Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Derrick wrote:Több program, így pl. a stellarium, a glest és még több, amikre már nem emlékszem adja ezt a hibaüzenetet:Code:X Error of failed request: BadValue (integer parameter out of range for operation)
Major opcode of failed request: 135 (XFree86-VidModeExtension)
Minor opcode of failed request: 10 (XF86VidModeSwitchToMode)
Value in failed request: 0x119
Serial number of failed request: 129
Current serial number in output stream: 131A neten és ezen a fórumon is keresgéltem, de semmi használhatót nem találtam.
Mi a fene okozhatja ezt?
Milyen driver? X konfig, log?
bepe79 wrote:Qkxy wrote:Gondoltam az újabb meghajtóban javítottak és menni fog.A 8.25.18-ban olyan nagy dolgokat csináltak, hogy most már full xorg7.x kompatibilis, ahol x=0, most, hogy már van xorg 7.1 is. De nem csak linux platform alatt alakítottak ám nagyot ATi-ék. A win-es driverük, a Catalyst 6.5 Final annyiban tér el a Catalyst 6.4 drivertõl, hogy optimalizálták benne 2, azaz kettõ darab 3 !!! éves win-es játék futását (az egyik a Splnter Cell (nem a 3, nem a 2, hanem az 1 ha jól tudom), a másik játék nevére már nem emlékszem). Remélem hamarosan összekapják magukat, és ismét normális drivereket fognak írni mind linuxra, mind windows-ra.
Ez igen 🙂 Hehh.
De számunkra jó hír, hogy mostmár nem kell downgrade-elni a 7.0-ás Xorg-gal rendelkezõ felhasználóknak.Qkxy wrote:Az X probléma nélkül elindul, de semmilyen GL-t használó alkalmazás nem megy,
mindegyik ezt írja:
qkxy:~ # fglrxinfo
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureSGIS
[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureTransformSGIS
{….}Ha az fglrx által felrakot /usr/lib/fglrx/lib/libGL.so.1.2 fájlt átnevezem,
Biztos nem állítottál el valami linket? Telepítés során nem figyelmeztett a libGL felülírására?
Itt hasonló hibaüzeneteket említenek, és egy symlink oldotta meg a problémát.
http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?s=2d2b3665a77b0f56fd070ea6aa70b672&p=924916#post924916Valószínûleg valami egyszerû probléma lehet, mivel a modul probléma nélkül betöltõdik.
nomisi wrote:nem Xgl kérdés, de bozoka képernyõképén látom hogy alul a tálcán kint van neki az a két kis fekete ablak, ami UHU 1.2 Gnome-ban is megvan: ami a CPU-t és az internet forgalmat mutatja.nyonyo wrote:1.,tothaa wrote:Pusztito wrote:tothaa wrote:lefuttattam, de most aticonfig nem indul 🙁
# aticonfig
aticonfig: error while loading shared libraries: libfglrx_pp.so.1: cannot open shared object file: No such file or directoryNem tudja betölteni a libfglrx_pp.so.1 -t. telepísd és útána probáld meg.
tothaa wrote:Egyenlõre itt vagyok… – szégyen szemre Windows alól… Linux alatt X-nélkülMi ez a driver „vga”? vesa-t írtam/írtunk.
tothaa wrote:balev wrote:http://www.linuxmanpages.com/man1/xorgconfig.1x.phpEzt a progit nem lehet valahonnan letölteni?
felraktam egy újabb kernelt, visszajött az egerem, de X-em még mindig nincs 🙁
Szerintem az X-szel együtt feltelepül ez is.
Lehet, hogy nem ide illik, de az is lehet, hogy sehova – kis kikapcsolódás.
Múlt hétvégén a Mátrában jártunk, csináltam egy pár fotót. Nos, a makrók nem sikerültek valami jól, még tanulnom kell. -
SzerzőBejegyzés