balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,071-2,080 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      Attól még, hogy van kép az 1-es tuner beállítással, nem biztos, hogy ez a jó beállítás. Ezért mondom, hogy bizonyosodj meg róla, jó opciókkal töltöd-e be a modult (kártya, tuner). Elsõsorban a tunereket kell végigvenni, ha a kártya számában biztos vagy.

      A legegyszerûbb kézzel próbálgatni.
      modprobe saa7134 card=x tuner=y

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047535
      balev
      Felhasználó
        trogher wrote:
        thx.

        Akkor mar tartsd is meg a2.6.16-ost! 🙂

        Lehet, hogy en hallucinalom a dolgot, de nekem ezzel az uj kernellel picivel meg gyorsabbnak tunik a slack.

        Hat, lehet, hogy en emlexem rosszul, de atieknal bevalt trend, hogy magasabb verzioszamu kernelnel mindig foltozgatni kellet.

        Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047534
        balev
        Felhasználó

          No, igen. Pusztító, mi lenne ha kicsit találékonyabb lennél, és a /usr/src/linux helyett a saját kerneled verziószámát írnád linux helyett? Vagy konfigod nincs, de akkor hogy fordítottál kernelt?

          Egyébként fixen rakd be az agpgart-ot, ne modulba. make modules_install parancs se kell így.

          Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047522
          balev
          Felhasználó
            trogher wrote:
            balev wrote:
            Patch nélkül is mennie kellene. Nekem anno még 2.6.9-hez kellett, azóta egyikhez sem, hogy leforduljon a modul.

            Probald ki patch nelkul, es szolj, hogy sikerult-e, legyszi! Ha igen, akkor tenyleg en vagyok a balfek.

            Pusztito, semmi bajom nincs, csak probaltam lezarni a gcc temat.

            Abszolút igazad van. Pedig legalább három 2.6-os kernel alatt fordítottam fglrx-et és csak valamikor nagyon régen kellett. Ehhez úgy néz ki ismért patch szükségeltetik. Különbön unknown symbol-lal elszáll a modul beillesztésénél.

            Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047520
            balev
            Felhasználó

              Patch nélkül is mennie kellene. Nekem anno még 2.6.9-hez kellett, azóta egyikhez sem, hogy leforduljon a modul.

              Hozzászólás: GRUB probléma #2004781
              balev
              Felhasználó
                pomm wrote:
                grub verzió? /boot/grub/devic.map tartalma
                beírjátok:
                grub-install /dev/sda
                mit lép rá???

                Oda is telepítettem neki. Hiba nélkül fel is ment. Majd otthon ránézek a device.map-ra.

                Hozzászólás: GRUB probléma #2004779
                balev
                Felhasználó

                  Egy ismerõsömnek tettünk fel UHU-t (1.2). Van egy IDE és egy SATA merevlemeze. A SATA-n van neki windows, az IDE-n több partíció is és ide került a linux. A GRUB-ot feltelepítettem neki a SATA MBR-be, de indításkor a csak GRUB feliratig jut el a rendszer. Az IDE-re feltelepítve és a BIOS-ban a boot device-t az IDE-re állítva minden gond nélkül indul. A fórumon fellelhetõ információk nem voltak teljesen érthetõek számomra.

                  Hogyan lehetne tehát feltenni a SATA-ra a GRUB-ot?
                  Ez azért lenne fontos, mert a másik merevlemez nem fix. (igaz meg lehente úgyis oldani, hogy a SATA-ra visszaállítani a windows rendszerbetöltõt, de azért így elegánsabb lenne)

                  Hozzászólás: /usr/bin/install -valami nagyon erdekes #2046458
                  balev
                  Felhasználó
                    inp3dance wrote:
                    Ujraraktam az egesz OS-t (Suse 10.0-rol van szo), es az erdekes az volt, h miutan leformaztam a / particiot, a friss linuxom is az altalam irt es bemasolt filet talalta meg…

                    A /usr külön partíción volt esetleg? Másképp nem nagyon lehetett.

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047497
                    balev
                    Felhasználó

                      Semmi gond. De szerintem semmiféle kernelfüggõsége nincs.

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047495
                      balev
                      Felhasználó
                        trogher wrote:
                        Figyu, Pusztito, az a helyzet, hogy a 2.6.16-os kernelt  a jelenlegi ati driver tuti nem tamogatja, ne is probald feltenni, nem fog menni (csak a te kedvedert ugyan, de kiporobaltam)

                        Azon kívül, hogy kipróbáltad és nem ment, ezt hol olvastad?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,071-2,080 / 2,997