balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,901-1,910 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060511
    balev
    Felhasználó

      Jó. Nagynehezen eljutottunk odáig, hogy sikerült beállítani, mûködött is. Lehet, hogy ezzel a kernelverzióval nem jó, még patch-csel sem, nem tudom.
      Próbáld meg amit Bepe mond, lehet hogy segíteni fog.
      Ha nem, akkor tedd vissza azt, ami mûködött, amíg nem kell patch a driver-hez. A kernelben pedig állítsd be az auto load modules opciót és akkor nem kell manuálisan betölteni.

      Elnézést, ha jogtalanul ítélkeztem. Mindenkinek igaza van. Nekem meg menszeszem.

      Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060505
      balev
      Felhasználó

        Szerintem:
        1. teljesen mindegy, hogy új vagy újabb driver, ha feltelepíti és müködik, akkor nem azzal van a gond.
        2. magától továbbra sem távolítódik el a patch.
        3. egy feltelepített driver szintén nem távólítódik el csak úgy magától.

        Ergo:
        1. Valamit te nem csinálsz jól.
        2. Felteszed az elõzõ driver verziót és kernelt (2.6.15 bár nálam 16-is jó), beállítod, majd nem nyúlsz hozzá és mûködni fog.

        Megjelent a legújabb driver, ez nagyon jó. Az õ problémájára megoldást nyújt? Mi is az õ problémája?

        Csak hogy a 3 oldalon keresztül történõ hülyeségrõl való posztolást befejezzük, MOST lehet zárni a topikot, kedves moderátor urak.

        Hozzászólás: debian fglrx v8.24.8-1 + Abit R9600XT #2059683
        balev
        Felhasználó
          Hozzászólás: debian fglrx v8.24.8-1 + Abit R9600XT #2059681
          balev
          Felhasználó
            tothaa wrote:
            amit fölmásoltam ide az volt a legutolsó olyan config, amivel még mûködött az X. Annál régebbi nincs 🙁

            Amit ide csatoltál, az még mindig itt van. Fogod és lemented magadnak. Utána kiszeded belõle az fglrx-es részeket, hogy egyenlõre ne zavarjon. Az alap driver-nek megadod a vesa-t, egerednek a /dev-ben lévõ egeret és ha az X-ed rendesen lett frissítve, el kell, hogy induljon.

            Ha nem indul, akkor az xorg.log-ot csatold be.

            A tisztánlátás kedvéért:
            1. a 3d-hez még kernelbeállítás is szükséges lesz az elõzõ logod alapján.
            2. az xorg.conf-ot nem az ati- vagy fglrxconfig hozza létre, csak megszerkeszti azt.

            Hozzászólás: Pinnacle PCTV 110 i #2060907
            balev
            Felhasználó
              Soltan wrote:
              Az lsmod ide vonatkozó része:
              tuner          21408 0
              saa7134      96848  0
              video_buf    20612  1 saa7134
              v4l2-common  8832  1 saa7134
              v4l1_compat 16260 1 saa7134
              soundcore    11104 3 snd,saa7134
              ir_common    7428  1 saa7134
              videodev      11264 1 saa7134

              A dmesg ide vonatkozó része érdemi információt is szolgál.

              Hozzászólás: Oktatás #2060815
              balev
              Felhasználó
                Wait wrote:
                Hozzászólás: SUSE 10.1 ATI driver probléma #2060699
                balev
                Felhasználó
                  Khadgar wrote:
                  nincs grafikus beállítója de már megy az opengl köszönöm a segítséget

                  Minek grafikus beállító? Ott az xorg.conf és az aticonfig –help.

                  Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052186
                  balev
                  Felhasználó
                    MyCroft wrote:
                    Simán Xorg 7.0 le, 6.9 fel?
                    Vagy kell vmi extra?

                    Nos, ez rendszertõl függõen egyszerûbb vagy bonyolultabb lehet. Ha 6.8-ról vagy 6.9-rõl upgradel-tél, akkor van downgrade opció is szerintem. Ha gyárilag ezzel került fel az FC, akkor nem tudom milyen megoldás létezik, de errõl már a saját disztribúciód topikjában kérdezz, illetve ott keress rá elsõsorban, hátha volt már kérdés. Vagy az FC leírásában, és a google segítségével.

                    Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060464
                    balev
                    Felhasználó
                      xcut wrote:
                      A gond ott van, hogy a $btmeta az nem egy tömb… ez ellen 2 féle megoldást tudok javasolni:
                      1.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett isset($btmeta)
                      2.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett @array_key_exists(‘files’,$btmeta)

                      én ezeket próbálnám meg…

                      Ezt nem értem. Ha nem többdimenziós tömb, akkor mit keres itt az array_key_exist függvény?

                      Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060476
                      balev
                      Felhasználó
                        Pusztito wrote:
                        Miért van az hogy mindig elszál az ati ha kikapcsolom a gépet?
                        Ilyenkor, újra rakom a drivert, ha nem volna elég akkor a patch-tõl kezdve végzem el a folyamatot és utána ismét müködik.

                        Figyelj. Biztos, hogy szükséges újratelepíteni a driver-t? Meg patchelni? Ha egyszer megcsináltad, miért kell újra és újra? Ez nem valami logikus, ugyanis semmi nem állítja vissza a telepítõ scripteket az eredeti formájukba, ha már patch-elted õket. Meg a driver se távolítódik el magától, hogy ilyen szép magyarosan mondjam.

                        Egyszer már írtam, hogy lehet, hogy a modul nem töltõdik be automatikusan az X-szel. Leellenõrizted? Nem válaszoltál rá.
                        A kernelbe beforgattad az auto load modules opciót? Mert ha nem, akkor az /etc/rc.d/rc.modules fájlba kell betenni az /sbin/modprobe fglrx sort.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,901-1,910 / 2,997