Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nomisi wrote:kis szünet után az újabb kérdés:
most már azt elértem, hogy ha az UHU vezérlõpultban>kernelmodulok>drivers>media>video>saa7134 alatt mindét betöltés pipa, és a tuner-re és a card-ra is 1-et írok, akkor már nem barmolja szét a karakteres felületet, de hangot még mindig nem hallani. Valahogy szájbarágósan kéne a segítség, mert Pityuka198 amit írt nem tudtam megcsinálni.
Köszi. nomisiNézd át a listát (/usr/src/kerneled/Documentation/video4linux/CARDLIST.saa7134 és CARDLIST.tuner), van még egy-két lehetõség tunernek.
Ez érdekes. Elég sokáig halt-tal állítottam a gépet icewm-bõl, fluxbox-ból, kde-bõl és mindig X alól. Soha nem volt semmi gáz vele. De ahogyan a többiek is mondták, ha az acpi megy rendesen, akkor a power gomb is szabályos leállítást eredményez.
A régebbi pendrive-om ugyanezt csinálja. Fogalmam sincs mi lehet vele, windows alatt is hol felismeri, hol nem. Inkább alaplapi nem-kompatibiliás lehet, mert más gépeken simán jó.
Charybdisz wrote:checking that wxWidgets has support for large files… no
configure: error:
Support for large files in wxWidgets is required by aMule.
To continue you must recompile wxWidgets with support for
large files enabled.Amit feltettél uhu csomagból leszeded. Töltesz egy forrást a wxvidgets-bõl és lefordítod a kért opcióval (./configure –help)
dareal wrote:jaja ahogy AMD486 is írta, valszínû ott maradt 1-2 fájl (emiatt szeret fagyni).
viszont ahogy Balev írta, az /etc/X11/xorg.conf fájl végére hozzá kell adni ezt:Section „Extensions”
Option „Composite” „true”
EndSectionígy már mennie kell(ene) az áttetszõségnek/árnyékolásnak, szerintem a fagyinak ehhez semmi köze (asszem addig nem is engedi bekapcsolni amíg a fent említett kód nincs benne az xorg.conf-ban. vagy engedi csak nem megy, vagy megy csak szoftveresen? passz, amióta van composite azóta van nekem bekapcsolva :D)
edit: viszont ha composite be van kapcsolva és KDE 3.5.2-nél kisebbet használsz valszínû X crash lesz amint indítasz egy opengl progit (nekem eddig legalábbis ez volt, 3.5.2-vel már ok)
Kíváncsiságképp kipróbáltam, de nem mûködik. Beraktam az xorg.conf végére ezt a sort + ugye KDE ablakmûveletek szekcióban kiválasztottam az áttetszõséget. Kéne még valamit tenni? Mondjuk az ati szekcióba?
Kedves Macskajancsi. Elnézést, ha megbántottalak. Ha akarod, az egész szövegkörnyezetet bemásolom ide, bár ez a mondat szerintem önmagában is megállja a helyét, és semmit nem ferdít a mondaniválóján. Egyébként nem szokásom ferdíteni, csúsztatni, stb.
Mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem igenis elvárható, hogy egy újonc vegye a fáradtságot, a regisztráció során elolvassa és utána be is tartsa a netikettet. (most itt halkan elmondom, hogy én nem olvastam el a linuxforum netikettjét anno, mikor regisztráltam. De csak azért mert középiskolás koromban már olvastam egy „eredeti”-t magyarul.)
Harmadrészt nem hiába jegyeztem „no flame” kapcsok közé a hozzászólást. Ha mindezek ellenére te mégis így reagálsz, te dolgod.
Macskajancsi wrote:Elsõ alkalommal természetesen nem várható el mindenkitõl feltétlenül, hogy ismerje a játékszabályokat.[no flame]
Ezt pont egy moderátor mondja?[/no flame]Ha van az iso mellé md5 fájl, akkor TC-ben ENTER a fájlon.
Nem igazán vetettem bele magam a kérdésbe, de mintha valaki egyszer olyasmit írt volna, hogy ehhez az áttetszõséghez a kde az xorg.conf-ot is megszerkeszti, talán beletesz egy sort, nem tudom. Csatold be a konf-ot és a logját.
~/.kde-ben megkeresed az áttetszõ menükre vonatkozó részt, és off-ra állítasz mindent. Ha így sem megy, akkor törlöd a .kde könyvtárat.
Pusztito wrote:http://www.sendover.com/LI5X-MS-BXG3ebbe bene van az aticonfig parancsok amit kiadtam.
Figyelj, inkább csatold be ide a fórumra, mivel egyrészt körülményes, másrészt valami el van cseszve ezzel a sendoverrel (vagy te nem csatolsz jót), mert egy ATI licensz fájl jött le.
Azt már beírtad, hogy mit csináltál, oké. De valamit vagy elnéztél, vagy visszamásoltad az eredeti konfot az /etc/X11-be (másra nem tudok gondolni), mivel amiket csatoltál, azokban nincs fglrx. Se a logban, se a konfigban értelemszerûen.
-
SzerzőBejegyzés