balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernel frissítés #2062147
    balev
    Felhasználó

      Lehet, hogy a telepítõ cd-vel is be tudsz boot-olni és belépni root-ként.
      Utána becsatolod a gyökér partíciót, majd megszerkeszted a GRUB konfigját.

      A gyári kernel-t miért szedted le?

      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030896
      balev
      Felhasználó

        Végre jól mûködnek a „fel” és „le” linkek, vagyis most már oldalon belül navigálnak, nem az összes hozzászólás között.

        balev
        Felhasználó
          andrei28 wrote:
          Hello
          Csak egy ötlet: az LF-re lehetne csinálni egy netrádiót
          Persze elõtte egy szavazást tartani van-e rá igény és technikailag megoldható-e.

          András

          Technikailag biztos meg lehetne oldani, de ki és mit sugározna?

          Hozzászólás: Debian Server Load #2062110
          balev
          Felhasználó

            Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy valami idõzített feladatot indít el, pl. a cron vagy egyéb más? Hálózati forgalmom nincs ilyenkor?

            Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060055
            balev
            Felhasználó
              MBence wrote:
              [*] Kernel .config support
              Ez jó lesz?

              Most ezzel mit csináljak?
              Ugye most lementetted a kerneled beállításait egy fájlba, .config néven. Ebbõl a fájlból vagyok kíváncsi egy pár értékre. Ezekhez írtam feljebb parancsot, amire választ kéne adni.

              http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18232.msg189274#msg189274

              balev
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Arra kérlek, ezt másoknál is vedd észre. Nem egy hasonló egybeírommertegybemondom hozzászóló van.
                (Tudom, hogy valaki ezzel a kifogással jött, de nem személyeskedni akarok, csak a tényeket közlöm.)
                Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060052
                balev
                Felhasználó
                  MBence wrote:
                  balev wrote:
                  […]
                  Ehhez viszont be kellene lépni a kernelkonfig menübe és elmenteni a konfigot.
                  Ebbõl önmagában gond nem lehet (szerintem).
                  […]

                  Hol van a kernelkonfig menü?

                  „Van esetleg más megoldás is a gyári kernelkonfig böngészésére?”
                  Ezt sajnos nem tudom!

                  Nem is neked szántam a kérdést 🙂

                  Lépj a /usr/src/kerneled könyvtárba, majd root-ként
                  make menuconfig

                  Utána, ha belép semmit nem állítasz, csak utolsó elõtti menüpont azt hiszem „save config to file” vagy ilyesmi. Ezt választod (.config) és ok. Utána kilépsz, kilépésnél megkérdezi, mented-e a kernelkonfigot, nemmel válaszolsz.

                  Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060051
                  balev
                  Felhasználó

                    No, az xorg.conf-od jó így, a log viszont a változtatások ellenére is azt írja, hogy agp gondja van.
                    Ehhez szükség lenne a kernel információkra, ill. azok módosítására.

                    Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060049
                    balev
                    Felhasználó
                      MBence wrote:
                      linux:/home/mbence # /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config | grep AGP*
                      bash: /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

                      linux:/home/mbence # /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config | grep DRM*
                      bash: /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Ez kell???

                      Mondjuk nem értem, hogy a „cat” hova lett a parancs elejérõl, de ez kellene. Viszont nincs kernelkonfigod, mivel alapból nincs ezek szerint, csak ha állítasz benne dolgokat és elmented.

                      Ehhez viszont be kellene lépni a kernelkonfig menübe és elmenteni a konfigot.
                      Ebbõl önmagában gond nem lehet (szerintem).

                      Van esetleg más megoldás is a gyári kernelkonfig böngészésére?

                      Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060047
                      balev
                      Felhasználó

                        Azért nem mûködik, mert nem enged akármit csatolni (nevezd át xorg.log.txt-re, utána tudod csatolni).
                        A kért infókat pedig ha nem írod be, nem tudunk segíteni, ld. feljebb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,831-1,840 / 2,997