Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Igen, végül is volt ilyen javaslat is az ITIF részérõl, de tulképp nem sokban különbözik a semlegesség-ellenes oldal álláspontjától.
DaniDeee wrote:hali mindenki!szeretnék a saját oldalamon szavazást csinálni,de nem tudom h.hogyan kell.keresõben meg nem találtam semmit. Milyen progival lehet szavazást készíteni? esetleg nincs vkinek sablonja rá?
elõre is kösz a helpetEgyszerûbb és kevés adat esetén elegendõ szimplán PHP+írási jog és akkor egy fájlba tudod menteni az adatokat. Több adat, vagy komplex szavazás és eredmény értékelés szükségessége esetén PHP+MySQL páros megfelelõ erre a célra, de akár más szerveroldali nyelvet és adatbázis kiszolgálót is lehet használni.
Kész szkriptek is vannak biztosan PHP-ben, ld. Google.
http://firebird.sourceforge.net/
Documentation -> Novice’s Guide -> Quick Start például. De biztos van még egy pár részletes leírás az oldalon és máshol is. Köztük az is, milyen néven fut a démon illetve a szolgáltatás.
valdemar wrote:Köszönöm a válaszod Kistücsök, de sajnos az expandának kellene futni rajta -hasonló rendszer mint a SAP- és ezért fel kellene tennem egy másik firebird sql szervert ami teljesebb mint amit írtál. Hol tudom megnézni,hogy fut-e az sql szerver? Vagy azt megnézni, hogy fut egy szolgáltatás?Mondjuk elolvasod a telepítõben található leírást. Vagy keresõt használsz a firebird-del kapcsolatban. De egész részletes leírás van róla a sourceforge-on, ahol választ kapsz kérdéseidre.
Soltan wrote:Win alatt megy. A kábel jó.
Tvtime scanner-nél nincs jel. 😡
De beadom dmesg kimetet, most egy kicsit megváltozott az elõzõekhez képest.board: Pinnacle PCTV 40i/50i/110i (saa7133) [card=77,autodetected]
Próbáld akkor card=77 tuner=x végigpróbálgatni.
Jó a kábeled? Win alatt is ki tudtad próbálni esetleg?
Ha fenn van még a tvtime, akkor parancssorból tvtime -scanner.kikay_ wrote:Szevasztok!A gondom a következõ:
Behalt az egerem bal gombja.xcut wrote:Van 2 tábla
user: id, nick stb
barat: id, ki, kie
namost: az kellene, hogy 1db lekéréssel le tudjam kérni az user nickjét is, amikor lekérem a barátlistát…Join-nal lehet több tábla adatait egyszerre vizsgálni, de ebbe a témába tartozik még a union és a subquery is, bár lehet, hogy másképp kell, vagy másképp is meg lehet oldani a feladatot. Nem csináltam még ilyet, de szerintem ezekbõl lehetne kiindulni.
sipdav wrote:Köszi. Sajnos 4.X Mysql-em van, ami „triggertelen”. Valószínüleg marad a scriptes megoldás. Mindenestre köszi.Tudod, egyáltalán nem bonyolultabb kódban megírni, legalábbis PHP-ben biztos nem.
Két táblánál INSERT-nél megadod mindkét táblát, táblán belül meg amikor a nettó érték értéket kap, akkor UPDATE-eled mûvelet szerint a kívánt mezõket.Egyenlõre nem annyira kiforrott még ez a trigger funkció, ahogy nézem. Pl. módosítani se lehet, csak törölni majd újat létrehozni. Vagy kilistázni az adatbázis triggereit, szóval na. De még nem túl régi funkció, szóval türelem.
Guriga_ wrote:lrwxrwxrwx 1 root root 10 2006-06-03 20:47 /dev/video0 -> v4l/video0Változtasd meg a csoportot users-ra, video-ra, vagy akármire aminek tagja vagy.
man chgrp -
SzerzőBejegyzés