Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Wait wrote:Oké, átírkálom, csak közben eltûntem. Azt, hogy mit ír ki, nem tudom megmondani így 1:1-ben, mert tty1-en csináltam, és onnan áthozni… macerás. lehet, hogy csak én tettem rossz helyre, azért pattogott…
cat /var/log/Xorg.0.log > log.txt?
Wait wrote:Most 1024×768-as, 85Hz-en. Ezzel már 100%-ban kiegyezek. Köszönök minden segítséget!Ha csak a monitor hsync és vsync értékeit adod meg, akkor a megadott alap felbontás (a legelsõ a modes sorban a hozzátartozó! screen section-ön belül) mellett elérhetõ legnagyobb képfrissítést fogja alkalmazni az X. A felbontásokat CTRL-ALT + és – segítségével tudod váltani (bár nálam nem mûködik jól).
Ha ez a módszer nem mûködik, akkor a monitor adatait kikommentezve modeline-nal közvetlen felbontás és frissítési adatokat adhatsz meg, vagy a modes sorban „force” adod meg a frissítést: „1024x768_85” pl.
Wait wrote:Screen section-ben meg pont hiányzik a modes sor, oda add be amiket használni szeretnél (elõre a default-ot), pl.
modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”
Ez alapján én úgy gondolkodtam, hogy ez:Code:Section „Screen”
Identifier „Screen[0]”
Device „Device[0]”
Monitor „Monitor[0]”
DefaultDepth 24
SubSection „Display”
Depth 24
Modes „default”
EndSubSection
EndSectionaz, ahova be kell szúrnom
Code:modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”ezt, kicsit átalakítva. Megpróbáltam beszúrni minden lehetséges helyre, mindenhol azzal halt meg, hogy nem ismeri a modes funkciót.
Ha megnéznéd, hova írod: ez a screen[0] és nem az aticonfig(fglrx) screen section. Másrészt ha a logot beadnád, mit ír ki (nem ismeri a modes-t, ilyet még nem láttam), akkor látnánk is valamit.
Feljebb direkt beszúrtam, hova és mit írj.
Wait wrote:Megnézem mégegyszer, de tényleg nem találtam semmit.Megvan: egy mappával beljebb néztem… vak vagyok, na mindegy. Csatolom õket.
Ha megnézed a logot, akkor látod, hogy az xorg.conf-ot használja. Szerintem a modeline-ok kavarnak be, egyenlõre csináld meg amit feljebb írtam és nézzük meg úgy.
Direct rendering enabled, tehát az fglrx része rendben van egyébként.Wait wrote:Log file nincs, xOrg.conf meg most ugyan úgy néz ki, mint ennek elõtte. Ha becsatolod a tiédet (márha ati-d van :blush: ), akkor az alapján megcsinálom a sajátomat is. De itt szinte biztos, hogy valami fölötte van az xorg-nak, mert abban egy darab 1280 sincs…Majd otthonról becsatolom (most még mhelyen vagyok), egyébként ATI-m van igen.
A felesleges dolgokat ki lehet belõle csapni, láttam egy-két dolgot. Más nem lehet az xorg.conf felett, log-nak meg ott kell lennie /var/log/Xorg.0.log vagy ilyesmi néven. Azért az kellene.Szerk.: egyébként meg ha az fglrx-et használja (már pedig úgy néz ki), akkor az ahhoz tartozó monitor szekcióba nincsenek is beírva a monitor tulajdonságai, írd bele amit beszúrtam. Milyen a monitor pontos típusa? Biztos, hogy ezek a megfelelõ értékek? Elõször próbáljuk így, ne modeline-nal, tehát kommentezd ki! a modeline sorokat.
Section „Monitor”
Identifier „Monitor[0]”
VendorName „BELINEA”
ModelName „107020”
UseModes „Modes[0]”
HorizSync 31.0 – 70.0
VertRefresh 85.0 – 100.0
Option „DPMS”
EndSectionSection „Monitor”
Identifier „aticonfig-Monitor[0]”
Option „VendorName” „ATI Proprietary Driver”
Option „ModelName” „Generic Autodetecting Monitor”
Option „DPMS” „true”
HorizSync 31.0 – 70.0
VertRefresh 85.0 – 100.0
EndSectionSection „Screen”
Identifier „aticonfig-Screen[0]”
Device „aticonfig-Device[0]”
Monitor „aticonfig-Monitor[0]”
DefaultDepth 24
SubSection „Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes „1024×768” „800×600”
EndSubSection
EndSectionWait wrote:Most megmértem az képet: 1280×1024. Ilyen beállítás nincs is az xorg.conf-ban! Arra jutottam, hogy lehet, hogy nem is az xorg.conf-ot használja az X, hanem valamelyik másik xorg.conf.akármi-t. Ez lehet? :blush:Mi lenne, ha végre becsatolnád azt a logot? Nem hiába írtam.
Egyébként abból te is ki tudod nézni, mit használ (ott van a fejlécben), mi a baja, stb.Modes sortól nem szabadna meghalnia, szúrd be az xorg.conf-ot, hogy néz ki most.
Biztos az fglrx megy? (lsmod, xorg.log, fglrxinfo)
Elsõ próba: modeline-okat kommentezd ki, usermode sort is, csak a hsync-vsync (horisync, vertrefresh) sorokat hagyd benn (monitor gyári adatait add meg), Screen section-ben meg pont hiányzik a modes sor, oda add be amiket használni szeretnél (elõre a default-ot), pl.
modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”smica wrote:Wait wrote:Jé, most láttam csak, hogy „fórumbubus” rangom lett!Hát aki ennyit OFF -ol… 🙂
Ja igen. Ki is fogadta meg legutóbb, hogy a köz érdekében…? 🙂
Inka wrote:Sziasztok,
elkeszitettem az ATI driverbol az rpm fajld, de nem akar feltelepulni, kellenek neki a libexpat.so.0, libfglrx_gamma.so.1, libfglrx_pp.so.1 fajlok. Ezeket hol talalnam meg, mert a telepo DVD-n nmem talatam oket.
Kosz.Mit készítettél el? Mibõl?
Wait wrote:Nekem ennél jóval egyszerûbb problémám van. Feltettem a drivert, ati control a K-menüben, megnyitásnál üzenetet ad:
„Fire GL control
Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
Panel components will operate only partially.”
le lehet okézni, akkor bejön egy information nevû ablak, semmi beállítási lehetõség. 8.25.18-as driver, a rendszer 64 bites, ahhoz való. Mindenhol emlegetik az xorg.conf beállítását, de hogy hogyan, arra még nem derült fény. -
SzerzőBejegyzés