Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
VectoR wrote:Jé, betudtam lépni, az új arculat szimpatikus, tetszetõs, és konzervatívan elegáns, csak így tovább akárki volt 🙂
Megjegyzem ha a fõoldalon is eszközölnétek hasonlót nagyon pozitív lenne… Egy javaslat, a „miújság a fórumban” középsõ blokkot legalább 2x ekkorára kellene bõvíteni…..
Egy padding-left -tel kijjebb lehet tolni az idõpontokat, mivel azt hiszem volt már rá igény többek részérõl.
Szerintem jobban jársz, ha a CUPS felületén állítod be. Lehet, hogy a rendszer szépen felismerte, de a CUPS nincs jól beállítva.
Ha démon fut, akkor http://localhost:631Ha nem fut, akkor indítsd el! Gondolom SUSE alatt van grafikus szolgáltatás-indító felület – ott a cupsd-t keresd.
Gyuszk wrote:Elmarad, de inkább legyen egy kicsit lassú, mint a többi dolog. 🙂 Egyébként részben szvsz attól lassú, hogy egy részben már Java alatt fut.Macskajancsi wrote:Nos, nem hagyott a probléma nyugodni.
A mercury indítófájl itt található: /usr/lib/mercury/startup/startup_linux.shEgyszóval mûködik.
Igazán csinálhattak volna akkor egy linket az indító parancs és az indítószkirpt közé, de a user is ludas, mert nem nézett szét eléggé, ha már abban a könyvtárban járt.
Ez esetben nem érvényes amit írtam, ez a szkript nyilván valamilyen opciókkal indítja a parancsfájlt.
Lord_Fairy wrote:probáltam, de ezt dobta ki:Lord_Fairy@AMD:/usr/lib/mercury> mercury
awk: error while loading shared libraries: libdl.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
dirname: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
/bin/ls: error while loading shared libraries: librt.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
basename: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
dirname: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
basename: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
grep: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
/usr/lib/jvm/jre-1.5.0-sun/bin/java: error while loading shared libraries: libpthread.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory???
Elsõ körben nézd meg, hogy a libek, amiket hiányol megvannak-e a gépeden. Ha megvannak, akkor a környezeti változókat, vagy a libek linkjeit kell beállítani.
Másik lehetõség, hogy nincsenek meg a libek, akkor meg kell keresni, hogy melyik csomag tartalmazza és azt telepíteni.Lord_Fairy wrote:megnéztem, ott csak egy link van, egy héj parancsfájlra???Indítsd a linket, vagy magát a mercury parancsfájlt, ahova a link mutat.
Teljesen mindegy, hogy CABS-el lép ki, vagy szabályos leállítással, mindkét módszer újraindítja az X-szervert.
Lord_Fairy wrote:Leszedtem egy rpm-et, kiirta, hogy telepitsé sikerült, de a mercury nincs sehol:(
a saját mappában is néztem, rejtett fájlok mutatásával, de nincs ott se, és az alkalmazások között se???konzolon: which mercury
Európai adó az sms és az e-mail után?
* Napi Gazdaság
2006. május 29., hétfõ 7:07
Megfontolásra érdemesnek minõsítették és vizsgálják megvalósíthatóságát az EU parlamentjének költségvetési bizottságában annak a javaslatnak, mely új adót vetne ki minden sms és e-mail után.
http://index.hu/gazdasag/vilag/smsado060529/
Vannak még okos emberek…
Macskajancsi wrote:balev wrote:Lehet, hogy azért mondja, mert akkor esetleg kapnánk valami hibaüzenetet.Vagy nem. 🙂
Megpróbáltam. A konzol is kilépett olyan hirtelen, hogy még levegõt sem kaptam. :poketoungeb:Lehet, hogy ez a bin sajátosságai közé tartozik, hogy ilyen szûkszavú…nem tudom.
Lord Fairy: Mi lenne, ha mégis megpróbálnád az rpm-et, vagy fognál egy forrást és abból telepítenél? Ha nem is megy, akkor az legalább adna valami kézzelfoghatóbb infót.
-
SzerzőBejegyzés