balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060045
    balev
    Felhasználó

      Jó, akkor most nézd meg, mit módosítottál. Utána pedig azt, hogy melyik konfigot használja az X (log fejlécében megtalálod).

      Feljebb szerkesztettem; a kernelkonfig infókat szúrd be.

      Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060043
      balev
      Felhasználó
        Macskajancsi wrote:
        balev wrote:
        Viszont SUSE alatt nem tudom mennyire célszerû kernelt állítgatni, újrafordítani, ilyesmi.

        Macskajancsi?

        Semennyire. A süsülinux tartalmaz nongpl kernelrészeket is.
        Természetesen lehet hozzá kernelt fordítani, de akkor minek a suse?
        Az ésszerûség határain belül pl.:
        ftp://ftp.gwdg.de/pub/linux/suse/ftp.suse.com/projects/kernel/kotd
        De a letesztelt, stabil süsükernelt az automata update úgyis felrakja.

        (Ha valaki nem tudja megfékezni a mindenbe belebuherálós indíttatását, az használjon gentoo-t.

        Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060042
        balev
        Felhasználó
          MBence wrote:
          Xorg.0.log

          Biztos vagy benne, hogy a megfelelõ konfigot módosítod? Hogy néz most ki a fájl (csatold be)
          Csak azért mert még mindig ugyanúgy van a logban.

          Szerk.:
          Plusz a következõk kimenetét szúrd be ide:

          Code:
          cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGP*
          cat /usr/src/kerneled/.config | grep DRM*
          Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060039
          balev
          Felhasználó

            A tilde-t (~) vedd ki a sor elöl és újraindít majd logot csatol.
            A DRI section-ben pedig 0666-ra állítsd a módot, bár jelenleg nem ez a probléma, de az úgy nem jó, ahogy most van.

            Hozzászólás: nem enged be! #2061516
            balev
            Felhasználó

              Elvileg igen, PHP-vel illetve HTML fejléccel tudsz sütiket létrehozni, lejárati idõvel, változókkal, amiket törölni is tudsz, bár annyira nem mélyedtem bele én se a sütivel való azonosításra, mivel nem ajánlották.
              Sok helyen (pl. SMF) süti engedélyezés nélkül nem is tud azonosítani, illetve nem léptet be, ami mondjuk nem a legjobb, mert könnyen lehet manipulálni. Illetve bizalmas információk maradhatnak az adott gépen, ha pl. nem otthon lépsz be bizonyos autentikált oldalakra.
              Ehelyett SID és session-változók + adatbázis használata bizonyos információk tárolására nagyobb biztonságot nyújt. Igaz, ez nem egy ebiz vagy netáruház oldal.

              Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060037
              balev
              Felhasználó

                (EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
                (EE) fglrx(0): cannot init AGP
                (II) fglrx(0): [drm] removed 1 reserved context for kernel
                (II) fglrx(0): [drm] unmapping 8192 bytes of SAREA 0x00002000 at 0xb7a3c000
                (WW) fglrx(0): ***********************************************
                (WW) fglrx(0): * DRI initialization failed!                  *
                (WW) fglrx(0): * (maybe driver kernel module missing or bad) *
                (WW) fglrx(0): * 2D acceleraton available (MMIO)            *
                (WW) fglrx(0): * no 3D acceleration available                *

                A lényeg kb. ennyi. Ahhoz, hogy mûködjön, kellene a /dev/agpgart fixen a kernelbe, DRM pedig kikapcs.
                Viszont SUSE alatt nem tudom mennyire célszerû kernelt állítgatni, újrafordítani, ilyesmi.

                Macskajancsi?

                Addig is, annyit megpróbálhatsz, hogy az xorg.conf-ban (nem tudom miért van belõle vagy három, az aticonfig parancsot elég egyszer lefuttatni) az fglrx-es résznél beírod:

                Code:
                Option „~UseInternalAGPGART”        „yes”

                majd újraindítod az X-szervert és megnézed valamint becsatolod ide a logot és az fglrxinfo kimenetét.

                Hozzászólás: Program( linkek )bP-re #2061837
                balev
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  (Nem tudom, miért nem szimpatikus nekem ez az ötlet…)

                  Talán azért, mert nem a keresõmotorokkal van a gond, hanem azokkal a felhasználókkal, akik képtelenek kreatív kulcsszavak és azok kombinációinak használatára, majd a találatok elemzésére.

                  Mi meg nem fogunk más helyett keresni (többnyire).

                  Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053706
                  balev
                  Felhasználó
                    kanos_giliszta wrote:
                    Ja, a modulos könyvtár, amit írtál… nekem olyan nincs… nemtom hol lehet, de a /lib/modules alatt ott van 3 féle kernelverzió könyvtára, belemegyek az általam éppen használtba, de ott semmilyen fglrx alkönyvtárat/fájlt nem találtam kereséssel sem.

                    Ott kellene lennie a /lib/modules-ben, a kernelkönyvtárak mellett. Nos, mivel már nem tudom követni, mi volt frissítve és mi nem, vagy hogy mit távolítottál, elsõ körben azt ajánlom, tedd fel az rpm-et. ATI oldaláról töltsd le a legfrissebbet és tedd fel.
                    Hibaüzenet esetén szúrd be azt. Milyen kernel egyébként?

                    Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060035
                    balev
                    Felhasználó
                      MBence wrote:
                      kisbetu wrote:
                      Egy napig nyugtod lesz…

                      Kösz a bizalmat!
                      Nahh, balev, megcsináltam, ahogy mondtad, de a fglrxinfo kimenete továbbra is maradt a régi. Aztán letöröltem a drivert és fölraktam rpm-bõl (Macskajancsi linkje alapján) de az sem vezetett eredményre, csak annyi lett, hogy a glxgears sokkal lassabban pörgött. Ezután letöröltem az rpm-est és visszaraktam a run-ost, úgyhogy ott tartok, mint tegnap este!

                      1-4 pontok? Kis kommentárt ha fûznél hozzájuk, lépésenként, hogy én is értsem.
                      Az fglrxinfo kimenetét, konfigot (/etc/X11/xorg.conf), logot(/var/log/xorg.log) csatold be.

                      Hozzászólás: Radeon 9550 glxgears lassu #2061753
                      balev
                      Felhasználó
                        vizsla wrote:
                        „/dev/shm tmpfs?”
                        Na, most nem értem, hogy ennek mi köze hozzá…
                        Ez egy memóriában lévõ virtuális file-rendszer… kétlem, hogy ide a videokártya bármit is írna…

                        Gondolom igény esetén ehhez nyúl. Nekem bizonyos 3d alkalmazások beszaggattak és hibát jeleztek a /dev/shm nélkül.

                        „Esetleg az ati oldalaol letoltott driverrel nem jarnek jobban?”

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,841-1,850 / 2,997