Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
eXs wrote:sziasztok
kezdokent nem tudtam hova irjak igyhat nyitottam egy uj temat….
mar kb 1 hete probalom feltenni a drivert suse 10.0 -t hasznalok es egy 9550 256 MB/ 128 bit -es kartyam van…
mar kismillio fele keppen megprobaltam feltenni…kiprobaltam kulonbozo keppen felteni kulonbozo forumokon talalt leirasok utan de semmire nem jutottam..remelem nektek van megoldasotok a problemamra/problemainkra
elore is koszPl. milyen leírás alapján? Hupwiki? Mire jutottál, mi lett az eredmény?
Pusztito wrote:Hol találom a kernelben az alaplapi támogatást?.Pusztito wrote:balev, kernelt kijavítottam ahogy mondtad.root@www:~# fgrep -i drm /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
# CONFIG_DRM is not set
root@www:~#root@www:~# fgrep -i agp /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
CONFIG_AGP=y
# CONFIG_AGP_ALI is not set
CONFIG_AGP_ATI=y
# CONFIG_AGP_AMD is not set
# CONFIG_AGP_AMD64 is not set
# CONFIG_AGP_INTEL is not set
# CONFIG_AGP_NVIDIA is not set
# CONFIG_AGP_SIS is not set
# CONFIG_AGP_SWORKS is not set
# CONFIG_AGP_VIA is not set
# CONFIG_AGP_EFFICEON is not set
root@www:~#modulet is betölti.De az x nem jó :unsure:
tothaa wrote:Lehet ezzel valamit kezdeni, talan toroltem valami olyan csomagot, ami kellene hozza… vagy frissitesben remenykedjek? – most nem ferek hozza a kopete -hez(azonnali uzenetkuldo), a leveleimhez (evolution)… Mit gondoltok, hol tudnek utannanezni, hogy mit lehet kezdeni vele? Koszonettel:tothaaDowngrade-elni nem lehet? Vagy upgrade-nél beállítani, hogy az X-et ne bántsa? Leveleidhez ott a pine vagy a mutt, böngészõnek links vagy lynx, irchez ircii vagy bitchx.
AMD486 wrote:Rossz freki miatt mióta fagy bármi is? :eh:Mondjuk, ha túl nagy hsync-vsync értékek vannak beállítva, de akkor max. nem indul az X. De itt elindul a grafikus felület, csak bármit csinál, kifagy. Lehet végül is driver probléma, de akkor más a gdm/kdm se indulna el, nem? Mindenesetre az xorg.conf és a log kellene.
Konzolra: CTRL-ALT-F1, aztán csatold a fentieket.
Pusztito wrote:Van valakinek ötlete miért nem müködik az x-em??
xorg.conf.fglrx-0 az aticonfig –initial parancs után jönn létre az /etc/X11/ -ben.Nekem van, pl. írtam feljebb, hogy az alaplapi AGP támogatást kapcsold be és próbáld úgy. Ha minden más rendben van, tehát modul patch-elés sikerült és be is tudja tölteni a rendszer, akkor én nem tudok már másra gondolni.
A logod:
(EE) fglrx(0): [agp] Failed to set AGP mode!
(EE) fglrx(0): cannot init AGPEgyébként kicsit bele is nézhetnél a konfigba és logba néhanapján.
Pl. mindkét konfigod ugyanaz, és az aticonfig –initial azért menti el fglrx.0 néven, mert már létezik egy xorg.conf fájl.
Az aticonfig parancs kiírásánál ki is írta, hogy: „Found primary device section fglrx” vagy valami hasonló. Tehát ha egyszer már megcsináltad, akkor nem kell minden egyes alkalommal kiadni az aticonfig parancsot.Akkor mondjuk a SIS AGP támogatás miért nincs bekapcsolva?
Pusztito wrote:saynos wrote:balev wrote:Mondjuk a topikcím valóban nagyon kreatív, de szerintem nem lényeg. A fórummotor nem csak a topikcímekben keres; a tartalom a lényeg.Mire gondoltal?
No igen.
Mondjuk a topikcím valóban nagyon kreatív, de szerintem nem lényeg. A fórummotor nem csak a topikcímekben keres; a tartalom a lényeg.
Pusztito wrote:balev, kernelt kijavítottam ahogy mondtad.root@www:~# fgrep -i drm /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
# CONFIG_DRM is not set
root@www:~#root@www:~# fgrep -i agp /usr/src/linux-2.6.15.7/.config
CONFIG_AGP=y
# CONFIG_AGP_ALI is not set
CONFIG_AGP_ATI=y
# CONFIG_AGP_AMD is not set
# CONFIG_AGP_AMD64 is not set
# CONFIG_AGP_INTEL is not set
# CONFIG_AGP_NVIDIA is not set
# CONFIG_AGP_SIS is not set
# CONFIG_AGP_SWORKS is not set
# CONFIG_AGP_VIA is not set
# CONFIG_AGP_EFFICEON is not set
root@www:~#modulet is betölti.De az x nem jó :unsure:
Milyen alaplapi chipset-ed van?
Hogy néz ki most a konfig és a log? (ja és ezt ne kelljen már mindig külön kérni)Igazad van 🙂
-
SzerzőBejegyzés