Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Lehet, hogy a telepítõ cd-vel is be tudsz boot-olni és belépni root-ként.
Utána becsatolod a gyökér partíciót, majd megszerkeszted a GRUB konfigját.A gyári kernel-t miért szedted le?
Végre jól mûködnek a „fel” és „le” linkek, vagyis most már oldalon belül navigálnak, nem az összes hozzászólás között.
andrei28 wrote:Hello
Csak egy ötlet: az LF-re lehetne csinálni egy netrádiót
Persze elõtte egy szavazást tartani van-e rá igény és technikailag megoldható-e.András
Technikailag biztos meg lehetne oldani, de ki és mit sugározna?
Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy valami idõzített feladatot indít el, pl. a cron vagy egyéb más? Hálózati forgalmom nincs ilyenkor?
MBence wrote:[*] Kernel .config support
Ez jó lesz?Most ezzel mit csináljak?
Ugye most lementetted a kerneled beállításait egy fájlba, .config néven. Ebbõl a fájlból vagyok kíváncsi egy pár értékre. Ezekhez írtam feljebb parancsot, amire választ kéne adni.http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=124&topic=18232.msg189274#msg189274
kisbetu wrote:Arra kérlek, ezt másoknál is vedd észre. Nem egy hasonló egybeírommertegybemondom hozzászóló van.
(Tudom, hogy valaki ezzel a kifogással jött, de nem személyeskedni akarok, csak a tényeket közlöm.)MBence wrote:balev wrote:[…]
Ehhez viszont be kellene lépni a kernelkonfig menübe és elmenteni a konfigot.
Ebbõl önmagában gond nem lehet (szerintem).
[…]Hol van a kernelkonfig menü?
„Van esetleg más megoldás is a gyári kernelkonfig böngészésére?”
Ezt sajnos nem tudom!Nem is neked szántam a kérdést 🙂
Lépj a /usr/src/kerneled könyvtárba, majd root-ként
make menuconfigUtána, ha belép semmit nem állítasz, csak utolsó elõtti menüpont azt hiszem „save config to file” vagy ilyesmi. Ezt választod (.config) és ok. Utána kilépsz, kilépésnél megkérdezi, mented-e a kernelkonfigot, nemmel válaszolsz.
No, az xorg.conf-od jó így, a log viszont a változtatások ellenére is azt írja, hogy agp gondja van.
Ehhez szükség lenne a kernel információkra, ill. azok módosítására.MBence wrote:linux:/home/mbence # /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config | grep AGP*
bash: /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtárlinux:/home/mbence # /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config | grep DRM*
bash: /usr/src/linux-2.6.13-15.8/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Ez kell???Mondjuk nem értem, hogy a „cat” hova lett a parancs elejérõl, de ez kellene. Viszont nincs kernelkonfigod, mivel alapból nincs ezek szerint, csak ha állítasz benne dolgokat és elmented.
Ehhez viszont be kellene lépni a kernelkonfig menübe és elmenteni a konfigot.
Ebbõl önmagában gond nem lehet (szerintem).Van esetleg más megoldás is a gyári kernelkonfig böngészésére?
Azért nem mûködik, mert nem enged akármit csatolni (nevezd át xorg.log.txt-re, utána tudod csatolni).
A kért infókat pedig ha nem írod be, nem tudunk segíteni, ld. feljebb. -
SzerzőBejegyzés