Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Pusztito wrote:Hali!
Az a problémám ha kikapcsolom a gépet akkor az ati driver eltünik a géprõl.(legalább is nincs OpenGL -em).Ilyenkor újra felszoktam rakni a drivert.
Miért tünik el a gépemrõl a driver?Nem kéne. A driver biztosan nem tûnik el a gépedrõl csak úgy.
Elõfordulhat, hogy a kernelbe nem fordítottad be az auto load module opciót, így nem a kernel nem húzza be automatikusan az fglrx modult.
Az /etc/rc.d/rc.modules fájlba írd be a következõ sort:Code:/sbin/modprobe fglrxMásik problémám hogy sokkal rosszababul müködik a driver mint amikor suse,uhu volt a gépemen. <— alapból volt OpenGL.
Ez mit jelent? Mi az hogy rosszabbul? Kevesebb FPS, szaggató alkalmazások? Honnan találjuk ki?
Nekem pl. némely 3d-s alkalmazások jól mûködtek, míg mások szaggattak.Az fstab-ba tedd be a /dev/shm tmpfs sort és nézd meg, utána változik-e a dolog.
http://hu.gentoo-wiki.com/HOGYAN_ati_driverNo végül sikerült megoldani az autentikációs problémát.
A lényeg, hogy külön bontottam az oldalt funkció szerint. Login oldalon bejelentkezés, ami meghív include-dal egy ellenõrzõ kódot. Ha helyes a bejelentkezési adat, akkor manuálisan létrehozom a session változót (nem session_register-rel; register_globals: off) és minden URL megkapja a SID-et, amivel tovább tudom vinni a session adatokat.
Minden azonosítást megkívánó oldal tetején meg van hívva az ellenõrzõ kód, ami a session változó nem megléte esetén redirect-tel a login oldalra.
Kilépés is külön oldalt kapott, ahol a session superglobal tömböt törlöm, plusz magát a session-t is.AMD486 wrote:Jobb, de vajon lehet-e moduláris Xorg alá rakni?VESA-val meg nem lehet 60Hz fölé menni, mert ennyit enged meg max a szabvány. Az nvidiánál is csak workaround, amíg nem lesz rendes javítás.
Beépített Xorg nv driverrel meg kéne menjen normális frissítési frekin is (pl 85 Hz)No ezt jó tudni. Akkor máskor nem akarom ráerõszakolni a vesa-ra. Hogy az nv driverrel miért nem ment az ismerõs gépén, nem tudom.
nanobit wrote:és ez nekem mért jó? kiírja a lemezre? frissíti a szuperblokkot?
Ezt én most kb így értelmeztem: bla bla bla, frissíti a bla bla bla 😀
Elmagyaráznád egy magamfajta fogyatékosnak?Ha sync módban van befûzve a pendrive (ld. fstab), akkor lassabban másol, mert másolás, vagy törlés (teljesen mindegy, milyen mûvelet után rögtön szinkronizál). Ilyenkor le lehet húzni elvileg rögtön, bár a leválasztás akkor is ajánlott szerintem. (most meddig tart? két másodperc?)
Ha nem sync módban van csatolva, akkor gyorsan másol, töröl, akármi, de nem biztos, hogy ez a valóságban is megtörténik, ezért leválasztás elõtt ki kell adni a sync parancsot, ami ha eltérést talál az adatok között, akkor kiigazítja azokat. Magyarán befejezi a még nem végrehajtott másolást, törlést ésatöbbi.AMD486 wrote:akkor írd át az xorg.conf megfelelõ részét így: (ahogy látod, a felbontás után ‘_frek’ a frekvencia kényszerítése)Code:Section „Screen”
(…)
SubSection „Display”
Depth 16
Modes „1024x768_85” „800x600_85” „640x480_85”
EndSubSection
SubSection „Display”
Depth 24
Modes „1024x768_85” „800x600_85” „640x480_85”
EndSubSection
(…)
EndSectionNem is tudtam, hogy így ki lehet kényszeríteni. Ez vesa-val is mûködik?
Nekem vesa-val nem akart se modeline-nal, se hsync-vsync beállításokkal az adott frekvenciákon frissíteni. ATI driverrel gond nélkül.
Haveromnak tettem fel UHU-t, ott szintén. Gyári nv-vel nem, csak nvidia-val lehetett kikényszeríteni belõle a megfelelõ frissítést.saynos wrote:Ahahaha iszonyuu! Telleg megrazo! 😀 http://www7.online.rtlklub.hu/forumkepek/2006/03/08/7804040.pictTe hol járkálsz napközben? Pfujj! 🙂
bepe79 wrote:„Please also check the log file at „/var/log/Xorg.0.log””Az xorg.log-ot is meg kell nézni, leírja részletesebben, hogy mi lehetett a baj.
Csatolta, csak driver log.txt néven.
Szerk.: ja hogy ez nem az. Akkor bocs 🙂
Ilyen is van SUSE alatt? Vagy ez mindenhol van?(II) LoadModule: „fglrx”
(WW) Warning, couldn’t open module fglrx
(II) UnloadModule: „fglrx”
(EE) Failed to load module „fglrx” (module does not exist, 0)Ennek annyi a lényege, hogy nem sikerült telepítened az ATI fglrx driver-ét.
Elõször is, nem értek a SUSE-hez meg a SAX-hoz, de amit megpróbáltál feltenni, azt szedd le, úgy ahogy van.
Aztán az
Code:lspciparancs kimenetét (rootként), valamint az
/etc/X11/xorg.conf fájlt csatold be ide a fórumra.Közben töltsd le az ATI hivatalos oldaláról az xorg-hoz tartozó fglrx driver-t. Ha nem akarod bonyolítani, akkor ott a grafikus telepítõ, töltsd le azt, bár én nem ajánlom. Utána telepítsd fel, majd írd meg, hogy sikerült.
Ha megvagy, a driver telepítésével, akkor mentsd el valahova az eredeti xorg.conf-ot biztonsági másolatként.
Utána az aticonfig –initial parancsot add ki (root-ként), plusz a követekezõ kimenetét szúrd be:Code:lsmod | grep fglrxHa semmit nem ír ki, akkor írd be
Code:modprobe fglrx(root-ként), majd az elõzõ paranccsal ellenõrizd, hogy betöltött-e a modul.
Ha betöltött (az lsmod parancs kilistázza), akkor indítsd újra a grafikus felületet.
Ha nem töltött be, vagy hibát jelez telepítéskor, modul betöltéskor vagy akármikor, akkor a hibát írd meg.Ha minden okénak tûnik, de mégse indul be a grafikus felület miután újraindítottad, akkor jelentkezz be terminálon és másold vissza az eredeti xorg.conf-ot a helyére. Utána el tudod majd indítani.
dareal wrote:rofl, a végén az uccsó 2 csóka arcán a wtf arckifejezés nem semmi 😀
http://www.zippyvideos.com/8134744555095846/akaszs/Biztos majd megállt a szíve. Nem gyenge, csak nehogy valaki szívinfarktust kapjon, mert akkor tényleg. A hülyék 🙂
Teati wrote: -
SzerzőBejegyzés