsow.net/forums/viewtopic.php?t=9466

                  Hozzászólás: Warsow #2062490
                  balev
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Warsow #2062487
                    balev
                    Felhasználó

                      Most nézem, hogy nekem is írja ezeket a hibaüzeneteket.

                      Hozzászólás: Warsow #2062485
                      balev
                      Felhasználó

                        Akkor gondolom ezek plusz wav-ok, csak valamiért nem tudja letölteni a szerverrõl. Nem csak bizonyos pályákhoz hiányolja?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,997