balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,861-1,870 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030872
    balev
    Felhasználó
      VectoR wrote:
      Jé, betudtam lépni, az új arculat szimpatikus, tetszetõs, és konzervatívan elegáns, csak így tovább akárki volt 🙂

      Megjegyzem ha a fõoldalon is eszközölnétek hasonlót nagyon pozitív lenne… Egy javaslat, a „miújság a fórumban” középsõ blokkot legalább 2x ekkorára kellene bõvíteni…..

      Egy padding-left -tel kijjebb lehet tolni az idõpontokat, mivel azt hiszem volt már rá igény többek részérõl.

      Hozzászólás: Nyomtato #2061539
      balev
      Felhasználó

        Szerintem jobban jársz, ha a CUPS felületén állítod be. Lehet, hogy a rendszer szépen felismerte, de a CUPS nincs jól beállítva.
        Ha démon fut, akkor http://localhost:631

        Ha nem fut, akkor indítsd el! Gondolom SUSE alatt van grafikus szolgáltatás-indító felület – ott a cupsd-t keresd.

        Hozzászólás: 233asra Linux #1941611
        balev
        Felhasználó
          Gyuszk wrote:
          Elmarad, de inkább legyen egy kicsit lassú, mint a többi dolog. 🙂 Egyébként részben szvsz attól lassú, hogy egy részben már Java alatt fut.
          Hozzászólás: Mercury #2042331
          balev
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            Nos, nem hagyott a probléma nyugodni.
            A mercury indítófájl itt található: /usr/lib/mercury/startup/startup_linux.sh

            Egyszóval mûködik.

            Igazán csinálhattak volna akkor egy linket az indító parancs és az indítószkirpt közé, de a user is ludas, mert nem nézett szét eléggé, ha már abban a könyvtárban járt.

            Ez esetben nem érvényes amit írtam, ez a szkript nyilván valamilyen opciókkal indítja a parancsfájlt.

            Hozzászólás: Mercury #2042325
            balev
            Felhasználó
              Lord_Fairy wrote:
              probáltam, de ezt dobta ki:

              Lord_Fairy@AMD:/usr/lib/mercury> mercury
              awk: error while loading shared libraries: libdl.so.2: cannot open shared object file: No such file or directory
              dirname: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
              /bin/ls: error while loading shared libraries: librt.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
              basename: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
              dirname: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
              basename: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
              grep: error while loading shared libraries: libc.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
              /usr/lib/jvm/jre-1.5.0-sun/bin/java: error while loading shared libraries: libpthread.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

              ???

              Elsõ körben nézd meg, hogy a libek, amiket hiányol megvannak-e a gépeden. Ha megvannak, akkor a környezeti változókat, vagy a libek linkjeit kell beállítani.
              Másik lehetõség, hogy nincsenek meg a libek, akkor meg kell keresni, hogy melyik csomag tartalmazza és azt telepíteni.

              Hozzászólás: Mercury #2042323
              balev
              Felhasználó
                Lord_Fairy wrote:
                megnéztem, ott csak egy link van, egy héj parancsfájlra???

                Indítsd a linket, vagy magát a mercury parancsfájlt, ahova a link mutat.

                Hozzászólás: KDM téma #2061107
                balev
                Felhasználó

                  Teljesen mindegy, hogy CABS-el lép ki, vagy szabályos leállítással, mindkét módszer újraindítja az X-szervert.

                  Hozzászólás: Mercury #2042321
                  balev
                  Felhasználó
                    Lord_Fairy wrote:
                    Leszedtem egy rpm-et, kiirta, hogy telepitsé sikerült, de a mercury nincs sehol:(
                    a saját mappában is néztem, rejtett fájlok mutatásával, de nincs ott se, és az alkalmazások között se???

                    konzolon: which mercury

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1949864
                    balev
                    Felhasználó

                      Európai adó az sms és az e-mail után?

                          * Napi Gazdaság

                      2006. május 29., hétfõ 7:07

                      Megfontolásra érdemesnek minõsítették és vizsgálják megvalósíthatóságát az EU parlamentjének költségvetési bizottságában annak a javaslatnak, mely új adót vetne ki minden sms és e-mail után.

                      http://index.hu/gazdasag/vilag/smsado060529/

                      Vannak még okos emberek…

                      Hozzászólás: Mercury #2042319
                      balev
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        balev wrote:
                        Lehet, hogy azért mondja, mert akkor esetleg kapnánk valami hibaüzenetet.

                        Vagy nem.  🙂
                        Megpróbáltam. A konzol is kilépett olyan hirtelen, hogy még levegõt sem kaptam.  :poketoungeb:

                        Lehet, hogy ez a bin sajátosságai közé tartozik, hogy ilyen szûkszavú…nem tudom.

                        Lord Fairy: Mi lenne, ha mégis megpróbálnád az rpm-et, vagy fognál egy forrást és abból telepítenél? Ha nem is megy, akkor az legalább adna valami kézzelfoghatóbb infót.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,861-1,870 / 2,997