balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,781-1,790 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 2.0 #2045231
    balev
    Felhasználó

      Megmondom õszintén, fogalmam sincs, mivel ilyen dolgokhoz nem nagyon nyúltam idáig.
      De ha már sikerül rescue módban belépni, becsatolni a /-t és hozzáférni a dolgokhoz biztos vissza lehet állítani, amit elállítottál, csak én nem értek hozzá, hogy mit és hol 🙂

      Hozzászólás: Skype hogyan? #2063412
      balev
      Felhasználó

        Hangerõszabályzóra pl. alsamixer-t gondoltam. Konzolos, egyszerû. De nem mute gond lesz, mivel azt írod, a skype kiírja, hogy a hang eszközzel van gondja.
        Ha viszont van /dev/dsp-d és a programban is az van kiválasztva, akkor elvileg jónak kellene lennie.
        Más alkalmazás nem használja közben? Zenét hallgatsz valamivel pl? Minden hangot használó alkalmazást állíts le, hangszervert is (ha pl. KDE-t használsz és az artsd hangszerver fut) és próbáld úgy.

        Hozzászólás: XOrg7.0 + USB egér #2063533
        balev
        Felhasználó

          A protokoll lehet ImPS/2, ha szabvány szkrollos egered van.
          A egér eszköz eléréséhez meg a /dev-ben kutakodj.
          /dev/mouse, /dev/psaux szokott lenni ps/2-es egérnél, de nézz szét a /dev/usb-nél is.

          Hozzászólás: Megint nvidia #2040357
          balev
          Felhasználó

            Hogy néz ki most az xorg.conf?
            Próbáltál saját magad generálni modeline-t?
            A modes miért van kikommentezve?

            Hozzászólás: Megint nvidia #2040355
            balev
            Felhasználó

              Ha a gyári adatokat használod és az X-re bízod az adott felbontás és frissítési frekvencia kiválasztását, akkor kommentezd ki a modeline-t sorokat!
              Ha modeline-t akarsz használni, az elõbbieket kommentezd ki, a kettõ ne legyen egyszerre (nem tudom melyik kap elsõbbséget, de biztos le van írva valahol)!

              De ezeket már írtuk neked, plusz linkeket is feljebb, ahol személyre szabott modeline-t tudsz generáltatni.

              Hozzászólás: html oldal alatt zene #2063397
              balev
              Felhasználó

                [off]
                Szuverén vélemény, de ilyen felesleges és zavaró tényezõk, mint a háttérzene idegesítõek tudnak lenni, pláne ha valaki teljesen más ízlésû, vagy éppen mást hallgat. Mindamellett az mp3 letöltése is idõigényes, szóval helyette inkább a használható információra való koncentrálás szerintem többet ér.

                Persze ezt is azért mondom, mert az egyszerûség híve vagyok. Ergo csicsák, flash, ésatöbbi nem igazán érdekli az embereket, csak minél egyszerûbben jussanak hozzá a szükséges információhoz és ne legyenek zavaró tényezõk.
                [/off]

                Hozzászólás: UHU 2.0 #2045228
                balev
                Felhasználó
                  Teati wrote:
                  Sziasztok!

                  Gallyra ment az 1.2-es UHU-m és nagyon úgy néz ki, hogy csak egy újratelepítés segít. De akkor már miért ne a 2.0-át rakjam föl? Mennyire stabil és használható? Ezt a verziót lehet majd folyamatosan frissítgetni például a végleges verzióra?

                  Mi a gond? Lehet, hogy orvosolható újratelepítés nélkül is.

                  Ineteq wrote:
                  Hozzászólás: Skype hogyan? #2063408
                  balev
                  Felhasználó
                    Mahalia wrote:
                    Köszönöm mindenkinek a választ SIKER
                    Hozzászólás: PHP #2024589
                    balev
                    Felhasználó
                      Baki wrote:
                      Sziasztok!

                      Ki szeretnék íratni egy mysql adatot egy honlapon.

                      Hozzászólás: Megint nvidia #2040352
                      balev
                      Felhasználó

                        Figyelj!
                        Ha nem megy a vsync-hsync gyári értékek megadásával, akkor mért nem próbálsz egy megfelelõ modeline-t beállítani?

                        Ez esetben a fentieket ki kell kommentezni.

                        http://www.dkfz-heidelberg.de/spec/linux/modeline/
                        meg még van egy pár helyen (google)…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,781-1,790 / 2,997