Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nonick wrote:Sziasztok!
Radeon 9600-os kártyához próbálok dri-s drivert felrakni de ne nem tudom leállítani az x-et. Az init 3-ra azt irja command not found szöveges módba meg nem sikerült a könyv szerint elindulnom.Van esetleg más mód hogy leállítsam az x-et?
Segítségeteket elõre is köszönöm!
9600-os kártyához nem a dri-s, hanem az ATI fglrx driver kell. Ha a grafikus telepítõt töltöd le (ami nem 100%, hogy mûködik), akkor nem is kell leállítanod az X-et. Ha nem megy, akkor ott az rpm csomag.
Pusztito wrote:log:
http://www.sendover.com/K482-XH-2L2E
xorg.conf:
http://www.sendover.com/6T6M-CF-B9WNTe milyen fájtl szerkesztettél meg az aticonfig-gal? Csak mert amit feltöltöttél, abban nyoma sincs az fglrx résznek. Csakúgy, mint a logban.
Megnézted a logot? Nem emlékszem a pontos hibaüzenetre, de meg kellene nézni, lehet a neten van valahol megoldás erre.
Huh. Ezt egyben is megcsinálhattad volna, de így is. De ne kelljen már átböngésznem az összes sort, meg jó lenne, ha látnánk az elkészült xorg.conf-ot valamint a logját, mivel anélkül nem lehet még csak sejteni se, mi a gond. Tehát légyszíves másold ki valahova és csatold be ide, – ha feltölteni nem tudod sehova – a kért állományokat. Köszönöm.
kovi wrote:„kaptam egy figyelmeztetést, ha közben valaki más hozzászólt”ööööö. esküszöm, ez nekem „most” is megvan – legalábbis tegnap még összefutottam vele…
Ezt hogy csinálod? Nálam se figyelmeztet.
Márpedig így nem jó, mert üres fájlok jönnek le. Tedd olyan helyre, ahonnan http-vel közvetlenül el lehet érni. Vagy csatold be ide txt-ként.
Nálam 6.9-en még megy, de Zentusnak próbáltam segíteni. Xfree alatt egyáltalán nem akart menni, frissített Xorg-ra, de 7.0-val sem ment.
Hasonló tünet, mint egy másik debian-os kollegának volt. Nem tudom, hogy debian alapból ati driverrel konfigurálja-e be az ATI kártyával rendelkezõ gépet, de elsõ beindításhoz próbáld átírni a driver részt az xfreeconfig-ban „radeon” vagy „vesa”-ra. Ha így megy, akkor utána lehet ATI drivert tölteni hozzá.
Szerk.: közben már Saynos írt megoldást. Nem lehetne visszaállítani a figyelmeztetést, ha közben már hozzászóltak a topikhoz?
goraki wrote:Uw-n nem lehet jogokat állítani, mert alapértelmezetten minden írható.Nem tudom, nekem anno nem sikerült vendégkönyvet PHP-vel mûködésre bírni, nem lehetett írásra megnyitni a fájlt. A szkript biztos jó volt, mert én írtam és otthon teszteltem.
-
SzerzőBejegyzés