balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,911-1,920 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052184
    balev
    Felhasználó

      Jó, nincs gond a telepítéssel, már a grafikus telepítõ is jó volt ezek szerint, mivel ugye hiba nélkül el tudtad készíteni a modult plusz be is töltötte. Viszont használni már nem tudta az X, mert nem találta a log szerint. A log szerint meg látszik, hogy xorg. 7.0-t használsz. No ez alá én nem is próbálkoznék ATI fglrx driverrel, csak ha már írtak hozzá, most ugyanis csak 6.8 (6.9)-hez van. Ez tuti hibaok lehet, mivel több ember is próbálta már feltenni 7.0 alá, de nem sokan bírkóztak meg vele.
      Másik, hogy az xorg.conf-ban a DRI section-ben a csoport bejegyzést kommentezd ki, felesleges, bár nem okozhat problémát, ha a mode 0666 elvileg.
      Másszóval downgrade-eld az xorg-ot, és utána menni fog szerintem.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1949829
      balev
      Felhasználó

        Mi lenne, ha nem egymást szapulnánk és összedolgoznánk?
        Eltérõ elképzeléseink vannak, de egybe kellene gyúrni õket, nem?

        Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052182
        balev
        Felhasználó

          No azt nem tudom hogy csináltad, hogy egyszer betöltötte a modult, másszor meg nem.

          Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060472
          balev
          Felhasználó
            Pusztito wrote:
            Ha nem töltöte be a module-t akkor a patch-tõl kezdve kellett felrakni ismét, de  ha a module-t betötöte akkor elég volt a drivert felrakni és utána lelöni az x-et.

            1. A konfigot nem csatoltad.
            2. Nézd meg a logot, ezt is elmondtuk már párszor. Te is megtalálod a hibát, ha rákeresel az ERROR sorokra.
            3. Használd a google-t. Van egy két hasonló hibaüzenetrõl szóló oldal. Többet én se tudok.

            Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060469
            balev
            Felhasználó
              Pusztito wrote:
              Amíóta megjelent a  2.6.16.16-os azota használom.Nem volt semmi gond vele. Simán felment a driver.kb fél órája játszotam is.

              Ok. Akkor már van gyakorlatod, hiszen egy párszor már feltetted. Látod, miket kell végigzongorázni. Ezeken kívül mi se tudunk sokkal többet mondani, maximum a neten keresel rá megoldást ha van valami hiba a log szerint például. De még mindig nem csatoltál logot.

              Egyébként csak úgy magától nem szokása elszállni, legalábbis nálam még nem fordult ilyen elõ, csak ha új kernelt fordítottam. De akkor értelemszerûen újra létrehoztam a modult és úgy már rendben volt.
              Valamit biztos csináltál, hogy nincs 3d támogatásod.

              Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052180
              balev
              Felhasználó
                MyCroft wrote:
                Ezt játszottam el én is. Most már feláll az új xorg.conf-fal az X 🙂
                Mit? Hogy találjam ki?

                Ami még gyanús, hogy az ATI Control nem indul, nem ír ki hibát, csak ha rákattintok, akkor próbálkozik egy darabik, aztán feladja.
                A másik dolog, hogy a system-config-display-ra a videokártya típusa még mindig Unknown

                Lényegében nem írtad le, amit kértem. (fglrxinfo, log, glxinfo | grep direct)

                Hozzászólás: Elszállt az ati driver #2060467
                balev
                Felhasználó
                  Pusztito wrote:
                  Hali!
                  Azt szeretném megtudni, hogy mi lehet  a baja a drivernek.A fglrx module betöltödik, de nincs Opengl-em.
                  Eddig is szokot ilyen csinálni hogy elszáll, de meglehetet csinálni úgy hogy újra raktam az ati-t (vagy ha nem töltöte be az fglrx module-t akkor kernel patch és útána felrakni az ati-t), de most nem müködik az se.Megprobáltam újra patch-ni a kernelt és útána felrakni a drivert de nem jó.
                  A module az betöltödik, de sehogy se tudom ismét életre kelteni a drivert.

                  Gondolom új kernelt forgattál, nem? (az aláírásodból ítélve)
                  Miért nem volt jó a legutóbbi, amivel ment minden?  Ehhez kell egyáltalán még a patch?
                  Egyébként meg egy párszor el lett már mondva, hogy konfig és log nélkül semmit se tudunk mondani, mert nem látunk bele a gépedbe.

                  Osztom kisbetu véleményét. Miért nem tudsz egy kicsit nyugton maradni, ha egyszer már megy az ATI. Sokan így is szívnak vele, te miért szívatod pluszba magad? Akkor rakj új kernelt, ha van valami olyan funkció benne, amire szükséged van. Inkább más dolgokat konfigurálj.

                  Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052178
                  balev
                  Felhasználó
                    MyCroft wrote:
                    Szerk.: Megcsináltam a linket, most lefutott az aticonfig, nézek egy restart-ot, aztán kiderül (vagy beborul)

                    Szerk.: Beborult. X -config xorg.conf-ra azt írtja, hogy nincs fglrx modul

                    Hogy mi? 🙂
                    Na, következõ.

                    1. Futtasd le az

                    Code:
                    aticonfig –initial

                    parancsot.
                    2. Nézd meg, hogy benn van-e az fglrx modul.

                    Code:
                    lsmod | grep fglrx

                    Ha nincs, akkor töltsd be (root-ként)

                    Code:
                    /sbin/modprobe fglrx

                    Ha nem ad vissza semmit, csak promptot, akkor jó, ha FATAL, akkor már a driver nem ment települt rendesen.
                    3. Ha sikeresen betölti az fglrx modult, akkor indítsd újra az X-et.
                    4. Utána ha elindul a grafikus felület, az fglrxinfo kimenetét illetve az xorg.conf-ot és a /var/log/xorg.log fájt csatold be.
                    Ha nem indul el, akkor töltsd vissza az eredeti xorg.conf-ot, azzal beindul majd, de EL

                    Hozzászólás: ATI Mobility Radeon X700 #2052176
                    balev
                    Felhasználó
                      MyCroft wrote:
                      aticonfig: error while loading shared libraries: libfglrx_pp.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

                      Van libfglrx_pp.so.1.0 fájlod?

                      Code:
                      ls -la /usr/X11/lib/ | grep fglrx_pp

                      Ha van, akkor készíts egy linket libfglrx_pp.so.1 néven, ami az so.1.0-ra mutat.

                      Code:
                      ln -s libfglrx_pp.so.1.0 libfglrx_pp.so.1

                      Ha nincs, akkor szedd le a grafikus telepítõt és próbálj egy rpm-et az ATI oldaláról.

                      Hozzászólás: Torrentflux PHP hiba! #2060453
                      balev
                      Felhasználó

                        Beleírtam egy kiiratást, próbáld már meg lefuttatni, aztán nézzük meg a kimenetét. Remélem jól írtam, tesztelni ugyanis nem teszteltem; ahhoz be kellene állítani több dolgot. Valószínûnek tartom, hogy a tömb nem kap értéket a BDecode-ban lévõ objektum függvénybõl. De ezzel meg tudjuk nézni, és ha létezik a tömb, akkor máshol vagy mással lehet gond.

                        Ha értenék a torrenthez, biztos többet tudnék mondani. Beszúrni meg azért nem tudom a kódot, mert még mindig hibával tér vissza a PHP, tehát gázok vannak még a fórummal.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,911-1,920 / 2,997