Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Attól még, hogy van kép az 1-es tuner beállítással, nem biztos, hogy ez a jó beállítás. Ezért mondom, hogy bizonyosodj meg róla, jó opciókkal töltöd-e be a modult (kártya, tuner). Elsõsorban a tunereket kell végigvenni, ha a kártya számában biztos vagy.
A legegyszerûbb kézzel próbálgatni.
modprobe saa7134 card=x tuner=ytrogher wrote:thx.Akkor mar tartsd is meg a2.6.16-ost! 🙂
Lehet, hogy en hallucinalom a dolgot, de nekem ezzel az uj kernellel picivel meg gyorsabbnak tunik a slack.
Hat, lehet, hogy en emlexem rosszul, de atieknal bevalt trend, hogy magasabb verzioszamu kernelnel mindig foltozgatni kellet.
No, igen. Pusztító, mi lenne ha kicsit találékonyabb lennél, és a /usr/src/linux helyett a saját kerneled verziószámát írnád linux helyett? Vagy konfigod nincs, de akkor hogy fordítottál kernelt?
Egyébként fixen rakd be az agpgart-ot, ne modulba. make modules_install parancs se kell így.
trogher wrote:balev wrote:Patch nélkül is mennie kellene. Nekem anno még 2.6.9-hez kellett, azóta egyikhez sem, hogy leforduljon a modul.Probald ki patch nelkul, es szolj, hogy sikerult-e, legyszi! Ha igen, akkor tenyleg en vagyok a balfek.
Pusztito, semmi bajom nincs, csak probaltam lezarni a gcc temat.
Abszolút igazad van. Pedig legalább három 2.6-os kernel alatt fordítottam fglrx-et és csak valamikor nagyon régen kellett. Ehhez úgy néz ki ismért patch szükségeltetik. Különbön unknown symbol-lal elszáll a modul beillesztésénél.
Patch nélkül is mennie kellene. Nekem anno még 2.6.9-hez kellett, azóta egyikhez sem, hogy leforduljon a modul.
pomm wrote:grub verzió? /boot/grub/devic.map tartalma
beírjátok:
grub-install /dev/sda
mit lép rá???Oda is telepítettem neki. Hiba nélkül fel is ment. Majd otthon ránézek a device.map-ra.
Egy ismerõsömnek tettünk fel UHU-t (1.2). Van egy IDE és egy SATA merevlemeze. A SATA-n van neki windows, az IDE-n több partíció is és ide került a linux. A GRUB-ot feltelepítettem neki a SATA MBR-be, de indításkor a csak GRUB feliratig jut el a rendszer. Az IDE-re feltelepítve és a BIOS-ban a boot device-t az IDE-re állítva minden gond nélkül indul. A fórumon fellelhetõ információk nem voltak teljesen érthetõek számomra.
Hogyan lehetne tehát feltenni a SATA-ra a GRUB-ot?
Ez azért lenne fontos, mert a másik merevlemez nem fix. (igaz meg lehente úgyis oldani, hogy a SATA-ra visszaállítani a windows rendszerbetöltõt, de azért így elegánsabb lenne)inp3dance wrote:Ujraraktam az egesz OS-t (Suse 10.0-rol van szo), es az erdekes az volt, h miutan leformaztam a / particiot, a friss linuxom is az altalam irt es bemasolt filet talalta meg…A /usr külön partíción volt esetleg? Másképp nem nagyon lehetett.
Semmi gond. De szerintem semmiféle kernelfüggõsége nincs.
trogher wrote:Figyu, Pusztito, az a helyzet, hogy a 2.6.16-os kernelt a jelenlegi ati driver tuti nem tamogatja, ne is probald feltenni, nem fog menni (csak a te kedvedert ugyan, de kiporobaltam)Azon kívül, hogy kipróbáltad és nem ment, ezt hol olvastad?
-
SzerzőBejegyzés