balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,881-1,890 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: #2061159
    balev
    Felhasználó

      Vagy fdisk helyett/mellett parted. Nekem pl. egy partíció méret javítást csak parted segítségével sikerült megoldani, a méret módosítása után.

      Hozzászólás: ati driver debian alatt #1956528
      balev
      Felhasználó
        zeerocool wrote:
        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030816
        balev
        Felhasználó
          bennydevito wrote:
          Az aláírásod linkje összefolyik a háttérrel…

          Szándékosan nem akarom, hogy üvöltsön. Dehát mindenkinek más az ízlése, nincs is ebbõl gond. Nem tudsz belépni?

          Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030815
          balev
          Felhasználó
            nyonyo wrote:
            Nekem sokkal jobban tetszett az elõzõ fórum. Ez gusztustalan!
            Ráadásul folyton kidob a rendszer és néha az aláírásom is eltûnik illetve átíródik!

            Nem hiszem, hogy lenne létjogosultságod ilyen kijelentéseket tenni…

            Mindamellett nem a te aláírásod a legnagyobb probléma; amint látod éppen szerkesztés alatt áll a fórum -> ergo, ne most állítgasd a dolgaid!

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030810
            balev
            Felhasználó
              bennydevito wrote:
              „Csak a link képelemekrõl kellene levenni border-t. (pl. idézés gomb, hozzászólás szövegszerkesztõ gombok, stb.)”
              Miért? Jó az!

              http://balev.cjb.hu <- ezt viszont már nem lehet látni.

              Szerintem elég zavaró, hogy egy 2-3px vastag fekete keret van a kékes-szürkés színû elemeken. Nagyon nagy a kontrasztja.
              Mit nem lehet látni a linken?

              Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030808
              balev
              Felhasználó

                Csak a link képelemekrõl kellene levenni border-t. (pl. idézés gomb, hozzászólás szövegszerkesztõ gombok, stb.)

                Hozzászólás: SuSE 10.1 fglrx 8.25.18 GL nem megy #2061146
                balev
                Felhasználó
                  nyonyo wrote:
                  Esetleg használj Nvidia kártyát!!

                  Igazán eredeti megoldás a problémára.

                  Hozzászólás: 233asra Linux #1941609
                  balev
                  Felhasználó
                    Ineteq wrote:
                    smica wrote:
                    Ineteq wrote:
                    Igen , de ms office-szal való kompatibilitás miatt kénytelen vagyok ezt felrakni.

                    Bocs, hogy csak most válaszolok, de az MS Office -al részben kompatibilis a KOffice és az Abiword is (utóbbi egész jól elboldogul a Word dolgaival).

                    Igen, de sajnos fõleg powerpoint-vetítésekre kellett volna a gép, az meg még openoffice-szal sem mindig ok. Sajna vissza kellett raknom a windowst. Elég bosszantó, mert az office-on kívül minden lényegesen gyorsabb volt.:((

                    Ooo 1.1? Igaz .ppt kompatibilitása sokkal rosszabb, mint a 2.0, ahol még szintén vannak javítani valók. Sõt, egy elég erõs gépen használom cégnél Windows alatt, itthon szintén relatíve erõs gépen Linux alatt, de gyorsaság terén eléggé elmarad az MS Office-tól.

                    Hozzászólás: X Error of failed request: BadValue… #2061131
                    balev
                    Felhasználó
                      Derrick wrote:
                      Több program, így pl. a stellarium, a glest és még több, amikre már nem emlékszem adja ezt a hibaüzenetet:

                      Code:
                      X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
                        Major opcode of failed request:  135 (XFree86-VidModeExtension)
                        Minor opcode of failed request:  10 (XF86VidModeSwitchToMode)
                        Value in failed request:  0x119
                        Serial number of failed request:  129
                        Current serial number in output stream:  131

                      A neten és ezen a fórumon is keresgéltem, de semmi használhatót nem találtam.

                      Mi a fene okozhatja ezt?

                      #    Option „DisableVidModeExtension” Ezt állítod?
                      Virtuális asztal méretét ha a legnagyobb felbontáshoz állítod?
                      Virtual 1024 768
                      A programnak, amit indítasz, nem lehet megadni valami konfigfájlban (set resolution x*y), hogy milyen felbontáson induljon?

                      Hozzászólás: KDE #2005722
                      balev
                      Felhasználó

                        A következõ, elég idegesítõ beállítási problémám van már egy ideje, de sehogy se találom hol lehet beállítani.

                        KDE-t használok. ALT-TAB-bal ugyebár a nyitott ablakok között mozoghat az ember (nem csak KDE esetén, tudom).
                        CTRL-TAB segítségével egy adott ablakon belül lehet elõre mozogni a navigációs elemek között, míg SHIFT-TAB-bal visszafelé. Gondolom, ez azok számára nem újdonság, akik nem nagyon használnak egeret.

                        A probléma:
                        Míg Fluxbox-ot használtam nem volt gond, szépen tudtam Firefox ablakai között CTRL-TAB-bal váltani. KDE alatt viszont ez most nem megy, mert felülírja a KDE virtuális asztal váltás funkció, vagyis CTRL-TAB nyomogatásával szépen körbe tudom járni a desktop-okat. De erre nincs szükségem, az eredeti funkcióra viszont lenne.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,881-1,890 / 2,997