Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Karakteres felületen qwery helyett qwertz-t kell betölteni. Grafikus felületen az ablakozódban beállítod a karakterkódolást és a magyar billentyûzetet. Vagy hol nem tudod beállítani?
Az aticonfig –initial slash nélkül megszerkeszti az xorg.conf-od. Ha adsz neki perjelet, akkor utána fel kell sorolni milyen paramétereket akarsz neki beadni.
Pusztito wrote:Hali !
Nekem is gondjaim vannak az ati driverrel.
letöltötem a run kiterjesztésüt és automatíkussan felraktam,útán csináltam egy xorg.config -ot. Csak eddig jutottam. aticonfig-al nem boldogulok.
VGA:9200SE 128MB 128bitA konfigot nem neked kell csinálni, azért van az aticonfig. Mi a gond vele?
Azt még nem tudtuk meg, miért is jó a 2023. post tulajdonosának lenni.
Razoli? 🙂Egyetértek azzal nézettel, hogy nem feltétlenül kell nekünk térítõ hadjáratot folytatnunk a kérdésben. Azzal, hogy megerõszakolsz valakit a nézeteddel, kisebb érdeklõdést váltasz ki belõle, mint ha az egyén saját maga kezd el érdeklõdni a dolog iránt valami miatt. Gondolj bele, milyen az, mikor az utcán letámadnak mindenféle hittérítõk.
/etc/X11/Xfree86config-4 és /var/log/Xfree86.log kellene.
Már nem emlékszek, milyen rendszered van, milyen kernellel, de kellenének az agp és drm beállítások.
Elõször is, van-e ilyened:
/dev/agpgart?
Van-e
/dev/dri és van-e benne valamilyen card bejegyzés?A követekezõ parancsok kimenete:
cat /usr/src/kerneled/.config | grep DRM
cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGPEgyenlõre a gyári driverrel indítsd el a grafikus felületet és ha megy, akkor az ATI oldaláról tudsz hozzá 3d támogatáshoz szükséges driver-t tölteni.
Nem rendesen nem tud betöltõdni. Vagy betöltõdik, vagy nem. Más kérdés, hogy attól még, hogy betölt az fglrx, könnyen MESA-t használhat a rendszer. A miértekre pedig csak a konfig és a log együttese tud választ adni (mint általában). Ehhez talán nem kell leírnom, mit is kellene tennie a kollegának, de azért a biztonság kedvéért megtettem.
Jó lenne, ha már megtanulnák a kedves frissen regisztrált kollegák (miután elolvasták a netikettet, de akár anélkül is elvárható lenne szerintem), hogy információ nélkül nem tudunk segíteni. Fingból nem lesz kiscsikó. Remélem megértitek.
Jó ötlet és jó a megvalósítás is szerintem. Csak kérdés, hogy melyik bolt állít össze „linuxra optimalizált” konfigurációkat. Valamelyiknap nézegettem az ACER honlapokat. Vettünk az egyik Travelmate-bõl a céghez, nagyon szép kis darab, okos, kicsi, vékony ésatöbbi. Mindegyik típus többféle konfigurációban van. A probléma, hogy az összes modellt alapból windows-zal szállítják. Szinte alig van köztük olyan, amelyikan gyárilag nincs semmi, vagy max. freedos vagy esetleg linux (kérdés, hogy az is milyen). Nem igazán látszik túl nagy hajlandóság a kereskedõk részérõl ilyen téren szerintem. Persze lehet, hogy nincs igazam, mivel nem is látom át a piacot, nem is néztem annyira utána, csak mikor ezt láttam, akkor úgy éreztem, nem teljesen igazságos, hogy egy konfigurációt alapból telepítve kínálnak.
-
SzerzőBejegyzés