Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jó, nincs gond a telepítéssel, már a grafikus telepítõ is jó volt ezek szerint, mivel ugye hiba nélkül el tudtad készíteni a modult plusz be is töltötte. Viszont használni már nem tudta az X, mert nem találta a log szerint. A log szerint meg látszik, hogy xorg. 7.0-t használsz. No ez alá én nem is próbálkoznék ATI fglrx driverrel, csak ha már írtak hozzá, most ugyanis csak 6.8 (6.9)-hez van. Ez tuti hibaok lehet, mivel több ember is próbálta már feltenni 7.0 alá, de nem sokan bírkóztak meg vele.
Másik, hogy az xorg.conf-ban a DRI section-ben a csoport bejegyzést kommentezd ki, felesleges, bár nem okozhat problémát, ha a mode 0666 elvileg.
Másszóval downgrade-eld az xorg-ot, és utána menni fog szerintem.Mi lenne, ha nem egymást szapulnánk és összedolgoznánk?
Eltérõ elképzeléseink vannak, de egybe kellene gyúrni õket, nem?No azt nem tudom hogy csináltad, hogy egyszer betöltötte a modult, másszor meg nem.
Pusztito wrote:Ha nem töltöte be a module-t akkor a patch-tõl kezdve kellett felrakni ismét, de ha a module-t betötöte akkor elég volt a drivert felrakni és utána lelöni az x-et.1. A konfigot nem csatoltad.
2. Nézd meg a logot, ezt is elmondtuk már párszor. Te is megtalálod a hibát, ha rákeresel az ERROR sorokra.
3. Használd a google-t. Van egy két hasonló hibaüzenetrõl szóló oldal. Többet én se tudok.Pusztito wrote:Amíóta megjelent a 2.6.16.16-os azota használom.Nem volt semmi gond vele. Simán felment a driver.kb fél órája játszotam is.Ok. Akkor már van gyakorlatod, hiszen egy párszor már feltetted. Látod, miket kell végigzongorázni. Ezeken kívül mi se tudunk sokkal többet mondani, maximum a neten keresel rá megoldást ha van valami hiba a log szerint például. De még mindig nem csatoltál logot.
Egyébként csak úgy magától nem szokása elszállni, legalábbis nálam még nem fordult ilyen elõ, csak ha új kernelt fordítottam. De akkor értelemszerûen újra létrehoztam a modult és úgy már rendben volt.
Valamit biztos csináltál, hogy nincs 3d támogatásod.MyCroft wrote:Ezt játszottam el én is. Most már feláll az új xorg.conf-fal az X 🙂
Mit? Hogy találjam ki?Ami még gyanús, hogy az ATI Control nem indul, nem ír ki hibát, csak ha rákattintok, akkor próbálkozik egy darabik, aztán feladja.
A másik dolog, hogy a system-config-display-ra a videokártya típusa még mindig UnknownLényegében nem írtad le, amit kértem. (fglrxinfo, log, glxinfo | grep direct)
Pusztito wrote:Hali!
Azt szeretném megtudni, hogy mi lehet a baja a drivernek.A fglrx module betöltödik, de nincs Opengl-em.
Eddig is szokot ilyen csinálni hogy elszáll, de meglehetet csinálni úgy hogy újra raktam az ati-t (vagy ha nem töltöte be az fglrx module-t akkor kernel patch és útána felrakni az ati-t), de most nem müködik az se.Megprobáltam újra patch-ni a kernelt és útána felrakni a drivert de nem jó.
A module az betöltödik, de sehogy se tudom ismét életre kelteni a drivert.Gondolom új kernelt forgattál, nem? (az aláírásodból ítélve)
Miért nem volt jó a legutóbbi, amivel ment minden? Ehhez kell egyáltalán még a patch?
Egyébként meg egy párszor el lett már mondva, hogy konfig és log nélkül semmit se tudunk mondani, mert nem látunk bele a gépedbe.Osztom kisbetu véleményét. Miért nem tudsz egy kicsit nyugton maradni, ha egyszer már megy az ATI. Sokan így is szívnak vele, te miért szívatod pluszba magad? Akkor rakj új kernelt, ha van valami olyan funkció benne, amire szükséged van. Inkább más dolgokat konfigurálj.
MyCroft wrote:Szerk.: Megcsináltam a linket, most lefutott az aticonfig, nézek egy restart-ot, aztán kiderül (vagy beborul)Szerk.: Beborult. X -config xorg.conf-ra azt írtja, hogy nincs fglrx modul
Hogy mi? 🙂
Na, következõ.1. Futtasd le az
Code:aticonfig –initialparancsot.
2. Nézd meg, hogy benn van-e az fglrx modul.Code:lsmod | grep fglrxHa nincs, akkor töltsd be (root-ként)
Code:/sbin/modprobe fglrxHa nem ad vissza semmit, csak promptot, akkor jó, ha FATAL, akkor már a driver nem ment települt rendesen.
3. Ha sikeresen betölti az fglrx modult, akkor indítsd újra az X-et.
4. Utána ha elindul a grafikus felület, az fglrxinfo kimenetét illetve az xorg.conf-ot és a /var/log/xorg.log fájt csatold be.
Ha nem indul el, akkor töltsd vissza az eredeti xorg.conf-ot, azzal beindul majd, de ELMyCroft wrote:aticonfig: error while loading shared libraries: libfglrx_pp.so.1: cannot open shared object file: No such file or directoryVan libfglrx_pp.so.1.0 fájlod?
Code:ls -la /usr/X11/lib/ | grep fglrx_ppHa van, akkor készíts egy linket libfglrx_pp.so.1 néven, ami az so.1.0-ra mutat.
Code:ln -s libfglrx_pp.so.1.0 libfglrx_pp.so.1Ha nincs, akkor szedd le a grafikus telepítõt és próbálj egy rpm-et az ATI oldaláról.
Beleírtam egy kiiratást, próbáld már meg lefuttatni, aztán nézzük meg a kimenetét. Remélem jól írtam, tesztelni ugyanis nem teszteltem; ahhoz be kellene állítani több dolgot. Valószínûnek tartom, hogy a tömb nem kap értéket a BDecode-ban lévõ objektum függvénybõl. De ezzel meg tudjuk nézni, és ha létezik a tömb, akkor máshol vagy mással lehet gond.
Ha értenék a torrenthez, biztos többet tudnék mondani. Beszúrni meg azért nem tudom a kódot, mert még mindig hibával tér vissza a PHP, tehát gázok vannak még a fórummal.
-
SzerzőBejegyzés