balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060735
    balev
    Felhasználó
      Wait wrote:
      Oké, átírkálom, csak közben eltûntem. Azt, hogy mit ír ki, nem tudom megmondani így 1:1-ben, mert tty1-en csináltam, és onnan áthozni… macerás. lehet, hogy csak én tettem rossz helyre, azért pattogott…

      cat /var/log/Xorg.0.log > log.txt?

      Wait wrote:
      Most 1024×768-as, 85Hz-en. Ezzel már 100%-ban kiegyezek. Köszönök minden segítséget!

      Ha csak a monitor hsync és vsync értékeit adod meg, akkor a megadott alap felbontás (a legelsõ a modes sorban a hozzátartozó! screen section-ön belül) mellett elérhetõ legnagyobb képfrissítést fogja alkalmazni az X. A felbontásokat CTRL-ALT + és – segítségével tudod váltani (bár nálam nem mûködik jól).

      Ha ez a módszer nem mûködik, akkor a monitor adatait kikommentezve modeline-nal közvetlen felbontás és frissítési adatokat adhatsz meg, vagy a modes sorban „force” adod meg a frissítést: „1024x768_85” pl.

      Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060732
      balev
      Felhasználó
        Wait wrote:
        Screen section-ben meg pont hiányzik a modes sor, oda add be amiket használni szeretnél (elõre a default-ot), pl.
        modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”
        Ez alapján én úgy gondolkodtam, hogy ez:

        Code:
        Section „Screen”
        Identifier „Screen[0]”
        Device     „Device[0]”
        Monitor    „Monitor[0]”
        DefaultDepth     24
        SubSection „Display”
        Depth     24
        Modes    „default”
        EndSubSection
        EndSection

        az, ahova be kell szúrnom

        Code:
        modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”

        ezt, kicsit átalakítva. Megpróbáltam beszúrni minden lehetséges helyre, mindenhol azzal halt meg, hogy nem ismeri a modes funkciót.

        Ha megnéznéd, hova írod: ez a screen[0] és nem az aticonfig(fglrx) screen section. Másrészt ha a logot beadnád, mit ír ki (nem ismeri a modes-t, ilyet még nem láttam), akkor látnánk is valamit.

        Feljebb direkt beszúrtam, hova és mit írj.

        Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060730
        balev
        Felhasználó
          Wait wrote:
          Megnézem mégegyszer, de tényleg nem találtam semmit.

          Megvan: egy mappával beljebb néztem… vak vagyok, na mindegy. Csatolom õket.

          Ha megnézed a logot, akkor látod, hogy az xorg.conf-ot használja. Szerintem a modeline-ok kavarnak be, egyenlõre csináld meg amit feljebb írtam és nézzük meg úgy.
          Direct rendering enabled, tehát az fglrx része rendben van egyébként.

          Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060728
          balev
          Felhasználó
            Wait wrote:
            Log file nincs, xOrg.conf meg most ugyan úgy néz ki, mint ennek elõtte. Ha becsatolod a tiédet (márha ati-d van :blush: ), akkor az alapján megcsinálom a sajátomat is. De itt szinte biztos, hogy valami fölötte van az xorg-nak, mert abban egy darab 1280 sincs…

            Majd otthonról becsatolom (most még mhelyen vagyok), egyébként ATI-m van igen.
            A felesleges dolgokat ki lehet belõle csapni, láttam egy-két dolgot. Más nem lehet az xorg.conf felett, log-nak meg ott kell lennie /var/log/Xorg.0.log vagy ilyesmi néven. Azért az kellene.

            Szerk.: egyébként meg ha az fglrx-et használja (már pedig úgy néz ki), akkor az ahhoz tartozó monitor szekcióba nincsenek is beírva a monitor tulajdonságai, írd bele amit beszúrtam. Milyen a monitor pontos típusa? Biztos, hogy ezek a megfelelõ értékek? Elõször próbáljuk így, ne modeline-nal, tehát kommentezd ki! a modeline sorokat.

            Section „Monitor”
            Identifier  „Monitor[0]”
            VendorName  „BELINEA”
            ModelName    „107020”
            UseModes    „Modes[0]”
            HorizSync    31.0 – 70.0
            VertRefresh  85.0 – 100.0
            Option     „DPMS”
            EndSection

            Section „Monitor”
            Identifier  „aticonfig-Monitor[0]”
            Option     „VendorName” „ATI Proprietary Driver”
            Option     „ModelName” „Generic Autodetecting Monitor”
            Option     „DPMS” „true”
                    HorizSync    31.0 – 70.0
            VertRefresh  85.0 – 100.0

            EndSection

            Section „Screen”
            Identifier „aticonfig-Screen[0]”
            Device    „aticonfig-Device[0]”
            Monitor    „aticonfig-Monitor[0]”
            DefaultDepth    24
            SubSection „Display”
            Viewport  0 0
            Depth    24
            Modes „1024×768” „800×600”
            EndSubSection
            EndSection

            Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060726
            balev
            Felhasználó
              Wait wrote:
              Most megmértem az képet: 1280×1024. Ilyen beállítás nincs is az xorg.conf-ban! Arra jutottam, hogy lehet, hogy nem is az xorg.conf-ot használja az X, hanem valamelyik másik xorg.conf.akármi-t. Ez lehet? :blush:

              Mi lenne, ha végre becsatolnád azt a logot? Nem hiába írtam.
              Egyébként abból te is ki tudod nézni, mit használ (ott van a fejlécben), mi a baja, stb.

              Modes sortól nem szabadna meghalnia, szúrd be az xorg.conf-ot, hogy néz ki most.

              Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060722
              balev
              Felhasználó

                Biztos az fglrx megy? (lsmod, xorg.log, fglrxinfo)
                Elsõ próba: modeline-okat kommentezd ki, usermode sort is, csak a hsync-vsync (horisync, vertrefresh) sorokat hagyd benn (monitor gyári adatait add meg), Screen section-ben meg pont hiányzik a modes sor, oda add be amiket használni szeretnél (elõre a default-ot), pl.
                modes „1280×1024” „1024×786” „800×600”

                Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060720
                balev
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949913
                  balev
                  Felhasználó
                    smica wrote:
                    Wait wrote:
                    Jé, most láttam csak, hogy „fórumbubus” rangom lett!

                    Hát aki ennyit OFF -ol… 🙂

                    Ja igen. Ki is fogadta meg legutóbb, hogy a köz érdekében…? 🙂

                    Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060714
                    balev
                    Felhasználó
                      Inka wrote:
                      Sziasztok,
                      elkeszitettem az ATI driverbol az rpm fajld, de nem akar feltelepulni, kellenek neki a libexpat.so.0, libfglrx_gamma.so.1, libfglrx_pp.so.1 fajlok. Ezeket hol talalnam meg, mert a telepo DVD-n nmem talatam oket.
                      Kosz.

                      Mit készítettél el? Mibõl?

                      Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060713
                      balev
                      Felhasználó
                        Wait wrote:
                        Nekem ennél jóval egyszerûbb problémám van. Feltettem a drivert, ati control a K-menüben, megnyitásnál üzenetet ad:
                        „Fire GL control
                        Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
                        Panel components will operate only partially.”
                        le lehet okézni, akkor bejön egy information nevû ablak, semmi beállítási lehetõség. 8.25.18-as driver, a rendszer 64 bites, ahhoz való. Mindenhol emlegetik az xorg.conf beállítását, de hogy hogyan, arra még nem derült fény.
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,801-1,810 / 2,997