balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A tét: a net jövõje #2062781
    balev
    Felhasználó

      Igen, végül is volt ilyen javaslat is az ITIF részérõl, de tulképp nem sokban különbözik a semlegesség-ellenes oldal álláspontjától.

      Hozzászólás: szavazás elkészítése #2062907
      balev
      Felhasználó
        DaniDeee wrote:
        hali mindenki!

        szeretnék a saját oldalamon szavazást csinálni,de nem tudom h.hogyan kell.keresõben meg nem találtam semmit. Milyen progival lehet szavazást készíteni? esetleg  nincs vkinek sablonja rá?
        elõre is kösz a helpet

        Egyszerûbb és kevés adat esetén elegendõ szimplán PHP+írási jog és akkor egy fájlba tudod menteni az adatokat. Több adat, vagy komplex szavazás és eredmény értékelés szükségessége esetén PHP+MySQL páros megfelelõ erre a célra, de akár más szerveroldali nyelvet és adatbázis kiszolgálót is lehet használni.

        Kész szkriptek is vannak biztosan PHP-ben, ld. Google.

        Hozzászólás: firebird sql szerver telepítése UHULinuxon #2062903
        balev
        Felhasználó

          http://firebird.sourceforge.net/

          Documentation -> Novice’s Guide -> Quick Start például. De biztos van még egy pár részletes leírás az oldalon és máshol is. Köztük az is, milyen néven fut a démon illetve a szolgáltatás.

          Hozzászólás: firebird sql szerver telepítése UHULinuxon #2062901
          balev
          Felhasználó
            valdemar wrote:
            Köszönöm a válaszod Kistücsök, de sajnos az expandának kellene futni rajta -hasonló rendszer mint a SAP- és ezért fel kellene tennem egy másik firebird sql szervert ami teljesebb mint amit írtál. Hol tudom megnézni,hogy fut-e az sql szerver? Vagy azt megnézni, hogy fut egy szolgáltatás?

            Mondjuk elolvasod a telepítõben található leírást. Vagy keresõt használsz a firebird-del kapcsolatban. De egész részletes leírás van róla a sourceforge-on, ahol választ kapsz kérdéseidre.

            Hozzászólás: Pinnacle PCTV 110 i #2060929
            balev
            Felhasználó
              Soltan wrote:
              Win alatt megy. A kábel jó.
              Tvtime scanner-nél nincs jel.  😡
              De beadom dmesg kimetet, most egy kicsit megváltozott az elõzõekhez képest.

              board: Pinnacle PCTV 40i/50i/110i (saa7133) [card=77,autodetected]

              Próbáld akkor card=77 tuner=x végigpróbálgatni.

              Hozzászólás: Pinnacle PCTV 110 i #2060927
              balev
              Felhasználó

                Jó a kábeled? Win alatt is ki tudtad próbálni esetleg?
                Ha fenn van még a tvtime, akkor parancssorból tvtime -scanner.

                Hozzászólás: Egér gomb átállítás #2062813
                balev
                Felhasználó
                  kikay_ wrote:
                  Szevasztok!

                  A gondom a következõ:
                  Behalt az egerem bal gombja.

                  Hozzászólás: php+mysql szövegmegjelenés #2062177
                  balev
                  Felhasználó
                    xcut wrote:
                    Van 2 tábla
                    user: id, nick stb
                    barat: id, ki, kie
                    namost: az kellene, hogy 1db lekéréssel le tudjam kérni az user nickjét is, amikor lekérem a barátlistát…

                    Join-nal lehet több tábla adatait egyszerre vizsgálni, de ebbe a témába tartozik még a union és a subquery is, bár lehet, hogy másképp kell, vagy másképp is meg lehet oldani a feladatot. Nem csináltam még ilyet, de szerintem ezekbõl lehetne kiindulni.

                    http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/multiple-tables.html

                    Hozzászólás: php+mysql szövegmegjelenés #2062174
                    balev
                    Felhasználó
                      sipdav wrote:
                      Köszi. Sajnos 4.X Mysql-em van, ami „triggertelen”. Valószínüleg marad a scriptes megoldás. Mindenestre köszi.

                      Tudod, egyáltalán nem bonyolultabb kódban megírni, legalábbis PHP-ben biztos nem.
                      Két táblánál INSERT-nél megadod mindkét táblát, táblán belül meg amikor a nettó érték értéket kap, akkor UPDATE-eled mûvelet szerint a kívánt mezõket.

                      Egyenlõre nem annyira kiforrott még ez a trigger funkció, ahogy nézem. Pl. módosítani se lehet, csak törölni majd újat létrehozni. Vagy kilistázni az adatbázis triggereit, szóval na. De még nem túl régi funkció, szóval türelem.

                      Hozzászólás: Idõzített rögzítés tunerkártyáról #2062744
                      balev
                      Felhasználó
                        Guriga_ wrote:
                        lrwxrwxrwx  1 root root 10 2006-06-03 20:47 /dev/video0 -> v4l/video0

                        Változtasd meg a csoportot users-ra, video-ra, vagy akármire aminek tagja vagy.
                        man chgrp

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,811-1,820 / 2,997