balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,791-1,800 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060064
    balev
    Felhasználó

      1. Az ATI oldaláról letöltöd az rpm vagy a grafikus installert és feltelepíted.
      2. Lefuttatod az aticonfig parancsot (megfelelõ paraméterekkel, aticonfig –help)
      3.

      Hozzászólás: wacom…. xgl.. ? #2063144
      balev
      Felhasználó

        Biztos jól felkerült az nvidia driver? A wacom-os részeket kommentezd ki az xorg.conf-ban és utána nem fog sírni.

        balev
        Felhasználó
          Hozzászólás: Ubuntu Linux telepítés #2009849
          balev
          Felhasználó
            nomisi wrote:
            kipróbáltam, hiába állítom be a netet sudo-ként a pppoeconf-al, ezt minden újraindítás után csak a pon dsl-provider-el lehet konzolból újra életre kelteni. Ez nagyon gáz. Olvastam az ubuntu.hu-n, hogy van valami rp-pppoe-3.5.tar.gz progi, ami talán egy ikont kitenne, hogy azzal lehessen csatlakozni a netre, de a megadott helyen nem található. Tudok errõl valami közelebbit?

            A pppoe-setup segítségével beállítod a felhasználónevet, jelszót, DNS-eket, majd a script menti a beállításokat az /etc/ppp/pppoe-conf fájlba (lehet, hogy Ubuntu-n nem pont ide, de az /etc-n belül keress ppp vagy pppoe könyvtárakat).
            Ha megvan, akkor a pppoe-start -tal indítod. Minden rendszerindításkor való kapcsolódáshoz vagy csinálsz neki egy rc fájlt, vagy egyszerûen beírod a parancsot az rc.local-ba (/etc/rc.d).

            Ezekhez persze kell az említett pppoe csomag telepítése, amit vagy csomagban találsz Ubuntuhoz, vagy felrakod forrásból.

            balev
            Felhasználó

              Xorg.conf -> Screen section -> Modes

              Azt hagyd meg legnagyobbként, amit használni szeretnél. Eddig még nem a 3d-vel volt probléma?

              balev
              Felhasználó

                Mi nem megy rajta?
                A gentoo wikis leírás részletesebb egy kicsit, de a hupos is teljesen jó.

                Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053722
                balev
                Felhasználó
                  wesen wrote:
                  Ha hazamentem felrakom ok? :ph34r:
                  :blink:

                  Most mondjam azt, hogy nem? 🙂

                  Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053720
                  balev
                  Felhasználó

                    Ha a hegy nem megy…
                    miért nem teszel fel régebbi kernelt? Akkor nem csak ez az egy driver lehetõséged lenne.
                    Csatold már be légyszi azt a konfigot és a logját.

                    Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053718
                    balev
                    Felhasználó
                      l_lorincz wrote:
                      Hali

                      Nekem is van egy X-es gondom, felraktam az fglrx-drivert-t és frankón ment az openGL meg minden. Aztán történt valami, de nem tudom mi, mert az xorg-hoz vagy az fglrx-hez nem nyúltam és nem megy semmi openGL-es téma. Az mplayer szaggatva játszik stb. Volt egy kernel fordításom annál csinálta azt, hogy lassú volt az mplayer, de az alap kernellel is ezt csinálja. 🙁

                      Hiába szedem le és teszem újra nem megy. dpkg -r és a dpkg –purge is azt írja, hogy nincs fent a csomag.

                      Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053717
                      balev
                      Felhasználó
                        wesen wrote:
                        Hello!

                        Na az van hogy sikerült nagy nehezen kiderítenem, hogy a 2.6.16-os kernel konfliktust okoz és ezért nem lehet felrakni az nvidia drivereket, csak a 8762-est viszont régebbi kártyák nem igazán mennek rajta. Az én N6600asom is csak 800x600ban hajlandó mûködni pedig az Xorg.conf-ben benne sincs a 800×600… :tellme:…szóval egyenlõre tanácstalan vagyok hogyan tudnám életre kelteni a 6629-el a 2.6.16os kernel alatt az N6600ás kártyámat. Ez szerintem egy baromság hogy nem kompatibilisek de ez van. Kicsit elszomordtam linux miatt és az NVIDIA miatt 🙁 Ha valakinek van megoldása az szóljon

                        A felbontásnak mi köze a kernelhez és az nvidia driver verzióhoz?
                        Az X konfigját kell szerkesztened, mert ezek szerint nem jól van beállítva.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,791-1,800 / 2,997