balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,131-2,140 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Néhány betû probléma #2055603
    balev
    Felhasználó

      Karakteres felületen qwery helyett qwertz-t kell betölteni. Grafikus felületen az ablakozódban beállítod a karakterkódolást és a magyar billentyûzetet. Vagy hol nem tudod beállítani?

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047444
      balev
      Felhasználó

        Az aticonfig –initial slash nélkül megszerkeszti az xorg.conf-od. Ha adsz neki perjelet, akkor utána fel kell sorolni milyen paramétereket akarsz neki beadni.

        Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047441
        balev
        Felhasználó
          Pusztito wrote:
          Hali !
          Nekem is gondjaim vannak az ati driverrel.
          letöltötem a run kiterjesztésüt és automatíkussan felraktam,útán csináltam egy xorg.config -ot. Csak eddig jutottam. aticonfig-al nem boldogulok.
          VGA:9200SE 128MB 128bit

          A konfigot nem neked kell csinálni, azért van az aticonfig. Mi a gond vele?

          Hozzászólás: Kocsma topik #1949457
          balev
          Felhasználó

            Azt még nem tudtuk meg, miért is jó a 2023. post tulajdonosának lenni.
            Razoli? 🙂

            Hozzászólás: Terjesszük a Linuxot! #2001985
            balev
            Felhasználó

              Egyetértek azzal nézettel, hogy nem feltétlenül kell nekünk térítõ hadjáratot folytatnunk a kérdésben. Azzal, hogy megerõszakolsz valakit a nézeteddel, kisebb érdeklõdést váltasz ki belõle, mint ha az egyén saját maga kezd el érdeklõdni a dolog iránt valami miatt. Gondolj bele, milyen az, mikor az utcán letámadnak mindenféle hittérítõk.

              Hozzászólás: grafikus felület probléma #2055585
              balev
              Felhasználó

                /etc/X11/Xfree86config-4 és /var/log/Xfree86.log kellene.

                Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047438
                balev
                Felhasználó

                  Már nem emlékszek, milyen rendszered van, milyen kernellel, de kellenének az agp és drm beállítások.
                  Elõször is, van-e ilyened:
                  /dev/agpgart?
                  Van-e
                  /dev/dri és van-e benne valamilyen card bejegyzés?

                  A követekezõ parancsok kimenete:
                  cat /usr/src/kerneled/.config | grep DRM
                  cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGP

                  Hozzászólás: Kezdõ kérdés: Mandriva vs ATI vs 3D #2055385
                  balev
                  Felhasználó

                    Egyenlõre a gyári driverrel indítsd el a grafikus felületet és ha megy, akkor az ATI oldaláról tudsz hozzá 3d támogatáshoz szükséges driver-t tölteni.

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047436
                    balev
                    Felhasználó

                      Nem rendesen nem tud betöltõdni. Vagy betöltõdik, vagy nem. Más kérdés, hogy attól még, hogy betölt az fglrx, könnyen MESA-t használhat a rendszer. A miértekre pedig csak a konfig és a log együttese tud választ adni (mint általában). Ehhez talán nem kell leírnom, mit is kellene tennie a kollegának, de azért a biztonság kedvéért megtettem.

                      Jó lenne, ha már megtanulnák a kedves frissen regisztrált kollegák (miután elolvasták a netikettet, de akár anélkül is elvárható lenne szerintem), hogy információ nélkül nem tudunk segíteni. Fingból nem lesz kiscsikó. Remélem megértitek.

                      Hozzászólás: Terjesszük a Linuxot! #2001959
                      balev
                      Felhasználó

                        Jó ötlet és jó a megvalósítás is szerintem. Csak kérdés, hogy melyik bolt állít össze „linuxra optimalizált” konfigurációkat. Valamelyiknap nézegettem az ACER honlapokat. Vettünk az egyik Travelmate-bõl a céghez, nagyon szép kis darab, okos, kicsi, vékony ésatöbbi. Mindegyik típus többféle konfigurációban van. A probléma, hogy az összes modellt alapból windows-zal szállítják. Szinte alig van köztük olyan, amelyikan gyárilag nincs semmi, vagy max. freedos vagy esetleg linux (kérdés, hogy az is milyen). Nem igazán látszik túl nagy hajlandóság a kereskedõk részérõl ilyen téren szerintem. Persze lehet, hogy nincs igazam, mivel nem is látom át a piacot, nem is néztem annyira utána, csak mikor ezt láttam, akkor úgy éreztem, nem teljesen igazságos, hogy egy konfigurációt alapból telepítve kínálnak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,131-2,140 / 2,997