Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos, mint ahogyan írod is, minden jónak tûnik. Amitõl mégis MESA-t használ, az lehet például attól, hogy a DRI mode nem 0666-on van, de ugyebár neked azon van.
Az xorg2-1.conf-od jól összekavartad, kissé bonyolult lenne kibogozni, ráadásul több ütközõ rész is van benne. Inkább csinálj egy újat, vagyis másold vissza az eredetit és ereszd rá az aticonfig –initial-t, mert a noACCEL-t is belekeverted feleslegesen. Ha megvan, után küldj egy konfigot és logot róla, bár már a mostaniban is van egy sor, amit eddig nem láttam egyetlen logban sem, ennek kellene utánanézni.(WW) fglrx(0): DRI is not supported on Radeon 9000/9100 IGP (RS300/RS350) hardware.
(==) fglrx(0): OpenGL ClientDriverName: „on_igp9x00_we_do_not_support_dri.so”masterminds wrote:Kipróbáltam amit írtál:
1. „alias fglrx” sor be a modules.conf -ba.
Ne a modules.conf -ba írd be az fglrx-et, hanem modules simán.. (debian esetén)
Igen, lsmod parancs kilistázza a betöltött modulokat.
Restartold a teljes rendszert, majd teszteld le boot után, mûködik-e a driver (az elõzõ hozzászólásomban említett parancsokkal). Elképzelhetõ, hogy az X újraindítását nem szereti a driver, nálam gentoo-n szintén hasonló üzenetet kapok egy xdm restart esetén (a kernel panic-os sorod kivételével).Egy XFree86 logot is csatolj.
Lucida Sans vagy Luxi Sans-ot próbáld, ha a kódolás egyébként iso8859-2 mindenhol.
php.ini-ben van egy pár character encoding, nézz szét ott, vagy ha a DBF-nek van külön konfig fájlja, akkor ott.
No igen, nem is figyeltem, hogy 2.6.16-os kernel. Masterminds-nak abszolút igaza van. Egészen pontosan itt találod Throger kollega által linkelt oldalt, ahonnan a patch-eket le tudod tölteni. Ha ezzel megfoltozod a driver-t, utána már be fogja tudni tölteni.
http://www.linuxforum.hu/smf/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=181362#p181362
Plusz Throger leírása, ami alapján meg tudod foltozni.
http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16894.msg181372#msg181372Nem tudta betölteni az fglrx modult, valószínûleg a DRM miatt. Nézd meg a kerneledben, hogy a DRM be van-e kapcsolva. Ha igen, akkor kapcsold ki, a /dev/agpgart-ot pedig fixen be.
Wait wrote:Csak én gondolkodom úgy, hogy inkább be se jelentkezzünk msn-re? Ott van számtalan másik hasonló, s minden bizonnyal jobbat is találunk. Lehet, hogy nincs ott annyi ember, de megjök terjeszteni! Nekem személy szerint nem kell, ha meghalna, nem bánnám. Ha egy szolgáltató arra nem képes, hogy kiadja más rendszerek alá is a termékét, abból nem kérek (ha a Skype megtehette, hogy kiadja linuxra, m$ miért nem?)Nem csak te. Linux és Windows alá is létezik olyan program, ami több protokollt is kezel, lehet válogatni. Aki meg csak MSN-t hajlandó használni (mert miért jobb a másik? ld. IE – Mozilla termékek), annak lehet levelet írni.
juuzer wrote:Ami viszont szinte biztos probléma, az az, hogy xorg 7.0-ra frissítettél, amihez még nem írtak driver-t. Másoknál se mûködött még tudtommal,…
Nálam megy, log csatolva, valamint … talán kororra-xgl-live-0.2 is szerintem 7.0-ás xorg/ati párossal megy valamint, vlos is.
„…latest proprietary drivers from ATI (8.23.7) and NVIDIA (8178); X.Org 7.0…” http://desktop.vidalinux.com/goraki wrote:goraki wrote:Idézet az unset oldaláról:If globals is on, you’ll have to unset the $_SESSION[varname] as well as the $varname.
Like:
unset($_SESSION[varname]);
unset($varname);Magyarul unset($_SESSION) után kell unset($valami). Kipróbáltam, mûködik:D
Ok, mondjuk én a session_unregister-rel ugyanezt csinálom és az azonosítás a session változó meglétét figyeli. Tehát a kiléptetéshez elég lenne annyi, hogy törli ezt a változót, ami meg is történik, mert visszaléptet a belépéshez. Csakhogy a historyban vissza lehet menni oda, ahol be van jelentkezve, tehát semmit nem ellenõriz, pedig kellene. Mivel akkor elvileg nincs is session változó, át kellene irányítania a belépõ oldalra.
Tegyük fel, hogy adott felhasználó nem otthon, hanem valahol máshol lép be a felületre. Miután kijelentkezik, bárki vissza tud menni a bejelentkezett státuszig a böngészõben: ez így nem igazán biztonságos ugyebár. Példának véve akármelyik felhasználókat kezelõ oldalt a neten, miután kijelentkezek, hiába mennék vissza a history-ban, header(location)-nel át vagyok irányítva a belépõ oldalra, tehát máshogy van megoldva a session kezelése(beléptetés, kiléptetés), nincs cache-bõl visszatöltés, ésatöbbi. Magyarán amit a prog.hu-n olvastam, az nem jó, vagy én csinálok szarul valamit. Bár elõször magam írtam meg, aztán egy az egybe letöltöttem a forrást is és úgy se volt jó, tehát mégse az én készülékemben van a hiba.
http://www.prog.hu/cikkek/426/Felhasznalok+beleptetese+es+kovetese+2.html
Tud valaki ajánlani egy jobb/biztonságosabb megoldást, vagy tanácsot/felvilágosítást, hogy mit nem látok jól ebben a témában?
Igazából egy személyi honlapot csinálok, ami képgalériával és „hozzászólások” menedzselésével rendelkezik (php+mysql). Már mindent megírtam, finomítgattam, csak az azonosítás hiányzik. A források, amikbõl tanultam (Matt Zandstra – Tanuljuk meg a PHP4 használatát 24 óra alatt + php.net + mysql.com) elég jók, csak a munkamenet kezelés egyedül, ami számomra nem világosan van megfogalmazva. -
SzerzőBejegyzés