Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos, a wacom-os dolgok miatt nem mutat problémát a log és a direct rendering is enabled, tehát elvileg jónak kellene lennie. Ami viszont szinte biztos probléma, az az, hogy xorg 7.0-ra frissítettél, amihez még nem írtak driver-t. Másoknál se mûködött még tudtommal, tehát tegyél 6.8 vagy 6.9-et és úgy próbáld. Illetve próbáld még meg azt, hogy amikor megfagy az X, akkor terminálra váltasz és mindenféle logot begyûjtesz, hátha valamelyikben van valami érdemleges. Bár szerintem 7.0-val nem fog menni.
No igen. Ezt pláne nem tudod megtenni, míg a felhasználók nagy része ezt használja és sok cég kötve van a fejlesztések miatt IE-hez. Könnyû mondani, hogy nem szenvedek olyan oldallal, ami nem validált, vagy nem nyílik meg nem IE alatt. Nekem is sokszor van ilyen és nem is nézem meg ha csak engem érdekel a dolog, mert tényleg nem ér annyit. Viszont ha a munkádból adódóan muszály, akkor nem tudsz mit tenni.
Sziasztok!
Session kezeléssel gyûlt meg a bajom. A felhasználó kilépése után a session_unregister(változó) vagy session_unset és végül session_destroy parancsok ellenére a history-ban vissza lehet lépdelni a belépett állapotba. Pedig ott értelemszerûen feltétel a regisztrált session változó megléte. Ennek mi az oka?
docker wrote:Elõször is kösz hogy rögtön reagáltál az írásra.A wacom azért van benne, mert ha kiszedem parse errorral leáll az x azaz el sem indul.
A 3D támogatással meg az a gon, hogy a GDM ugyan elindul, de a desktopra lépés elõtt lefagy, ugyanúgy mint amikor klikkelek egyet az egérrel akárhol <_<Logokat csatoltam (amikor kiszedem a wacom-os input device-okat)
Fogalmam sincs, milyen eszköz ez a wacom, de nem hiszem hogy szükség lenne rá. A probléma pedig ott van a logban.
Data incomplete in file /etc/X11/xorg.conf
Undefined InputDevice „stylus” referenced by ServerLayout „Default Layout”.Ezeket nem szedted ki a server layout részbõl, és nem találja a hivatkozásokat értelemszerûen. Szóval ezt szedd ki, és akkor tényleg nem fog sikítani.
Code:InputDevice „stylus” „SendCoreEvents”
InputDevice „cursor” „SendCoreEvents”
InputDevice „eraser” „SendCoreEvents”Ha ez megvan, akkor indítsd az X-et fglrx driverrel és csatolj utána egy logot, mielõtt még az ati driverrel újraindítanád. Plusz fglrxinfo kimenetét.
Kill Bill’s brózer
* Index
2006. április 27., csütörtök 15:05
„Vedd vissza a webet.
docker wrote:xserver-xorg 7.0.0-0
xserver-xorg-driver-ati 1:6.5.7.3a log-ot csatoltam
Code:(II) LoadModule: „fglrx”
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/fglrx_drv.so
(II) Module fglrx: vendor=”FireGL – ATI Technologies Inc.”
compiled for 6.8.99.8, module version = 8.24.8
Module class: X.Org Video Driver
ABI class: X.Org Video Driver, version 0.7Code:(II) fglrx(0): Acceleration enabled
(II) fglrx(0): X context handle = 0x1
(II) fglrx(0): [DRI] installation complete
(II) fglrx(0): Direct rendering enabledMi a gond? A wacom-os cuccot még mindig nem szedted ki a konfigból. 3d támogatás pedig van a log szerint. Szedd ki a wacom-ot, aztán X restart és fglrxinfo.
docker wrote:xcut wrote:Van egy kis bajon a regexp-pel (valahogyan ez mindig gyenge pontom)…
Szóval a htmlben nem szabványos a &, csak a & ez eddig jó is, egy sima str_replace(), csakhát vannak az adazbázisban furfangos karakterek is (&#XXX), és így olvashatatlanná teszi a szöveget…
tudna valaki adni egy olyan regexp-et, ami kicseréli a &-t &-ra, kivétel, ha # van utána?Nem kellett még ezekhez nyúlnom, de ezek a függvények nem erre valók?
htmlspecialchars_decode — Convert special HTML entities back to characters
htmlspecialchars — Convert special characters to HTML entitiesNekem se akart menni, egyszer kipróbáltam kíváncsiságból. Pedig a megfelelõ sorokat betettem a konfigba és a driver is rendben van. Egyrészt belassította a grafikus felületet (habár csak egy hajszállal), másrészt semmi árnyékolás-transzparent effekt nem jött elõ. Szóval nem vagy egyedül ezzel, bár nem tudom kinek megy, akinek ATI van.
-
SzerzőBejegyzés