balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,951-1,960 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI driver egy 9550-ra…. #2059319
    balev
    Felhasználó
      eXs wrote:
      sziasztok
      kezdokent nem tudtam hova irjak igyhat nyitottam egy uj temat….
      mar kb 1 hete probalom feltenni a drivert suse 10.0 -t hasznalok es egy 9550 256 MB/ 128 bit -es kartyam van…
      mar kismillio fele keppen megprobaltam feltenni…kiprobaltam kulonbozo keppen felteni kulonbozo forumokon talalt leirasok utan de semmire nem jutottam..remelem nektek van megoldasotok a problemamra/problemainkra
      elore is kosz

      Pl. milyen leírás alapján? Hupwiki? Mire jutottál, mi lett az eredmény?

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047642
      balev
      Felhasználó
        Pusztito wrote:
        Hol találom a kernelben az alaplapi támogatást?.

        Pusztito wrote:
        balev, kernelt kijavítottam ahogy mondtad.

        root@www:~# fgrep -i drm /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
        # CONFIG_DRM is not set
        root@www:~#

        root@www:~# fgrep -i agp /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
        CONFIG_AGP=y
        # CONFIG_AGP_ALI is not set
        CONFIG_AGP_ATI=y
        # CONFIG_AGP_AMD is not set
        # CONFIG_AGP_AMD64 is not set
        # CONFIG_AGP_INTEL is not set
        # CONFIG_AGP_NVIDIA is not set
        # CONFIG_AGP_SIS is not set
        # CONFIG_AGP_SWORKS is not set
        # CONFIG_AGP_VIA is not set
        # CONFIG_AGP_EFFICEON is not set
        root@www:~#

        modulet is betölti.De az x nem jó :unsure:

        Hozzászólás: Xorg probléma sidnél #2057577
        balev
        Felhasználó
          tothaa wrote:
          Lehet ezzel valamit kezdeni, talan toroltem valami olyan csomagot, ami kellene hozza… vagy frissitesben remenykedjek? – most nem ferek hozza a kopete -hez(azonnali uzenetkuldo), a leveleimhez (evolution)… Mit gondoltok, hol tudnek utannanezni, hogy mit lehet kezdeni vele? Koszonettel:tothaa

          Downgrade-elni nem lehet? Vagy upgrade-nél beállítani, hogy az X-et ne bántsa?  Leveleidhez ott a pine vagy a mutt, böngészõnek links vagy lynx, irchez ircii vagy bitchx.

          Hozzászólás: Grafikus betöltõ… #2058884
          balev
          Felhasználó
            AMD486 wrote:
            Rossz freki miatt mióta fagy bármi is?  :eh:

            Mondjuk, ha túl nagy hsync-vsync értékek vannak beállítva, de akkor max. nem indul az X. De itt elindul a grafikus felület, csak bármit csinál, kifagy. Lehet végül is driver probléma, de akkor más a gdm/kdm se indulna el, nem? Mindenesetre az xorg.conf és a log kellene.

            Konzolra: CTRL-ALT-F1, aztán csatold a fentieket.

            Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047639
            balev
            Felhasználó
              Pusztito wrote:
              Van valakinek ötlete miért nem müködik az x-em??
              xorg.conf.fglrx-0 az aticonfig –initial parancs után jönn létre az /etc/X11/  -ben.

              Nekem van, pl. írtam feljebb, hogy az alaplapi AGP támogatást kapcsold be és próbáld úgy. Ha minden más rendben van, tehát modul patch-elés sikerült és be is tudja tölteni a rendszer, akkor én nem tudok már másra gondolni.

              A logod:

              (EE) fglrx(0): [agp] Failed to set AGP mode!
              (EE) fglrx(0): cannot init AGP

              Egyébként kicsit bele is nézhetnél a konfigba és logba néhanapján.
              Pl. mindkét konfigod ugyanaz, és az aticonfig –initial azért menti el fglrx.0 néven, mert már létezik egy xorg.conf fájl.
              Az aticonfig parancs kiírásánál ki is írta, hogy: „Found primary device section fglrx” vagy valami hasonló. Tehát ha egyszer már megcsináltad, akkor nem kell minden egyes alkalommal kiadni az aticonfig parancsot.

              Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047636
              balev
              Felhasználó

                Akkor mondjuk a SIS AGP támogatás miért nincs bekapcsolva?

                Pusztito wrote:
                Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044116
                balev
                Felhasználó
                  saynos wrote:
                  balev wrote:
                  Mondjuk a topikcím valóban nagyon kreatív, de szerintem nem lényeg. A fórummotor nem csak a topikcímekben keres; a tartalom a lényeg.

                  Mire gondoltal?

                  No igen.

                  Hozzászólás: ATI végsõ kérdés #2044113
                  balev
                  Felhasználó

                    Mondjuk a topikcím valóban nagyon kreatív, de szerintem nem lényeg. A fórummotor nem csak a topikcímekben keres; a tartalom a lényeg.

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047634
                    balev
                    Felhasználó
                      Pusztito wrote:
                      balev, kernelt kijavítottam ahogy mondtad.

                      root@www:~# fgrep -i drm /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
                      # CONFIG_DRM is not set
                      root@www:~#

                      root@www:~# fgrep -i agp /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
                      CONFIG_AGP=y
                      # CONFIG_AGP_ALI is not set
                      CONFIG_AGP_ATI=y
                      # CONFIG_AGP_AMD is not set
                      # CONFIG_AGP_AMD64 is not set
                      # CONFIG_AGP_INTEL is not set
                      # CONFIG_AGP_NVIDIA is not set
                      # CONFIG_AGP_SIS is not set
                      # CONFIG_AGP_SWORKS is not set
                      # CONFIG_AGP_VIA is not set
                      # CONFIG_AGP_EFFICEON is not set
                      root@www:~#

                      modulet is betölti.De az x nem jó :unsure:

                      Milyen alaplapi chipset-ed van?
                      Hogy néz ki most a konfig és a log? (ja és ezt ne kelljen már mindig külön kérni)

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047631
                      balev
                      Felhasználó

                        Igazad van 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,951-1,960 / 2,997