Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jó. Nagynehezen eljutottunk odáig, hogy sikerült beállítani, mûködött is. Lehet, hogy ezzel a kernelverzióval nem jó, még patch-csel sem, nem tudom.
Próbáld meg amit Bepe mond, lehet hogy segíteni fog.
Ha nem, akkor tedd vissza azt, ami mûködött, amíg nem kell patch a driver-hez. A kernelben pedig állítsd be az auto load modules opciót és akkor nem kell manuálisan betölteni.Elnézést, ha jogtalanul ítélkeztem. Mindenkinek igaza van. Nekem meg menszeszem.
Szerintem:
1. teljesen mindegy, hogy új vagy újabb driver, ha feltelepíti és müködik, akkor nem azzal van a gond.
2. magától továbbra sem távolítódik el a patch.
3. egy feltelepített driver szintén nem távólítódik el csak úgy magától.Ergo:
1. Valamit te nem csinálsz jól.
2. Felteszed az elõzõ driver verziót és kernelt (2.6.15 bár nálam 16-is jó), beállítod, majd nem nyúlsz hozzá és mûködni fog.Megjelent a legújabb driver, ez nagyon jó. Az õ problémájára megoldást nyújt? Mi is az õ problémája?
Csak hogy a 3 oldalon keresztül történõ hülyeségrõl való posztolást befejezzük, MOST lehet zárni a topikot, kedves moderátor urak.
tothaa wrote:amit fölmásoltam ide az volt a legutolsó olyan config, amivel még mûködött az X. Annál régebbi nincs 🙁Amit ide csatoltál, az még mindig itt van. Fogod és lemented magadnak. Utána kiszeded belõle az fglrx-es részeket, hogy egyenlõre ne zavarjon. Az alap driver-nek megadod a vesa-t, egerednek a /dev-ben lévõ egeret és ha az X-ed rendesen lett frissítve, el kell, hogy induljon.
Ha nem indul, akkor az xorg.log-ot csatold be.
A tisztánlátás kedvéért:
1. a 3d-hez még kernelbeállítás is szükséges lesz az elõzõ logod alapján.
2. az xorg.conf-ot nem az ati- vagy fglrxconfig hozza létre, csak megszerkeszti azt.Soltan wrote:Az lsmod ide vonatkozó része:
tuner 21408 0
saa7134 96848 0
video_buf 20612 1 saa7134
v4l2-common 8832 1 saa7134
v4l1_compat 16260 1 saa7134
soundcore 11104 3 snd,saa7134
ir_common 7428 1 saa7134
videodev 11264 1 saa7134A dmesg ide vonatkozó része érdemi információt is szolgál.
Wait wrote:Khadgar wrote:nincs grafikus beállítója de már megy az opengl köszönöm a segítségetMinek grafikus beállító? Ott az xorg.conf és az aticonfig –help.
MyCroft wrote:Simán Xorg 7.0 le, 6.9 fel?
Vagy kell vmi extra?Nos, ez rendszertõl függõen egyszerûbb vagy bonyolultabb lehet. Ha 6.8-ról vagy 6.9-rõl upgradel-tél, akkor van downgrade opció is szerintem. Ha gyárilag ezzel került fel az FC, akkor nem tudom milyen megoldás létezik, de errõl már a saját disztribúciód topikjában kérdezz, illetve ott keress rá elsõsorban, hátha volt már kérdés. Vagy az FC leírásában, és a google segítségével.
xcut wrote:A gond ott van, hogy a $btmeta az nem egy tömb… ez ellen 2 féle megoldást tudok javasolni:
1.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett isset($btmeta)
2.) array_key_exists(‘files’,$btmeta) helyett @array_key_exists(‘files’,$btmeta)én ezeket próbálnám meg…
Ezt nem értem. Ha nem többdimenziós tömb, akkor mit keres itt az array_key_exist függvény?
Pusztito wrote:Miért van az hogy mindig elszál az ati ha kikapcsolom a gépet?
Ilyenkor, újra rakom a drivert, ha nem volna elég akkor a patch-tõl kezdve végzem el a folyamatot és utána ismét müködik.Figyelj. Biztos, hogy szükséges újratelepíteni a driver-t? Meg patchelni? Ha egyszer megcsináltad, miért kell újra és újra? Ez nem valami logikus, ugyanis semmi nem állítja vissza a telepítõ scripteket az eredeti formájukba, ha már patch-elted õket. Meg a driver se távolítódik el magától, hogy ilyen szép magyarosan mondjam.
Egyszer már írtam, hogy lehet, hogy a modul nem töltõdik be automatikusan az X-szel. Leellenõrizted? Nem válaszoltál rá.
A kernelbe beforgattad az auto load modules opciót? Mert ha nem, akkor az /etc/rc.d/rc.modules fájlba kell betenni az /sbin/modprobe fglrx sort. -
SzerzőBejegyzés