Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Megmondom õszintén, fogalmam sincs, mivel ilyen dolgokhoz nem nagyon nyúltam idáig.
De ha már sikerül rescue módban belépni, becsatolni a /-t és hozzáférni a dolgokhoz biztos vissza lehet állítani, amit elállítottál, csak én nem értek hozzá, hogy mit és hol 🙂Hangerõszabályzóra pl. alsamixer-t gondoltam. Konzolos, egyszerû. De nem mute gond lesz, mivel azt írod, a skype kiírja, hogy a hang eszközzel van gondja.
Ha viszont van /dev/dsp-d és a programban is az van kiválasztva, akkor elvileg jónak kellene lennie.
Más alkalmazás nem használja közben? Zenét hallgatsz valamivel pl? Minden hangot használó alkalmazást állíts le, hangszervert is (ha pl. KDE-t használsz és az artsd hangszerver fut) és próbáld úgy.A protokoll lehet ImPS/2, ha szabvány szkrollos egered van.
A egér eszköz eléréséhez meg a /dev-ben kutakodj.
/dev/mouse, /dev/psaux szokott lenni ps/2-es egérnél, de nézz szét a /dev/usb-nél is.Hogy néz ki most az xorg.conf?
Próbáltál saját magad generálni modeline-t?
A modes miért van kikommentezve?Ha a gyári adatokat használod és az X-re bízod az adott felbontás és frissítési frekvencia kiválasztását, akkor kommentezd ki a modeline-t sorokat!
Ha modeline-t akarsz használni, az elõbbieket kommentezd ki, a kettõ ne legyen egyszerre (nem tudom melyik kap elsõbbséget, de biztos le van írva valahol)!De ezeket már írtuk neked, plusz linkeket is feljebb, ahol személyre szabott modeline-t tudsz generáltatni.
[off]
Szuverén vélemény, de ilyen felesleges és zavaró tényezõk, mint a háttérzene idegesítõek tudnak lenni, pláne ha valaki teljesen más ízlésû, vagy éppen mást hallgat. Mindamellett az mp3 letöltése is idõigényes, szóval helyette inkább a használható információra való koncentrálás szerintem többet ér.Persze ezt is azért mondom, mert az egyszerûség híve vagyok. Ergo csicsák, flash, ésatöbbi nem igazán érdekli az embereket, csak minél egyszerûbben jussanak hozzá a szükséges információhoz és ne legyenek zavaró tényezõk.
[/off]Teati wrote:Sziasztok!Gallyra ment az 1.2-es UHU-m és nagyon úgy néz ki, hogy csak egy újratelepítés segít. De akkor már miért ne a 2.0-át rakjam föl? Mennyire stabil és használható? Ezt a verziót lehet majd folyamatosan frissítgetni például a végleges verzióra?
Mi a gond? Lehet, hogy orvosolható újratelepítés nélkül is.
Ineteq wrote:Mahalia wrote:Köszönöm mindenkinek a választ SIKERBaki wrote:Sziasztok!Ki szeretnék íratni egy mysql adatot egy honlapon.
Figyelj!
Ha nem megy a vsync-hsync gyári értékek megadásával, akkor mért nem próbálsz egy megfelelõ modeline-t beállítani?Ez esetben a fentieket ki kell kommentezni.
http://www.dkfz-heidelberg.de/spec/linux/modeline/
meg még van egy pár helyen (google)… -
SzerzőBejegyzés