Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jó, akkor most nézd meg, mit módosítottál. Utána pedig azt, hogy melyik konfigot használja az X (log fejlécében megtalálod).
Feljebb szerkesztettem; a kernelkonfig infókat szúrd be.
Macskajancsi wrote:balev wrote:Viszont SUSE alatt nem tudom mennyire célszerû kernelt állítgatni, újrafordítani, ilyesmi.Macskajancsi?
Semennyire. A süsülinux tartalmaz nongpl kernelrészeket is.
Természetesen lehet hozzá kernelt fordítani, de akkor minek a suse?
Az ésszerûség határain belül pl.:
ftp://ftp.gwdg.de/pub/linux/suse/ftp.suse.com/projects/kernel/kotd
De a letesztelt, stabil süsükernelt az automata update úgyis felrakja.(Ha valaki nem tudja megfékezni a mindenbe belebuherálós indíttatását, az használjon gentoo-t.
MBence wrote:Xorg.0.logBiztos vagy benne, hogy a megfelelõ konfigot módosítod? Hogy néz most ki a fájl (csatold be)
Csak azért mert még mindig ugyanúgy van a logban.Szerk.:
Plusz a következõk kimenetét szúrd be ide:Code:cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGP*
cat /usr/src/kerneled/.config | grep DRM*A tilde-t (~) vedd ki a sor elöl és újraindít majd logot csatol.
A DRI section-ben pedig 0666-ra állítsd a módot, bár jelenleg nem ez a probléma, de az úgy nem jó, ahogy most van.Elvileg igen, PHP-vel illetve HTML fejléccel tudsz sütiket létrehozni, lejárati idõvel, változókkal, amiket törölni is tudsz, bár annyira nem mélyedtem bele én se a sütivel való azonosításra, mivel nem ajánlották.
Sok helyen (pl. SMF) süti engedélyezés nélkül nem is tud azonosítani, illetve nem léptet be, ami mondjuk nem a legjobb, mert könnyen lehet manipulálni. Illetve bizalmas információk maradhatnak az adott gépen, ha pl. nem otthon lépsz be bizonyos autentikált oldalakra.
Ehelyett SID és session-változók + adatbázis használata bizonyos információk tárolására nagyobb biztonságot nyújt. Igaz, ez nem egy ebiz vagy netáruház oldal.(EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
(EE) fglrx(0): cannot init AGP
(II) fglrx(0): [drm] removed 1 reserved context for kernel
(II) fglrx(0): [drm] unmapping 8192 bytes of SAREA 0x00002000 at 0xb7a3c000
(WW) fglrx(0): ***********************************************
(WW) fglrx(0): * DRI initialization failed! *
(WW) fglrx(0): * (maybe driver kernel module missing or bad) *
(WW) fglrx(0): * 2D acceleraton available (MMIO) *
(WW) fglrx(0): * no 3D acceleration available *A lényeg kb. ennyi. Ahhoz, hogy mûködjön, kellene a /dev/agpgart fixen a kernelbe, DRM pedig kikapcs.
Viszont SUSE alatt nem tudom mennyire célszerû kernelt állítgatni, újrafordítani, ilyesmi.Macskajancsi?
Addig is, annyit megpróbálhatsz, hogy az xorg.conf-ban (nem tudom miért van belõle vagy három, az aticonfig parancsot elég egyszer lefuttatni) az fglrx-es résznél beírod:
Code:Option „~UseInternalAGPGART” „yes”majd újraindítod az X-szervert és megnézed valamint becsatolod ide a logot és az fglrxinfo kimenetét.
kisbetu wrote:(Nem tudom, miért nem szimpatikus nekem ez az ötlet…)Talán azért, mert nem a keresõmotorokkal van a gond, hanem azokkal a felhasználókkal, akik képtelenek kreatív kulcsszavak és azok kombinációinak használatára, majd a találatok elemzésére.
Mi meg nem fogunk más helyett keresni (többnyire).
kanos_giliszta wrote:Ja, a modulos könyvtár, amit írtál… nekem olyan nincs… nemtom hol lehet, de a /lib/modules alatt ott van 3 féle kernelverzió könyvtára, belemegyek az általam éppen használtba, de ott semmilyen fglrx alkönyvtárat/fájlt nem találtam kereséssel sem.Ott kellene lennie a /lib/modules-ben, a kernelkönyvtárak mellett. Nos, mivel már nem tudom követni, mi volt frissítve és mi nem, vagy hogy mit távolítottál, elsõ körben azt ajánlom, tedd fel az rpm-et. ATI oldaláról töltsd le a legfrissebbet és tedd fel.
Hibaüzenet esetén szúrd be azt. Milyen kernel egyébként?MBence wrote:kisbetu wrote:Egy napig nyugtod lesz…Kösz a bizalmat!
Nahh, balev, megcsináltam, ahogy mondtad, de a fglrxinfo kimenete továbbra is maradt a régi. Aztán letöröltem a drivert és fölraktam rpm-bõl (Macskajancsi linkje alapján) de az sem vezetett eredményre, csak annyi lett, hogy a glxgears sokkal lassabban pörgött. Ezután letöröltem az rpm-est és visszaraktam a run-ost, úgyhogy ott tartok, mint tegnap este!1-4 pontok? Kis kommentárt ha fûznél hozzájuk, lépésenként, hogy én is értsem.
Az fglrxinfo kimenetét, konfigot (/etc/X11/xorg.conf), logot(/var/log/xorg.log) csatold be.vizsla wrote:„/dev/shm tmpfs?”
Na, most nem értem, hogy ennek mi köze hozzá…
Ez egy memóriában lévõ virtuális file-rendszer… kétlem, hogy ide a videokártya bármit is írna…Gondolom igény esetén ehhez nyúl. Nekem bizonyos 3d alkalmazások beszaggattak és hibát jeleztek a /dev/shm nélkül.
„Esetleg az ati oldalaol letoltott driverrel nem jarnek jobban?”
-
SzerzőBejegyzés