Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
attila1964 wrote:Tudom, én vagyok a nagyigényû, miért nem jó nekem a Thundebird az Ooo-ban… 🙂
Egyáltalán nem nagy igény. De ezek már apróságoknak számítanak, mikor azért még vannak súlyosabb megoldandó problémáik is a linux alá fejlesztõknek, ebben biztos vagyok.
Elõször is köszönöm a megtisztelést Killall 🙂
Másodszor, Sany ötlete egyszerûvé és átláthatóvá tenné a topik disztribúciókkal foglalkozó részét. A fõ kategóriákhoz nem lehetne újat nyitni, ez így jó. Csak ha azonos témájú, elõre nem látott és elegendõ hozzászólással rendelkezõ topik keletkezik az egyéb topikban, akkor abból kategóriát lehet készíteni a moderátoroknak és mindenhol elvégezni a módosításokat. Fõ kategóriák lehetnének fontossági és elõfordulási sorrend szerint mondjuk:/install (disztró telepítések)
/system (fõ rendszerbeállítások, pl. GRUB)
/net (mindenféle hálózat beállítás)
/video (video meghajtók beállítása)
/sound (hang beüzemelés)
/apps (program telepítések)
/kernel (kernelbeállítások, fordítás)Ezek álljanak rendelkezésre mindegyik disztribúció topikban szerintem, az egységesség végett.
Szerk.: közben rájöttem, hogy nem jó a túl nagy egységesítés sem, mert akkor megint nem átlátható.
Akkor ez nagy valószínûséggel valami bug lehet. Nekem különbözõ, Impress-be beépített objektumok szerkesztésétõl száll el, majd indul újra a helyreállítással. Ami viszont kiválóan mûködik 🙂
Csakhogy attól még van elég sok hiba a kódban. Valószínûleg ez is hasonló dolog lehet.str2etboy wrote:Hi mindnekinek!
Készítetek egy oldalt, ami elég sok javascriptet fog használni, viszont ha jól tudom, akkor a Firefox és az IE egy csomó mindent máshogy csinál. Nincsen valami egységes nyelv, amit minde a ketten ismernek? Most spéci ebbe a bibibe üzköztem:
onmouseoverrel szeretnék egy szöveget megjelenetetni a kurzor felett/mellett. 1. Prébléma: a kurzor pozíciójának lekérdezése. IE-ben elég eccerû, firefoxban nem tom, gondolom Operában stb-ben megint máshogy van. 2. Firefoxban nem jelenik meg a szöveg… Mit tok tenni?Ezzel a problémával én is szembesültem már, ezért kellett Javascript-tel úgy megoldani a dolgot, hogy böngészõtõl függetlenül mûködjön az „alternatív szöveg” megjelenítés kép vagy url esetén, ami egyébként az alt= és a title= paraméterekkel megadható, de csak IE alatt mûködik maradéktalanul. Feltettem ide, mentsd le az oldalt, ott lesz a css és html-be ágyazva a js. Kipróbáltam, mûködik FF és Opera alatt is.
Indítsd parancssorból az Ooo-t és amikor e-mail címre kattintasz, nézd meg mit ír a konzolon.
Böngészõben (mozilla alapú) az about:config parancs segítségével érsz el minden beállítást. Szerintem itt lehet azt is megadni, hogy e-mail címre való kattintásnál milyen kliens-t nyisson meg.
forreal wrote:Végülis vettem a gépet, de sikerült jutányosan megvásárolnom, garanciálisan. Mondjuk a 3D tényleg csak játékok miatt érdekelne tehát nem ez volt az elsõdleges. Inkább huszadrangú. Viszont a többi paramétere ingen jó és linux alatt is nagyon szépen teljesít.De írok nekik az biztos. Ebben lehet cserélni a video panelt és tudnék is szerezni Gef4 Go-ra. Viszont én hátrálok a Gefekkel kapcsolatban. Ati mindíg hozta a várt teljesítményt. Kivétel amikor be se indul 😀
Fõleg laptop vásárlás esetén kell jól körülnézni az alaplapi chipset és grafikus meghajtó chipset tekintetében. Persze más az eset, ha kaptad például. Akkor ugye nem tudod megválasztani, hogy milyet vegyél. De azért kérdezz rá náluk, hátha írnak valami használhatót.
fglrxinfo, glxinfo?
Nézz szét az ATI oldalán és vagy kérdezz rá e-mailben, hogy lesz-e támogatása ennek a kártyának a jövõben (ha jól értelmeztük egyáltalán, hogy jelenleg nem támogatott).forreal wrote:Nah a logok csatolva.
Megcsináltam az initialt.
A szuz xorg.con-on. ismét.A log szerint a chipset támogatott és meg is találja a kártyát:
ATI Radeon/FireGL: The following chipsets are supported:
[…]
MOBILITY RADEON 9000/9100 IGP (RS300M 5835),
[…]
Chipset MOBILITY RADEON 9000/9100 IGP (RS300M 5835) foundDe aztán itt van ez, amihez nem tudok sokat fûzni, mert annyira nem látom át az fgrlx, a dri és a glx kapcsolatát.
WW) fglrx(0): DRI is not supported on Radeon 9000/9100 IGP (RS300/RS350) hardware.
(==) fglrx(0): OpenGL ClientDriverName: „on_igp9x00_we_do_not_support_dri.so”A konfigodban most mode 0660-ra van, ezt azért állítsd át 0666-ra és próbáld meg úgy is, bár az elõbb elvileg azon volt.
-
SzerzőBejegyzés