Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
1. Az ATI oldaláról letöltöd az rpm vagy a grafikus installert és feltelepíted.
2. Lefuttatod az aticonfig parancsot (megfelelõ paraméterekkel, aticonfig –help)
3.Biztos jól felkerült az nvidia driver? A wacom-os részeket kommentezd ki az xorg.conf-ban és utána nem fog sírni.
Ugyanígy próbáld, csak bttv modullal.
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18314.msg188162#msg188162
nomisi wrote:kipróbáltam, hiába állítom be a netet sudo-ként a pppoeconf-al, ezt minden újraindítás után csak a pon dsl-provider-el lehet konzolból újra életre kelteni. Ez nagyon gáz. Olvastam az ubuntu.hu-n, hogy van valami rp-pppoe-3.5.tar.gz progi, ami talán egy ikont kitenne, hogy azzal lehessen csatlakozni a netre, de a megadott helyen nem található. Tudok errõl valami közelebbit?A pppoe-setup segítségével beállítod a felhasználónevet, jelszót, DNS-eket, majd a script menti a beállításokat az /etc/ppp/pppoe-conf fájlba (lehet, hogy Ubuntu-n nem pont ide, de az /etc-n belül keress ppp vagy pppoe könyvtárakat).
Ha megvan, akkor a pppoe-start -tal indítod. Minden rendszerindításkor való kapcsolódáshoz vagy csinálsz neki egy rc fájlt, vagy egyszerûen beírod a parancsot az rc.local-ba (/etc/rc.d).Ezekhez persze kell az említett pppoe csomag telepítése, amit vagy csomagban találsz Ubuntuhoz, vagy felrakod forrásból.
Xorg.conf -> Screen section -> Modes
Azt hagyd meg legnagyobbként, amit használni szeretnél. Eddig még nem a 3d-vel volt probléma?
Mi nem megy rajta?
A gentoo wikis leírás részletesebb egy kicsit, de a hupos is teljesen jó.wesen wrote:Ha hazamentem felrakom ok? :ph34r:
:blink:Most mondjam azt, hogy nem? 🙂
Ha a hegy nem megy…
miért nem teszel fel régebbi kernelt? Akkor nem csak ez az egy driver lehetõséged lenne.
Csatold már be légyszi azt a konfigot és a logját.l_lorincz wrote:HaliNekem is van egy X-es gondom, felraktam az fglrx-drivert-t és frankón ment az openGL meg minden. Aztán történt valami, de nem tudom mi, mert az xorg-hoz vagy az fglrx-hez nem nyúltam és nem megy semmi openGL-es téma. Az mplayer szaggatva játszik stb. Volt egy kernel fordításom annál csinálta azt, hogy lassú volt az mplayer, de az alap kernellel is ezt csinálja. 🙁
Hiába szedem le és teszem újra nem megy. dpkg -r és a dpkg –purge is azt írja, hogy nincs fent a csomag.
wesen wrote:Hello!Na az van hogy sikerült nagy nehezen kiderítenem, hogy a 2.6.16-os kernel konfliktust okoz és ezért nem lehet felrakni az nvidia drivereket, csak a 8762-est viszont régebbi kártyák nem igazán mennek rajta. Az én N6600asom is csak 800x600ban hajlandó mûködni pedig az Xorg.conf-ben benne sincs a 800×600… :tellme:…szóval egyenlõre tanácstalan vagyok hogyan tudnám életre kelteni a 6629-el a 2.6.16os kernel alatt az N6600ás kártyámat. Ez szerintem egy baromság hogy nem kompatibilisek de ez van. Kicsit elszomordtam linux miatt és az NVIDIA miatt 🙁 Ha valakinek van megoldása az szóljon
A felbontásnak mi köze a kernelhez és az nvidia driver verzióhoz?
Az X konfigját kell szerkesztened, mert ezek szerint nem jól van beállítva. -
SzerzőBejegyzés