balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,971-1,980 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030748
    balev
    Felhasználó

      Ha lehet publikus javaslatot tenni, akkor nastjakam, saynos, juuzer. Amennyire tudom, többet vannak jelen, jó meglátásúak és képben vannak.

      Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030746
      balev
      Felhasználó
        killall wrote:
        erdekes dolgok tortentek azota, ezert megis kene legalabb egy aktiv moderator.
        balev: elvallalnad? (egy plusz zenesz mindig jol jon :))
        de legyszi csak akkor vallald el, ha legalabb olyan szinten tudsz aktiv lenni, mint a „nagy oregek” 🙂

        Megtisztelõ a felajánlás, szívesen elvállalnám, de a közeljövõben nem lehet.
        Nem tudok annyit a fórumon lenni, amennyi ehhez a munkához szükséges. Márpedig sok munkája van egy felelõs moderátornak.

        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030744
        balev
        Felhasználó
          Bbt wrote:
          hm.
          nekem erõsen káosz hangulatú így…
          Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030740
          balev
          Felhasználó
            Code:
            /linuxforum      -hibabejelentések, vélemények, javaslatok (egy topikba)
                                    -linuxforum piac
                                    -admin topik

            distrib/system -alap                 (fõ rendszerbeállítások: init, fstab, stb.)
                    -GRUB, LILO           (boot loaderek)
                    -nyomtatás     (CUPS, stb.)
                    -biztonság       (virus, tûzfal, spam, stb.)

            distrib/X   -X szerver         (grafikus felület telepítés, beállítás)
                    -KDE         (ablakozók, ezen belül karakterkészlet beállítások)
                    -GNOME     (ablakozók, ezen belül karakterkészlet beállítások)
                    -egyéb       (ablakozók, ezen belül karakterkészlet beállítások)

            distrib/net -eth             (hálókártya és hálózat beállítások)
                  -wireless       (vezetéknélküli hálókártya és hálózat beállítások)
                  -internet         (konfigurálás:DHCP, ADSL(pppoe))
                  -szerverek     (apache, MySQL, mail, FTP, SSH, SAMBA, stb.)

            /video            -NVIDIA   (NVIDIA kártyák)
                  -ATI           (ATI kártyák)

            /sound          -ALSA (OSS emuláció)        (hang beüzemelés, hangszerverek)
                       
            /apps              -grafikai                              (gimp, stb.)              (Lafisoft-ot is be lehetne ide építeni)
                                  -multimédia                        (mplayer, stb.)
                                  -cd/dvd                                (cd/dvd írás)

            /games                                                      (játékok)

            /programozás  -PHP, PERL,C, stb.          (mindenféle)

            /kernel            -2.4, 2.6                 (kernelbeállítások, fordítás)
               
            /emulátorok                                                (emulátorok)

            /egyéb + offtopik                         (minden ami kimarad [vegyes felvágott, sos bajban vagyok, stb.] késõbb akár külön kategória)

            Csak azokat a topikok kerülnének bele a disztribúció könyvtárba, amelyek beállításai disztribúciófüggõek lehetnek. Vagyis így se jó, van mit belerakni és van mit kiszedni belõle.

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030735
            balev
            Felhasználó

              Vizsla felvetésére. Valóban disztribúciótól külön kell venni a topikokat. Azokban csak disztrófüggõ topikokat létrehozni. Ha valaki nem így tesz, topik vagy hozzászólás áthelyezés by moderátorok.

              Színvonal emelése érdekében: kevesebb, de aktív moderátor mindenféleképp + netikettet megszegõ (akármilyen szempontból) tag 3szori figyelmeztetés, utána temp ban, végül ha nincs más megoldás végleges ban.

              Szerkezeti ötlet jelenleg:
              http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=15027.msg184904#msg184904

              Lehet, hogy tisztára hülyeség ez a logika. Persze várunk más ráncbaszedõ ötleteket is.

              Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030733
              balev
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                Na akkor én is beleszólok… fájdalom.
                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030730
                balev
                Felhasználó
                  sany wrote:
                  Nem jelentkezett senki javaslattal, az új dizájnra?
                  Ennyire nincs érdeklõdés?!  :blink:

                  Code:
                  /linuxforum      -hibabejelentések, vélemények, javaslatok (egy topikba)
                                          -linuxforum piac
                                          -admin topik

                  /distrib            -a                                  (disztró tükrök, telepítések, beállítások)
                                          -…
                                          -z

                  /system   -alap             (fõ rendszerbeállítások: init, fstab, stb.)
                          -GRUB               (boot loaderek)
                          -LILO                         (boot loaderek)
                          -nyomtatás     (CUPS, stb.)
                          -betûkészlet     (beállítás konzolon, grafikus felületen)
                          -biztonság       (virus, tûzfal, spam, stb.)

                  /X               -X szerver     (grafikus felület telepítés, beállítás)
                          -KDE         (ablakozók)
                          -GNOME     (ablakozók)
                          -egyéb       (ablakozók)

                  /net             -eth         (hálókártya és hálózat beállítások)
                        -wireless       (vezetéknélküli hálókártya és hálózat beállítások)
                        -internet         (konfigurálás:DHCP, ADSL(pppoe))
                        -protokoll         (protokoll beállítás: FTP, SSH, SAMBA, stb.)
                        -webszerverek   (apache, stb.)
                        -szerveroldali nyelvek       (PHP, PERL, stb.)
                                        -adatbázisok                          (MySQL, stb.)

                  /video            -alap     (video meghajtók beállítása)
                        -NVIDIA       (NVIDIA kártyák)
                        -ATI           (ATI kártyák)

                  /sound          -alap             (hang beüzemelés, hangszerverek)
                        -ALSA (OSS emuláció)   (ALSA)
                        -OSS         (OSS)

                  /apps              -grafikai                              (gimp, stb.)              (Lafisoft-ot is be lehetne ide építeni)
                                        -multimédia                        (mplayer, stb.)
                                        -cd/dvd                                (cd/dvd írás)

                  /games                                                      (játékok)

                  /programozás                                            (mindenféle)

                  /kernel            -2.4     (kernelbeállítások, fordítás)
                        -2.6         (kernelbeállítások, fordítás)

                  /emulátorok                                                (emulátorok)

                  /egyéb + offtopik                         (minden ami kimarad [vegyes felvágott, sos bajban vagyok, stb.] késõbb akár külön kategória)

                  A hétvégén költöztem, rengeteget kellett pakolni, most lett csak net bekötve az új lakásba, stb. phuhhhh.

                  Killall, Sany, Wait és Juuzer javaslatai alapján egyenlõre ennyire tudtam összegyúrni, de lehet, hogy még jobban össze kellene tömöríteni, mert átláthatatlan lenne így. Ebben a formában minden disztribúcióban adottak lennének ezek a kategóriák, max. sok helyen üresen állnának, de így egységes lenne és nem foglalna fizikailag több helyet. Ezeken belül lehetne új topikot létrehozni (50 hozzászólás felett [by Juuzer]).

                  Az is lehet, hogy meg kellene fordítani a logikát és az alkategóriákból „fõfát” csinálni, amibõl nyilnának a disztribúciók. Tegyetek hozzá, vagy vegyetek el belõle.

                  Szerk.: legközelebb táblázatot használok.

                  Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047618
                  balev
                  Felhasználó
                    Pusztito wrote:
                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047616
                    balev
                    Felhasználó
                      Pusztito wrote:
                      Hali !
                      Ismét nekiestem az ati driver telepítésnek.Leszetem a ati-driver-installer-8.24.8-x86.run és futtatam.Mindent automatikussan raktam fel.
                      Hozzászólás: SuSe 9.1 bootmenü – menu.lst #2058939
                      balev
                      Felhasználó

                        A Konqueror helyett nyisd meg valamilyen szövegszerkesztõvel, mert az csak olvasásra nyitja meg a fájlt szerintem. Mondjuk ott a kwrite, vagy terminálon mcedit, jpico, stb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,971-1,980 / 2,997