Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:Nos lehet hogy valami szemét kipucolódott a sok kísérlet hatására, mindenesetre sikerült belépnem.kanos_giliszta wrote:Csak amit balev mondott :D. Eddig is 7.0-s volt és most is az van, de az fglrx drivert frissítette a rendszer és akkor behalt minden GL-t használó progi :unsure:
Elvileg? Vagy valóban? Most biztos 7.0, nem 7.1?
Szedd le a legújabbat, az már hivatalosan támogatja a 7.0-át de elõtte próbáld meg újrafordítani a modult, ahogy írtam.Mostmár egész jó, a gombok mellõl is eltûnt a szöveg.
Viszont már régóta meg akartam kérdezni, hogy az üdvözlõ részen, a „hello” és a felhasználónév között miért van vesszõ?kanos_giliszta wrote:Addig örvendeztem az ati sikeremmel, míg egy frissítés hazavágta az fglrx-emet és így még az OpenOffice.org sem indul… annak is kell 3D vagy mi :blink: . Ha beírom fglrxinfo:Code:…
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for IsFramebufferEXT
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for BindFramebufferEXT
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for DeleteFramebuffersEXT
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for GenFramebuffersEXT
…Ilyenbõl dob jó pár sornyit… Láttam egy SUSE topicban is elõkerült http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=18339.15 és nekem is u.e. az fglrx verzióm van…
benne vagyok a video groupban és a Mode is 0666 a végén… ameddig nem frissítettem, addig jó volt :ohmy:Jaa és még valami a modulról:
Code:lsmod | grep fglrx
fglrx 391756 8
agpgart 36784 2 fglrx,intel_agpKonkrétan milyen frissítés. Milyen xorg-od van? Lehet, hogy ott lett frissítés 7.0-ra vagy 7.1-re. Ebben az esetben megváltozik az X, gondolom libek és/vagy linkek is felülíródhatnak.
Amit megpróbálhatsz.MBence wrote:A telepítés hibaüzi nélkül lefutott, újraindítottam a gépet (a telepítõje javasolta). Be akartam lépni a Control Panel-be, de azt írja ki, hogy:
Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
Panel components will operate only partially.
Ezután kijön a Control Panel, de nem lehet rajta csinálni semmit, csak egy „Information” fül van, amin ez látható:
OpenGL:
Vendor: Mesa project: http://www.mesa3d.org
Version: 1.2 (1.5 Mesa 6.2.1)
Renderer:
Mesa GLX Indirectinp3dance wrote:Van valakinek otlete, hogyan lehet gyorsitani kicsit az fglrx drivereket? Mert nekem speciel kevesnek tunik, amit az Ati 9550GE 128bites kartyam muvel gentoo alatt.
glxgears ezt mondja:
8337 frames in 5.1 seconds = 1649.713 FPS
7595 frames in 5.0 seconds = 1514.395 FPS
7597 frames in 5.0 seconds = 1515.084 FPS
7604 frames in 5.0 seconds = 1516.482 FPS
7755 frames in 5.1 seconds = 1525.305 FPS
7659 frames in 5.1 seconds = 1514.108 FPSDe szerintem ennel tobbet is ki lehetne hozni,csak nem tudom hogy (neha kicsit szaggat scrollozasnal is a kep). Nezegettem forumokat, es ott olyan 2000 folotti FPS-eket irtak a 9550 kartyakhoz, csak eppen ezt nem mondtak meg.hogyan.
A configom Gentoo + 2.6.16-rc3-nitro1 kernel.
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9600 Generic
OpenGL version string: 2.0.5814 (8.25.18)
Csatolom az xorg.conf es a make.conf fileket is, remelem valaki tud segiteni. (xorg.conf peldaknak is orulnek 😀 )fstab-ba /dev/shm tmpfs?
http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_ati_driverBenchmark-nak AMD486 ajánlotta a GLOBS-ot.
http://sourceforge.net/projects/globsMBence wrote:ati-driver-installer-8.25.18-x86.run ->ezt tettem föl root-ként (linux: # sh /home/mbence/ati-driver-installer-8.25.18-x86.run)
Innen szedtem le:
ATI Customer Care > Drivers and Software > Linux > Linux x86 > RADEON >
ATI Proprietary Linux x86 Display Drivers for XFREE86 / X. Org Version 8.25.18 itt van egy olyan, hogy ATI Driver Installer és azt töltöttem le (34,5 MB)Ez eddig ok, de nem válaszoltál, hogy volt-e valami hibaüzenet, modult be lehet-e tölteni, stb.
MBence wrote:Föltettem megin a drivert, most megy a KDE is, de továbbra sem tudok belépni rendesen a Control Panel-be.
(Driver does not provide the FireGL X11 extensions!
Panel components will operate only partially.)
Mi lehet a probléma?? Csatoltam a Xorg.0.log-ot és a xorg.conf-ot.
Mikor kikerestem ezeket, ahol voltak, ott találtam még XFree68-as fájlokat is. Hogyan tudnám letörölni (vagy megállapítani, hogy egyáltalán fönn van-e) az XFree68(at)?
[hr][/hr]
Xorg.0.log xorg.confA gyári ATI (radeon) driver-rel hogy akarsz 3d gyorsítást?
Feltelepítetted az ATI (fglrx) driver-rét:
- hogyan?[/*:m]
- mi lett az eredmény?[/*:m]
- modul létrejött? (be tudod tölteni?)
[/*:m][/list:u]Elsõ körben ennyit írj meg.
Annyi különbséggel, hogy 2.6 esetén elég a make, make modules_install, mivel a make elkészíti a modulokat és a kernelképet is.
csaba wrote:A kategóriák átszervezésére jelentõs felhasználói nyomás miatt kerül sor. A linuxforum.com mintájára kicsit megpróbálom átrendezni a dolgokat, hátha áttekinthetõbb lesz.Nos ez az, amit többen is elvetettek, pl. Bbt, razoli, emlékeim szerint. Akkor mégis ez lesz?
-
SzerzőBejegyzés