balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,091-2,100 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: x leállítása #2055733
    balev
    Felhasználó
      nonick wrote:
      Sziasztok!

      Radeon 9600-os kártyához próbálok dri-s drivert felrakni de ne nem tudom leállítani az x-et. Az init 3-ra azt irja command not found szöveges módba meg nem sikerült a könyv szerint elindulnom.Van esetleg más mód hogy leállítsam az x-et?

      Segítségeteket elõre is köszönöm!

      9600-os kártyához nem a dri-s, hanem az ATI fglrx driver kell. Ha a grafikus telepítõt töltöd le (ami nem 100%, hogy mûködik), akkor nem is kell leállítanod az X-et. Ha nem megy, akkor ott az rpm csomag.

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047478
      balev
      Felhasználó
        Pusztito wrote:
        log:
        http://www.sendover.com/K482-XH-2L2E
        xorg.conf:
        http://www.sendover.com/6T6M-CF-B9WN

        Te milyen fájtl szerkesztettél meg az aticonfig-gal? Csak mert amit feltöltöttél, abban nyoma sincs az fglrx résznek. Csakúgy, mint a logban.

        Hozzászólás: Xorg gondok #2055638
        balev
        Felhasználó

          Megnézted a logot? Nem emlékszem a pontos hibaüzenetre, de meg kellene nézni, lehet a neten van valahol megoldás erre.

          Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047476
          balev
          Felhasználó

            Huh. Ezt egyben is megcsinálhattad volna, de így is. De ne kelljen már átböngésznem az összes sort, meg jó lenne, ha látnánk az elkészült xorg.conf-ot valamint a logját, mivel anélkül nem lehet még csak sejteni se, mi a gond. Tehát légyszíves másold ki valahova és csatold be ide, – ha feltölteni nem tudod sehova – a kért állományokat. Köszönöm.

            balev
            Felhasználó
              kovi wrote:
              „kaptam egy figyelmeztetést, ha közben valaki más hozzászólt”

              ööööö. esküszöm, ez nekem „most” is megvan – legalábbis tegnap még összefutottam vele…

              Ezt hogy csinálod? Nálam se figyelmeztet.

              Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047474
              balev
              Felhasználó

                Márpedig így nem jó, mert üres fájlok jönnek le. Tedd olyan helyre, ahonnan http-vel közvetlenül el lehet érni. Vagy csatold be ide txt-ként.

                Hozzászólás: Xorg gondok #2055633
                balev
                Felhasználó

                  Nálam 6.9-en még megy, de Zentusnak próbáltam segíteni. Xfree alatt egyáltalán nem akart menni, frissített Xorg-ra, de 7.0-val sem ment.

                  Hozzászólás: Xorg gondok #2055631
                  balev
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: grafikus felület probléma #2055599
                    balev
                    Felhasználó

                      Hasonló tünet, mint egy másik debian-os kollegának volt. Nem tudom, hogy debian alapból ati driverrel konfigurálja-e be az ATI kártyával rendelkezõ gépet, de elsõ beindításhoz próbáld átírni a driver részt az xfreeconfig-ban „radeon” vagy „vesa”-ra. Ha így megy, akkor utána lehet ATI drivert tölteni hozzá.

                      Szerk.: közben már Saynos írt megoldást. Nem lehetne visszaállítani a figyelmeztetést, ha közben már hozzászóltak a topikhoz?

                      Hozzászólás: PHP #2024552
                      balev
                      Felhasználó
                        goraki wrote:
                        Uw-n nem lehet jogokat állítani, mert alapértelmezetten minden írható.

                        Nem tudom, nekem anno nem sikerült vendégkönyvet PHP-vel mûködésre bírni, nem lehetett írásra megnyitni a fájlt. A szkript biztos jó volt, mert én írtam és otthon teszteltem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,091-2,100 / 2,997