balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,931-1,940 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE Linux 10.1 kérdések #2056172
    balev
    Felhasználó
      dewey wrote:
      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030795
      balev
      Felhasználó
        nastjakam wrote:
        Nehany dolog:
        1. Nem megvetendo otlet, miszerint a postok szama nem lenne feltuntetve, igy elkerulendo egyes userek postszam hajszaszasa.
        2. A szemelyes kerdesek igen kenyes mivoltabol adodoan a regi userek megkulonboztetese, amde nem csak mint moderatori kinevezes altal.

        Ez el lett felejtve?
        Maradhatna csak a besorolás (pl. oszlopos tag) ill. a „hozzászólás meter”, ami ugye 1-tõl 5-ig tux vagy csillag, ésatöbbi. A hozzászólások száma csak a profilban, saját részre jelenne meg.

        Látom módosítottátok a GYIK menüt, bekerült az IRC is – tetszik. Fõleg ez „sokan járnak ide aludni is ;)”

        Hehh 🙂

        Hozzászólás: #2059917
        balev
        Felhasználó
          Gyuszk wrote:
          Ezeket az eszközöket sok tesztelés után választották ki, és magukat a feladatokat is végigoldották minden cuccal.

          Csak az a probléma, ha megcsinálod Ooo-ban, akkor nem biztos, hogy menni fog PPT alatt és fordítva. Erre akartam csupán utalni. Ezért célszerû minél kevesebb csicsával megoldani a prezentációs feladatokat, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

          Hozzászólás: #2059910
          balev
          Felhasználó
            Gyuszk wrote:
            Sziasztok.
            Hozzászólás: Mount usereknek nem írható. #2059501
            balev
            Felhasználó
              Baki wrote:
              /dev/sda /mnt/pendrive vfat defaults,noauto,users,umask=000 0 0

              Mûködik!  😀

              Mit csinál pontosan a defaults?

              Hozzászólás: Mount usereknek nem írható. #2059498
              balev
              Felhasználó
                Baki wrote:
                mount /dev/sda

                mount: only root can mount /dev/sda on /mnt/pendrive

                fstab:

                Code:
                /dev/sda /mnt/pendrive vfat defaults,noauto,users,umask=000 0 0

                http://hup.hu/wiki/index.php/Fstab

                users: bármely felhasználó (le)csatolhatja az állományrendszert és további megkötéseket érvényesít: noexec nodev nosuid

                Hozzászólás: Mount usereknek nem írható. #2059496
                balev
                Felhasználó

                  Próbáld meg így, userként.

                  mount /dev/sda

                  Hozzászólás: Mount usereknek nem írható. #2059494
                  balev
                  Felhasználó
                    Baki wrote:
                    balev wrote:
                    Miért sudo-val csatolod, mikor user-ként is mennie kellene? Próbáld meg anélkül.

                    Azt meg hogyan?

                    „mount: only root can do that”

                    Pontosan hogyan csatolod?

                    Hozzászólás: Mount usereknek nem írható. #2059491
                    balev
                    Felhasználó

                      Miért sudo-val csatolod, mikor user-ként is mennie kellene? Próbáld meg anélkül.

                      Hozzászólás: Grafikus betöltõ… #2058889
                      balev
                      Felhasználó

                        Ez a /dev/wacom nem tudom milyen eszköz, de már másoknál is láttam, és mindenhol hibát jelzett. Mindenesetre nyugodtan kikommentezheted. Az X-ed nagy valószínûséggel azért nem indult, mert nem kommenteztél ki mindent, ami a /dev/wacom-ra vonatkozik (pl. sendcoreevents). De ha megnézed a logot, megtalálod az okát.
                        Cd írás parancssorból ld. Linuxforum.hu fõoldal – menü -> parancssori tippek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,931-1,940 / 2,997