balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,891-1,900 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: X Error of failed request: BadValue… #2061129
    balev
    Felhasználó
      Derrick wrote:
      Több program, így pl. a stellarium, a glest és még több, amikre már nem emlékszem adja ezt a hibaüzenetet:

      Code:
      X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
        Major opcode of failed request:  135 (XFree86-VidModeExtension)
        Minor opcode of failed request:  10 (XF86VidModeSwitchToMode)
        Value in failed request:  0x119
        Serial number of failed request:  129
        Current serial number in output stream:  131

      A neten és ezen a fórumon is keresgéltem, de semmi használhatót nem találtam.

      Mi a fene okozhatja ezt?

      Milyen driver? X konfig, log?

      Hozzászólás: SuSE 10.1 fglrx 8.25.18 GL nem megy #2061144
      balev
      Felhasználó
        bepe79 wrote:
        Qkxy wrote:
        Gondoltam az újabb meghajtóban javítottak és menni fog.

        A 8.25.18-ban olyan nagy dolgokat csináltak, hogy most már full xorg7.x kompatibilis, ahol x=0, most, hogy már van xorg 7.1 is. De nem csak linux platform alatt alakítottak ám nagyot ATi-ék. A win-es driverük, a Catalyst 6.5 Final annyiban tér el a Catalyst 6.4 drivertõl, hogy optimalizálták benne 2, azaz kettõ darab 3 !!! éves win-es játék futását (az egyik a Splnter Cell (nem a 3, nem a 2, hanem az 1 ha jól tudom), a másik játék nevére már nem emlékszem). Remélem hamarosan összekapják magukat, és ismét normális drivereket fognak írni mind linuxra, mind windows-ra.

        Ez igen 🙂 Hehh.
        De számunkra jó hír, hogy mostmár nem kell downgrade-elni a 7.0-ás Xorg-gal rendelkezõ felhasználóknak.

        Hozzászólás: SuSE 10.1 fglrx 8.25.18 GL nem megy #2061142
        balev
        Felhasználó
          Qkxy wrote:
          Az X probléma nélkül elindul, de semmilyen GL-t használó alkalmazás nem megy,
          mindegyik ezt írja:
          qkxy:~ # fglrxinfo
          [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureSGIS
          [fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureTransformSGIS
          {….}

          Ha az fglrx által felrakot /usr/lib/fglrx/lib/libGL.so.1.2 fájlt átnevezem,

          Biztos nem állítottál el valami linket? Telepítés során nem figyelmeztett a libGL felülírására?

          Itt hasonló hibaüzeneteket említenek, és egy symlink oldotta meg a problémát.
          http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?s=2d2b3665a77b0f56fd070ea6aa70b672&p=924916#post924916

          Valószínûleg valami egyszerû probléma lehet, mivel a modul probléma nélkül betöltõdik.

          Hozzászólás: suse 10.1 XGL hogyan? #2060199
          balev
          Felhasználó
            nomisi wrote:
            nem Xgl kérdés, de bozoka képernyõképén látom hogy alul a tálcán kint van neki az a két kis fekete ablak, ami UHU 1.2 Gnome-ban is megvan: ami a CPU-t és az internet forgalmat mutatja.
            Hozzászólás: Killer Instinct #1916688
            balev
            Felhasználó
              nyonyo wrote:
              1.,
              Hozzászólás: Pinnacle PCTV 110 i #2060910
              balev
              Felhasználó
                Hozzászólás: debian fglrx v8.24.8-1 + Abit R9600XT #2059701
                balev
                Felhasználó
                  tothaa wrote:
                  Pusztito wrote:
                  tothaa wrote:
                  lefuttattam, de most aticonfig nem indul 🙁
                  # aticonfig
                  aticonfig: error while loading shared libraries: libfglrx_pp.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

                  Nem tudja betölteni a libfglrx_pp.so.1 -t. telepísd és útána probáld meg.

                  Hozzászólás: debian fglrx v8.24.8-1 + Abit R9600XT #2059688
                  balev
                  Felhasználó
                    tothaa wrote:
                    Egyenlõre itt vagyok… – szégyen szemre Windows alól… Linux alatt X-nélkül

                    Mi ez a driver „vga”? vesa-t írtam/írtunk.

                    Hozzászólás: debian fglrx v8.24.8-1 + Abit R9600XT #2059686
                    balev
                    Felhasználó
                      tothaa wrote:
                      balev wrote:
                      http://www.linuxmanpages.com/man1/xorgconfig.1x.php

                      Ezt a progit nem lehet valahonnan letölteni?

                      felraktam egy újabb kernelt, visszajött az egerem, de X-em még mindig nincs 🙁

                      Szerintem az X-szel együtt feltelepül ez is.

                      Hozzászólás: Mûvészeti Kávézó #2043828
                      balev
                      Felhasználó

                        Lehet, hogy nem ide illik, de az is lehet, hogy sehova – kis kikapcsolódás.
                        Múlt hétvégén a Mátrában jártunk, csináltam egy pár fotót. Nos, a makrók nem sikerültek valami jól, még tanulnom kell.

                        http://balev.cjb.hu

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,891-1,900 / 2,997