balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,011-2,020 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PHP #2024561
    balev
    Felhasználó
      goraki wrote:
      Az a gond, hogy a textarea-ban megjelenik egy új sor? Biztos, hogy egy sorba van a textarea a /textarea-val?

      Legközelebbi fórum találkozón jövök neked egy sörrel 🙂

      Bakker, ezen tökölök két napja. Megszokásból sortöréssel zártam a sort (nem tudom beszúrni a kódot, mert a fórummotor behülyül valamiért) a textarea-n belül.

      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006914
      balev
      Felhasználó

        Találkozott már ezzel valaki?

        Code:
        print ” session_start(): Cannot send session cache limiter – headers already sent (output started at /data/web/linuxforum.hu/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php:315)

        Máskor is elõfordult már, ha php kódot akartam elküldeni.

        Hozzászólás: PHP #2024559
        balev
        Felhasználó

          Tuti valami nagyon egyszerû hülyeségen csúszok el, de már kezd nagyon idegesíteni. Kipróbáltam BLOB helyett TEXT típussal, de ugyanaz. Egyébként mysql_field_type ugyanúgy BLOB-nak írja ki. Biztos nem az átalakító sor írja ki az elsõ br-t, mert kipróbáltam, hogy mást írjon ki /n helyett, és mindenhova azt írta, kivéva az elsõ HTML sortörés. Fogalmam sincs, mi teszi oda. Textarea-ba teszem a szöveget, POST method-dal küldöm el, MyISAM adatbázis típus, TEXT type. Vessük már össze a sorainkat 🙂

          http://www.balev.cjb.hu/?pg=4

          Hozzászólás: PHP #2024557
          balev
          Felhasználó
            goraki wrote:
            Hozzászólás: Nem megfelelõ képfrissítés #2058295
            balev
            Felhasználó
              Gyuszk wrote:
              Sziasztok. Találkoztam egy általam distrófüggetlennek talált problémával. A legfrissebb nVIDIA meghajtóprogram esetén a képfrissítésem maximum 70 Hz (pedig ebben a felbontásban, 1024×768-ban 100-nak kéne lennie). Az X konfiguráció helyes, az X naplófájlokban semmi hibaüzenetet nem találtam (legalábbis erre vonatkozólag nem).
              Használja valaki a legfrissebbet? Milyen Hz-et visz?

              Köszönöm elõre is.

              Gyuszk, igaz nekem nem nvidia, hanem ati, de eddig vesa driver-rel nem tudtam soha az 1024×768@85-öt, csak az fglrx-szel. Pedig elhiheted, hogy próbáltam hsync-vsync és modeline-nal is.

              Hozzászólás: PHP #2024556
              balev
              Felhasználó

                Oké, legalább tudom, hogy van erre függvény is :),

                de a lényeg, hogy ettõl ugyanúgy lesz egy kezdeti br az elsõ sorban. A kiiratásnál nem, ott jó, mivel ott HTML kódként jelenik meg. Csak amikor a módosításra bök, és textarea-ban jelenítem meg. Ott ugye vissza kell alakítani a br-t /n-re. No és itt a legelejére kiír egy br-t. Lehet, hogy én írtam meg szarul a kódot.

                Hozzászólás: PHP #2024554
                balev
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Tanácsot szeretnék kérni a következõvel kapcsolatban:
                  Egy webadmin felületet készítek, ahol a „hozzászólások” adatbázisban tároltak. Mivel a formázott szöveget (egyenlõre csak a sortörések a lényegesek) szeretném megtartani, ezért a hozzászólás feltöltését így oldottam meg:

                  Code:
                  $post=str_replace(„n”,”
                  „,ltrim($post));

                  Amikor az illetõ a hozzászólást módosítja, a következõ sor visszafejti a HTML sortöréseket normál sortörésekké, hogy eredeti állapotában maradjon meg a szöveg.

                  Code:
                  $sor[„post”]=str_replace(„
                  „,”n”,ltrim($sor[„post”]));

                  Ez így jó is lenne, csakhogy a legelsõ a szöveg legelején is egy n-t érzékel, amit át is alakít -re, vissza azonban már nem, mikor megint textarea-ban jelentetem meg, hogy módosítani lehessen.

                  Hozzászólás: 120 GB LEPART #2057492
                  balev
                  Felhasználó

                    Mondjuk ez lehet, nem sos bajban vagyok topikba illik, de:

                    Ha nem tudtad gparted-del megcsinálni, úgy, hogy adat van rajta, akkor csak bonyolultabb megoldások vannak. Pl. az, hogy egy másik merevlemezre, amin linuxos fs van átmented a cuccokat, dd-vel, vagy rsync-kel. Utána fogod és fdiskkel megcsinálod, majd visszamásolod a rendszert. Még egyiket se használtam (nem kellett eddig), de rsync megtartja a jogosultásgokat is, legalábbis Sany mindig ezt ajánlja.

                    Hozzászólás: Ati 8.24-8 + xorg7.0 + TV #2057587
                    balev
                    Felhasználó

                      fglrx-nek lehet állítani video overlay, nem tudom, hogy az jó-e ehhez.

                      Code:
                      # === Video Overlay for the Xv extension ===
                          Option „VideoOverlay”              „on”
                      # === OpenGL Overlay ===
                      # Note: When OpenGL Overlay is enabled, Video Overlay
                      #      will be disabled automatically
                          Option „OpenGLOverlay”              „off”
                      Hozzászólás: 120 GB LEPART #2057490
                      balev
                      Felhasználó
                        GO:MBI wrote:
                        Gyors kárfelmérés: elveszett anyám 1-2 legépelt dolgozata…

                        Megmaradtak a Battlefield 2 beállításaim is  :happy:

                        Prioritás?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,011-2,020 / 2,997