balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,851-1,860 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nem enged be! #2061514
    balev
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Nos lehet hogy valami szemét kipucolódott a sok kísérlet hatására, mindenesetre sikerült belépnem.
      Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053703
      balev
      Felhasználó
        kanos_giliszta wrote:
        Csak amit balev mondott :D. Eddig is 7.0-s volt és most is az van, de az fglrx drivert frissítette a rendszer és akkor behalt minden GL-t használó progi  :unsure:

        Elvileg? Vagy valóban? Most biztos 7.0, nem 7.1?
        Szedd le a legújabbat, az már hivatalosan támogatja a 7.0-át de elõtte próbáld meg újrafordítani  a modult, ahogy írtam.

        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030889
        balev
        Felhasználó

          Mostmár egész jó, a gombok mellõl is eltûnt a szöveg.
          Viszont már régóta meg akartam kérdezni, hogy az üdvözlõ részen, a „hello” és a felhasználónév között miért van vesszõ?

          Hozzászólás: Ubuntu 6.04 Dapper Drake #2053697
          balev
          Felhasználó
            kanos_giliszta wrote:
            Addig örvendeztem az ati sikeremmel, míg egy frissítés hazavágta az fglrx-emet és így még az OpenOffice.org sem indul… annak is kell 3D vagy mi  :blink: . Ha beírom fglrxinfo:

            Code:

            [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for IsFramebufferEXT
            [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for BindFramebufferEXT
            [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for DeleteFramebuffersEXT
            [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for GenFramebuffersEXT

            Ilyenbõl dob jó pár sornyit… Láttam egy SUSE topicban is elõkerült http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=18339.15 és nekem is u.e. az fglrx verzióm van…
            benne vagyok a video groupban és a Mode is 0666 a végén… ameddig nem frissítettem, addig jó volt  :ohmy:

            Jaa és még valami a modulról:

            Code:
            lsmod | grep fglrx
            fglrx                391756  8
            agpgart                36784  2 fglrx,intel_agp

            Konkrétan milyen frissítés. Milyen xorg-od van? Lehet, hogy ott lett frissítés 7.0-ra vagy 7.1-re. Ebben az esetben megváltozik az X, gondolom libek és/vagy linkek is felülíródhatnak.
            Amit megpróbálhatsz.

            Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060031
            balev
            Felhasználó
              MBence wrote:
              A telepítés hibaüzi nélkül lefutott, újraindítottam a gépet (a telepítõje javasolta). Be akartam lépni a Control Panel-be, de azt írja ki, hogy:
              Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
              Panel components will operate only partially.
              Ezután kijön a Control Panel, de nem lehet rajta csinálni semmit, csak egy „Information” fül van, amin ez látható:
              OpenGL:
              Vendor:              Mesa project: http://www.mesa3d.org
              Version:              1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)
              Renderer:
                    Mesa GLX Indirect
              Hozzászólás: Radeon 9550 glxgears lassu #2061746
              balev
              Felhasználó
                inp3dance wrote:
                Van valakinek otlete, hogyan lehet gyorsitani kicsit az fglrx drivereket? Mert nekem speciel kevesnek tunik, amit az Ati 9550GE 128bites kartyam muvel gentoo alatt.
                glxgears ezt mondja:
                8337 frames in 5.1 seconds = 1649.713 FPS
                7595 frames in 5.0 seconds = 1514.395 FPS
                7597 frames in 5.0 seconds = 1515.084 FPS
                7604 frames in 5.0 seconds = 1516.482 FPS
                7755 frames in 5.1 seconds = 1525.305 FPS
                7659 frames in 5.1 seconds = 1514.108 FPS

                De szerintem ennel tobbet is ki lehetne hozni,csak nem tudom hogy (neha kicsit szaggat scrollozasnal is a kep). Nezegettem forumokat, es ott olyan 2000 folotti FPS-eket irtak a 9550 kartyakhoz, csak eppen ezt nem mondtak meg.hogyan.
                A configom Gentoo + 2.6.16-rc3-nitro1 kernel.
                OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
                OpenGL renderer string: RADEON 9600 Generic
                OpenGL version string: 2.0.5814 (8.25.18)
                Csatolom az xorg.conf es a make.conf fileket is, remelem valaki tud segiteni. (xorg.conf peldaknak is orulnek 😀 )

                fstab-ba /dev/shm tmpfs?
                http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_ati_driver

                Benchmark-nak AMD486 ajánlotta a GLOBS-ot.
                http://sourceforge.net/projects/globs

                Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060028
                balev
                Felhasználó
                  MBence wrote:
                  ati-driver-installer-8.25.18-x86.run ->ezt tettem föl root-ként (linux: # sh /home/mbence/ati-driver-installer-8.25.18-x86.run)
                  Innen szedtem le:
                  ATI Customer Care > Drivers and Software > Linux > Linux x86 > RADEON >
                  ATI Proprietary Linux x86 Display Drivers for XFREE86 / X. Org Version 8.25.18 itt van egy olyan, hogy ATI Driver Installer és azt töltöttem le (34,5 MB)

                  Ez eddig ok, de nem válaszoltál, hogy volt-e valami hibaüzenet, modult be lehet-e tölteni, stb.

                  Hozzászólás: Ati driver reinstall #2060026
                  balev
                  Felhasználó
                    MBence wrote:
                    Föltettem megin a drivert, most megy a KDE is, de továbbra sem tudok belépni rendesen a Control Panel-be.
                    (Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
                    Panel components will operate only partially.)
                    Mi lehet a probléma?? Csatoltam a Xorg.0.log-ot és a xorg.conf-ot.
                    Mikor kikerestem ezeket, ahol voltak, ott találtam még XFree68-as fájlokat is. Hogyan tudnám letörölni (vagy megállapítani, hogy egyáltalán fönn van-e) az XFree68(at)?
                    [hr][/hr]
                    Xorg.0.log xorg.conf

                    A gyári ATI (radeon) driver-rel hogy akarsz 3d gyorsítást?

                    Feltelepítetted az ATI (fglrx) driver-rét:

                    • hogyan?[/*:m]
                    • mi lett az eredmény?[/*:m]
                    • modul létrejött? (be tudod tölteni?)
                      [/*:m][/list:u]

                      Elsõ körben ennyit írj meg.

                    Hozzászólás: Kernel fordítás után nincs initrd #2061225
                    balev
                    Felhasználó

                      Annyi különbséggel, hogy 2.6 esetén elég a make, make modules_install, mivel a make elkészíti a modulokat és a kernelképet is.

                      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030873
                      balev
                      Felhasználó
                        csaba wrote:
                        A kategóriák átszervezésére jelentõs felhasználói nyomás miatt kerül sor. A linuxforum.com mintájára kicsit megpróbálom átrendezni a dolgokat, hátha áttekinthetõbb lesz.

                        Nos ez az, amit többen is elvetettek, pl. Bbt, razoli, emlékeim szerint. Akkor mégis ez lesz?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,851-1,860 / 2,997