balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,081-2,090 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó
      nomisi wrote:
      kis szünet után az újabb kérdés:
      most már azt elértem, hogy ha az UHU vezérlõpultban>kernelmodulok>drivers>media>video>saa7134 alatt mindét betöltés pipa, és a tuner-re és a card-ra is 1-et írok, akkor már nem barmolja szét a karakteres felületet, de hangot még mindig nem hallani. Valahogy szájbarágósan kéne a segítség, mert Pityuka198 amit írt nem tudtam megcsinálni.
      Köszi. nomisi

      Nézd át a listát (/usr/src/kerneled/Documentation/video4linux/CARDLIST.saa7134 és CARDLIST.tuner), van még egy-két lehetõség tunernek.

      Hozzászólás: kikapcs + pendrive #2055680
      balev
      Felhasználó

        Ez érdekes. Elég sokáig halt-tal állítottam a gépet icewm-bõl, fluxbox-ból, kde-bõl és mindig X alól. Soha nem volt semmi gáz vele. De ahogyan a többiek is mondták, ha az acpi megy rendesen, akkor a power gomb is szabályos leállítást eredményez.

        A régebbi pendrive-om ugyanezt csinálja. Fogalmam sincs mi lehet vele, windows alatt is hol felismeri, hol nem. Inkább alaplapi nem-kompatibiliás lehet, mert más gépeken simán jó.

        Hozzászólás: p2p kliens(amule) telepítése nem megy !!! #2055977
        balev
        Felhasználó
          Charybdisz wrote:
          checking that wxWidgets has support for large files… no
          configure: error:
                          Support for large files in wxWidgets is required by aMule.
                          To continue you must recompile wxWidgets with support for
                          large files enabled.

          Amit feltettél uhu csomagból leszeded. Töltesz egy forrást a wxvidgets-bõl és lefordítod a kért opcióval (./configure –help)

          Hozzászólás: Fagyás után KDE gond #2055744
          balev
          Felhasználó
            dareal wrote:
            jaja ahogy AMD486 is írta, valszínû ott maradt 1-2 fájl (emiatt szeret fagyni).
            viszont ahogy Balev írta, az /etc/X11/xorg.conf fájl végére hozzá kell adni ezt:

            Section „Extensions”
            Option „Composite” „true”
            EndSection

            így már mennie kell(ene) az áttetszõségnek/árnyékolásnak, szerintem a fagyinak ehhez semmi köze (asszem addig nem is engedi bekapcsolni amíg a fent említett kód nincs benne az xorg.conf-ban. vagy engedi csak nem megy, vagy megy csak szoftveresen? passz, amióta van composite azóta van nekem bekapcsolva :D)

            edit: viszont ha composite be van kapcsolva és KDE 3.5.2-nél kisebbet használsz valszínû X crash lesz amint indítasz egy opengl progit (nekem eddig legalábbis ez volt, 3.5.2-vel már ok)

            Kíváncsiságképp kipróbáltam, de nem mûködik. Beraktam az xorg.conf végére ezt a sort + ugye KDE ablakmûveletek szekcióban kiválasztottam az áttetszõséget. Kéne még valamit tenni? Mondjuk az ati szekcióba?

            balev
            Felhasználó

              Kedves Macskajancsi. Elnézést, ha megbántottalak. Ha akarod, az egész szövegkörnyezetet bemásolom ide, bár ez a mondat szerintem önmagában is megállja a helyét, és semmit nem ferdít a mondaniválóján. Egyébként nem szokásom ferdíteni, csúsztatni, stb.

              Mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem igenis elvárható, hogy egy újonc vegye a fáradtságot, a regisztráció során elolvassa és utána be is tartsa a netikettet. (most itt halkan elmondom, hogy én nem olvastam el a linuxforum netikettjét anno, mikor regisztráltam. De csak azért mert középiskolás koromban már olvastam egy „eredeti”-t magyarul.)

              Harmadrészt nem hiába jegyeztem „no flame” kapcsok közé a hozzászólást. Ha mindezek ellenére te mégis így reagálsz, te dolgod.

              balev
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Elsõ alkalommal természetesen nem várható el mindenkitõl feltétlenül, hogy ismerje a játékszabályokat.

                [no flame]
                Ezt pont egy moderátor mondja?[/no flame]

                Hozzászólás: Telepítési gondok! Segítség! #2042528
                balev
                Felhasználó

                  Ha van az iso mellé md5 fájl, akkor TC-ben ENTER a fájlon.

                  Hozzászólás: Fagyás után KDE gond #2055738
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem igazán vetettem bele magam a kérdésbe, de mintha valaki egyszer olyasmit írt volna, hogy ehhez az áttetszõséghez a kde az xorg.conf-ot is megszerkeszti, talán beletesz egy sort, nem tudom. Csatold be a konf-ot és a logját.

                    Hozzászólás: Fagyás után KDE gond #2055736
                    balev
                    Felhasználó

                      ~/.kde-ben megkeresed az áttetszõ menükre vonatkozó részt, és off-ra állítasz mindent. Ha így sem megy, akkor törlöd a .kde könyvtárat.

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047480
                      balev
                      Felhasználó
                        Pusztito wrote:
                        http://www.sendover.com/LI5X-MS-BXG3

                        ebbe bene van az aticonfig parancsok amit kiadtam.

                        Figyelj, inkább csatold be ide a fórumra, mivel egyrészt körülményes, másrészt valami el van cseszve ezzel a sendoverrel (vagy te nem csatolsz jót), mert egy ATI licensz fájl jött le.

                        Azt már beírtad, hogy mit csináltál, oké. De valamit vagy elnéztél, vagy visszamásoltad az eredeti konfot az /etc/X11-be (másra nem tudok gondolni), mivel amiket csatoltál, azokban nincs fglrx. Se a logban, se a konfigban értelemszerûen.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,081-2,090 / 2,997